Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

eu zic ca la o asa masinuta frumoasa ar fi fost frumos si un volan in 3 spite

Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

:)) exact gandurile mele...e in plan,insa e greu de gasit un airbag la un pret decent.

In alta ordine de idei,mai sunt in plan tipsurile si sper sa rezolv si cu incalzirea in scaune in perioada urmatoare.

Link către comentariu

cauta doar capacul si faci swap cu airbagul din carcasa de 4 spite in 3 spite:D

Link către comentariu

aha,deci merge?nu stiam,multumesc de informatie...o sa incep sa caut.

Link către comentariu

bc1adc72-0821-8aee.jpg

bc1adc72-0832-2961.jpg

M-a apucat curatenia azi,capacul era plin de urme de labute,cred ca pisicile isi fac veacul pe acolo.

Link către comentariu

Colegul Al Bundy s-a ocupat azi de curatarea clapetei de acceleratie si de adaptare...a facut o treaba excelenta ;)

Link către comentariu

frumoasa masina, seamnana cu a mea. apropo suntem vecini, eu locuiesc la straja. bafta !

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri!Daca ai nevoie de o diagnoza sa ma anunti!Driver.gif

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Ieri am facut plinul si cu ocazia asta am stabilit un nou record personal,consum mediu 8.8/100 km(100% in Bucuresti) icon_thumright.gif

Link către comentariu

oho, bravo. cu cealata masina din familie un golf plus 1.6 mpi (bse motor) ajutata de o cutie triptonic in 6 trepte, un consum 50% estraurban, 50% urban ( Bucuresti ) consumul a fost de 7,5 pe CB. real cred ca este la 8. Deci ai un consum foarte bun !. cand ajung acasa o sa iau legatura cu tine sa mai impartim diverse. daca ai placerea si eventual sa ne mai ajutam la masini, sunt pasionat si-mi fac majoritatea lucrarilor singur. salutari !

Link către comentariu

Sigur,mi-ar prinde bine niste sfaturi...Stau cam prost cu timpul insa mi-ar placea sa am cu cine sa mai schimb o idee-doua.Bafta!

Link către comentariu

Ceva recomandari in materie de vopsit etrieri si bandouri?De preferat in sectorul 4,eu am tot cautat insa preturi mari si nici o recomandare.

Link către comentariu

daca stai la casa, sa iti faci singur etrierii ... mai bine ca tine nu-i face nimeni,crede-ma ! ca si culoare nu stiu ce pot sa iti recomand (e in functie de gusturi) ... dar eu am folosit un spray ... super si mi-a si ramas ... vezi pe topicul meu ca am pus ceva foto cu etrierii cum au iesit!

Link către comentariu

Da,intradevar,au iesit tare bine.O sa cumpar un kit si ma apuc de treaba.Ai curatat etrierii cu o perie,ceva?Din etrierul propriu-zis trebuie acoperita vreo parte?

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Mie mecanicu mia dat jos etrierii si am frecat pe ei cu perie de sarma calumea, putin smirghel dur apoi feruginol am mai repetat odata operatiunea si apoi am dat cu sprayu in 2 straturi.

Link către comentariu

da, de parca prinde masina 300 la ora si sunt calduri uriase la sistemul de franare :D

se curata rugina si orice alte suprafete neaderente si se da cu vopsea pensula in 2 straturi :) cu spray gazezi toata masina

Link către comentariu

Personal cred ca ar fi mai bine sa o fac cu o pensula,cred ca ar iesi mai reusit.Ma intereseaza sa nu fie locuri unde sa nu trebuiasca sa dau si sa ma trezesc dupa aia cu probleme...

Link către comentariu

eu zic ca nu trebuie sa ii dai jos .. asta e si chestia sa ii faci tu, pt. ca ii faci cu mare atentie ... am folosit o bormasina cu un cap rotativ tip perie de sarma ... pt a curata "grosul" ruginei si apoi am luat la smirchel mai fin, apoi curatat cu diluant de praf si dai 2 maini de vopsea ... uitat-te cum am acoperit si eu ... .. mai multe detalii gasesti in topicul din Aria Tehnic - Vopsire etriere ...

Link către comentariu

uite spray-ul cu care am dat eu ... click ... e super ok si mi-a mai ramas de 2 etrieri ... si am dat cate 2 maini pe fiecare ... acum culoare ti-o alegi singur!

Modificat de davides
Link către comentariu

Merci mult pentru informatii si link,o sa ma apuc in curand de operatiune.

Drive safe all!:Driver:

Link către comentariu

cogdao te-as ajuta eu sa-ti fac etrierii. dar momentan nu am bormasina cu perie acasa. eu i-am facut cu bormasina si au iesit foarte bine, iar efortul depus a fost minim. succes, poate ne vedem in zona, ca am ajuns si eu dupa multa vreme. salutari !

Link către comentariu

Foloseste pensula pentru vopsit si da jos etrierii pentru ca ii cureti mai bine si eviti sa murdaresti ceva colateral. Eu am folosit kitul de la Foliatec si a iesit foarte bine:

http://www.foliatec....Sattellack.html

Modificat de sebip
Link către comentariu

cogdao te-as ajuta eu sa-ti fac etrierii. dar momentan nu am bormasina cu perie acasa. eu i-am facut cu bormasina si au iesit foarte bine, iar efortul depus a fost minim. succes, poate ne vedem in zona, ca am ajuns si eu dupa multa vreme. salutari !

am bormasina,pot sa iau si perie :))

daca vrei sa ma ajuti ne auzim la telefon.iti trimit pe pm numarul meu.

Link către comentariu

Am luat kit-ul,am luat si peria,maine cred ca ma apuc de treaba,daca nu apare ceva neprevazut...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!