Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

lucian_90tud

Nu ai suruburile cu care se prind carenajele de fusta. Cel mai indiciat e sa dai bara jos cu totul, ca altfel o sa te chinui sa bagi clemele. Cauta-ma pe mes daca vrei sa iti explic mai multe :D . Bafta

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti-am trimis un pm,cred ca ma apuc de ea zilele astea laugh.gif

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Hai Bogdane cu jantele alea, nu ne mai tine in suspans atata. Lasa fustele, grilele si alte mici detalii :icon_thumright:

Link către comentariu

:)) Astept cauciucuri noi de la cumnatul meu,e deocamdata plecat la mare.Cred ca intr-o saptamana o "incalt".

Ma gandeam la 195/55/15 ar arata mai putin inalt cauciucul sau nu e diferenta vizibila fata de 195/65/15?

Link către comentariu

Daca intri pe http://www.miata.net/garage/tirecalc.html si iti vei seta acolo dimensiunile dorite pt anvelope, vei observa ca este o diferenta destul de mare intre cele 2 propuse de tine. Diferenta ar fi ca, in afara de cei cativa cm la diametrul rotii(poate fi vizibil deranjant, masina parand prea mare fata de rotile pe care sta), vei avea o eroare de kilometraj de aprox. 6%, ceea ce nu e tocmai ok. (cand vitezometrul indica 100 la ora, tu vei avea de fapt 93)

Asa ca parerea mea sincera e sa pui 195/65/15 - potrivite mai ales pt latimea jantei de 6.5 J, cat si pt lipsa erorii de viteza.

Dupa ce le montezi, sa vii sa iti dau si capacele pt prezoane ! Bafta :icon_thumright:

Link către comentariu

OK,merci mult de info,asa o sa fac.

Ne auzim in cateva zile,sper.;)

Link către comentariu

Mici modificari facute ieri:

Am schimbat toate bobinele si bujiile,nu era nevoie insa m-am gandit ca nu strica avand in vedere ca aveau 6 ani...Am pus si proiectoarele,o sa revin cu poze.

Maine sper sa schimb si distributia.

Saptamana viitoare vin si gumele noi,cred ca o sa iau Pirelli,am auzit ca sunt mai bune.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

E bine ca ai avut timp sa iti reimprospatezi golfino :D Totusi, de ce nu vrei sa beneficiezi de preturile bune ale cauciucurilor mele ?

Arunca o privire , nu strica. See ya, take care ! :icon_thumright:

Link către comentariu

Chiar acum se lucreaza la distributie,mesterul e pe treaba ;)

Link către comentariu

Gata cu distributia,piece of cake :)

Am schimbat si antigelul cu ocazia asta si curatat contra-aripile de pamant.

Link către comentariu

Mesteru' in actiune!

post-89504-0-98430000-1310663430_thumb.j

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Aseara mi-a cedat racordul flexibil de la evacuare,caut un loc sa-mi sudeze piesa noua...Am tot cautat,am gasit numai Pilot insa sunt foarte departe de mine...Ceva in sectorul 4 s-o gasi?

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Multumesc lui Adrian_S pentru ajutorul oferit in gasirea unei locatii pentru sudarea racordului.

In seara asta nemtoaica mea a primit fusta noua :)) poze mai tarziu ;)

Link către comentariu

Ma bucur ca am putut sa te ajut.Macar intre noi sa ne ajutam,nu? ;)

Sper sa fie totul ok.

Bafta!

Link către comentariu

Racordul este sudat,masinuta si-a recapatat silentiozitatea :))

Link către comentariu

Merci,si tu la fel,multi km fara incidente!Stau pe Drumul Gazarului,tu?

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Masinuta a primit cadouri fusta GTI si jante,nu sunt noi dar imi plac.Sunt tot pe 16,ce cumparasem inainte de la Iceman erau pe 15 si imi trebuiau cauciucuri noi...asa ca pe 16 doar am transferat cauciucurile.

post-89504-0-71233500-1311414601_thumb.j

post-89504-0-00727300-1311414607_thumb.j

post-89504-0-47837100-1311414611_thumb.j

post-89504-0-25150400-1311414616_thumb.j

Link către comentariu

Cred ca nu e prins surubul din stanga decupajului pentru toba:D ca e diferenta de nivel.

Hai cu tipsurile si e perfect.

Bafta!

Link către comentariu

De fapt e prins cel din stanga,nu e prins cel din dreapta...:))

Dar se rezolva si asta curand...

Tipsurile...inca sunt nehotarat,poate ma ajutati cu niste sugestii...

Link către comentariu

Imi pare rau ca nu te am putut ajuta pana la capat, dar sper sa te bucuri de noile jante.

Mult succes cu modificarile in continuare si rulaj placut :icon_thumright:

Link către comentariu

Si mie imi pare rau,mai bine le luam la gata de la tine...asta e,din greseli se invata.Oricum,nu sunt 100% multumit cu astea,cred ca le bag la vanzare.Nu au nimic insa ceva...nu sunt pe gustul meu,poate unde nu sunt OEM.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Vorba romaneasca "cat dai,atata face" e foarte adevarata...mi-am luat niste proiectoare universale si le-am pus pe masina.E,dupa ce am fost de cateva ori la spalatorie unul dintre ele e jumatate plin de apa.

Bine ca nu e conectat...:)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!