Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

F l o r i n

Pe Passat B6-B7 am vazut, pe G5, nu prea. O sa stea super,...

Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

And after, suspensie -30mm ca sa fie perfect. :D

Link către comentariu

As vrea eu insa nu cred ca se va intampla, am copil mic in spate si nu risc sa pun ceva mai dur decat e acum pe masina. Cred ca ar arata in mare fel cu jante Spa si suspensie -30, insa chiar nu pot.

Oricum, wishlist-ul e destul de maricel asa ca o luam step by step :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

New mod!

Apropos, trebuie sa conectez firul de la DRL la pozitie, dar nu stiu unde anume. Daca stie cineva, sa-mi arate in ultima poza , please!

post-89504-0-81027200-1337256234_thumb.j

post-89504-0-02837300-1337256242_thumb.j

post-89504-0-18725000-1337256375_thumb.j

Modificat de cogdao
Link către comentariu

New smile! :)

Dar parca nu prea ma incanta 100 % cum se vad DRL-urile,nu merg bagate mai inauntru?Nu ai gasit niste grile fara lacasul de proiectoare?

Later edit : Acum am realizat,nu cred ca se potrivesc alte tipuri de grile pe R-line,nu?

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Ohoo Jetta mod! Nice one! Dar parca mai trebuia sa aiba bandourile cromate. Sau e doar la HL?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

R-line! Buza va veni curand!

Modificat de cogdao
Link către comentariu
lucian_90tud

Felicitari pentru upgrade.

Daca imi permiti, o sa critic ceva :D : Nu imi plac grilele de la proiectoare :( . Mai bine pui cele de GT simple, dupa parerea mea.

Si as mai vopsi si grila si bagheta de jos, ca nu prea merge crom cu shadow-blue.

LE: important e sa iti placa tie :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Multumesc! Criticile sunt binevenite :D

Grilele sunt de R-line,cele de GT mi se par prea simple. Contrastul este exact ceea ce imi place, simteam nevoia de o pata de culoare, prea era toata o culoare inchisa, vroiam ceva mai deschis.

Link către comentariu
lucian_90tud

Macar daca erau cele de R-line OEM, nu din astea cu DRL :P

Ma bucur ca tie iti place :D

Link către comentariu

Un mare minus pt DRL-uri mai bine pui proiectoare simple daca tot vrei lumina de akolo jos...:P

Link către comentariu

Arata foarte bine bara cu totul - incluzand grilele de proiectoare, cu DRL-urile.

Ca o parere pur personala - mie nu-mi place deloc cromul, iar o suprafata atat de mare, precum grila fata, poate fi colantata cu usurinta. In caz ca nu-ti place cum iese, sau orice alt motiv, il poti da jos cu un simplu foehn si o penseta. As merge pe un negru lucios, sa se asorteze cu fusta spate, in cazul tau. Sau, un alb (?), daca tot zici ca vrei o pata de culoare.

/edit

Proiectoarele trebuie puse cele de Jetta/GTI, nu?

Modificat de Araym
Link către comentariu

oho..modificare importanta (pe care ai tinut-o in secreet :P ). Imi place :icon_thumleft: , dar subcriu la ideea ca DRL-urile nu au ce cauta. Lasa proiectoarele si poti face pozitii US din semnalizatoare la intensitate redusa.

Pacat de look-ul oem ca e stricat de drluri, clar se vede ca nu sunt de acolo, mai sunt si iesite in relief.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Vad ca nimanui nu-i plac DRL-urile...Sunt cam iesite in afara, dar nu pot spune ca-mi displac. Au fost pe masina colegului Iceman86, n-am observat ca sunt iesite in afara la el, insa la mine e un pic mai evident, se pare.

O sa caut niste grile simple, ma gandesc sa renunt la proiectoare si asa nu am centrala prevazuta cu asa ceva.

Pozitii US am la 20%, le am de ceva vreme.

Link către comentariu

Vad ca nimanui nu-i plac DRL-urile...Sunt cam iesite in afara, dar nu pot spune ca-mi displac. Au fost pe masina colegului Iceman86, n-am observat ca sunt iesite in afara la el, insa la mine e un pic mai evident, se pare.

O sa caut niste grile simple, ma gandesc sa renunt la proiectoare si asa nu am centrala prevazuta cu asa ceva.

Pozitii US am la 20%, le am de ceva vreme.

vezi ca grila simpla este mai scumpa decat cea cu locas pt proiector. eu cand mi-am facut upgrade la proiectoare m-au ajuns grilele+ proiectoare cam la acelasi pret fata de cele simple.

P.s. poti lega drl-ul direct la firele ce duc spre soclul becului de pozitie, in interiorul farului

Modificat de Radu_Alecs
Link către comentariu

O sa conectez DRL-ul, multumesc Radu!

Cred ca o sa le pastrez deocamdata, daca voi gasi client la ele poate le dau, mai vedem.

Link către comentariu

felicitari :icon_thumleft: pentru noul look, dar un mic minus pentru DRL

Link către comentariu

Incearca sa modifici pozitia drl-ului , sa il pui mai in interior. Decupeaza daca este cazul. Sincer si mie imi pare a kitch/bazar look.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Trebuie taiate ca sa le bag mai in interior si dupa aia lipite, mi-e sa nu imi fac de lucru degeaba.

Azi o sa incerc sa le conectez, sa vedem cum arata aprinse. Daca nu-mi plac, le vand.

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Astea sunt DRL-urile, nu stiu de unde sa iau fir sa duc la pozitie. Deocamadata sunt conectate pe direct, direct la baterie.
Link către comentariu

Am reusit sa conectez luminile de zi, sunt pe direct si au o mica latenta gen CH/LH cam de 3 sec.

Zilele trecute am pus si stopurile de GTI de la Radu Marcel si am facut si sa lumineze tot cercul.

Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul si nici lumina nu m-a ajutat prea mult!

post-89504-0-81537700-1337424397_thumb.j

post-89504-0-56259300-1337424404_thumb.j

Link către comentariu

in grilele alea nu ai proiectoare? intentionezi sa pui?

si eu sunt de parere ca acele DRL se potrivesc cel mai bine date jos de pe masina :)

Link către comentariu

Recunosc ca arata mai bine de sus drl-urile. Daca le pastrezi renunta la pozitii si us lights.

De ce ai luat stopurile de GTi, ale tale ce aveau?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!