Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma gandesc la un GT, imi place faptul ca nu sunt foarte multe. Problema e ca nu sunt 100% hotarat, am prins drag de masina asta si nu ma pot opri sa nu cumpar una- alta pentru ea.

Cred ca imi va fi greu sa o dau,azi a implinit un an si fix 10.000 km de cand e la mine.

Vom vedea ce va fi, intre timp a implinit 90.000 si a primit cateva bunatati, insa vor veni la momentul potrivit, vreau sa fie un moment wow :D

Probabil ca atunci cand va pleca de la mine, va fi ceva gen masina lui Kirkus, voi da tot jos de pe ea pentru a o putea vinde mai usor. Sau poate va veni un pasionat si o voi da asa cum e...vedem.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Stay tuned...Something nice is coming soon! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Pai zii ce Adrian, ca Bogdan e mai secretos :P. Ceva uber nice de gen GT urmeaza? :D

Link către comentariu

Vom vedea ce va fi, intre timp a implinit 90.000 si a primit cateva bunatati, insa vor veni la momentul potrivit, vreau sa fie un moment wow :D

Aici e putina scurgere de informatii, cat trebuie ca sa ramana misterul :)). Deci sa inteleg ca le-ai pus pe masina?

Ar fi fain daca ai putea veni la junior/cp miercuri :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

N-am pus nimic, deocamdata!

Va mai dura putin, urmeaza botezul in cateva zile. 90% proiectul e gata, restul dupa data de 1.

Din pacate miercuri nu pot ajunge, voi fi la munca pana dimineata, insa cu proxima ocazie ne vedem ;)

Modificat de cogdao
Link către comentariu

:( 90% adica termini proiectul cu masina asta? Ce-i drept motorul este cel mai in nevoie de tuning.

Link către comentariu

90% proiectul actual este gata.

Motorul merita doar sa fac swap, kit turbo costa prea mult, poate sa gasesc un 1.4 tsi la dezmembrari si sa-l iau cu totul <1000 euro...Deocamdata, lucrez la exterior, la interior mai am doar blocul de lumini de schimbat.

Mai incolo nu pot sa spun sigur ce va fi...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu foarte mult, sper ca saptamana asta care vine sa termin...

Stay tuned!;)

Link către comentariu

De abia astept sa vad produsul final :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si eu :D

Pana una-alta am schimbat lichidul de frana...din nou. Am pus ATE dar franele mele tot imi solicita muschii picioarelor mai mult decat ar trebui. Cand am luat masina aveam frane de muscam din volan daca apasam mai tare insa acum pedala actioneaza mai jos decat ar trebui. Asta dupa doua schimburi de lichid, dupa nu stiu cate aerisiri normale si cu VAGCOM-ul...

Nu stiu ce sa mai cred, daca aveti vreo sugestie...

Link către comentariu
Publicat (modificat)

In sfarsit AM FRANE!

Dupa doua aerisiri franele mele sunt tapene, cum erau inainte si asta datorita lui Marian aka Packard.

Tocmai la tanc s-a nimerit, azi era sa lovesc un Cielo si franele m-au salvat in ultima clipa...destinul, zic eu...

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Aerisire, aerisire, aerisire...din-astea clasice ;)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

E pus de mult insa nu sunt 100% hotarat. Probabil daca voi mai strange ceva bani il voi vinde urcand pe scara evolutiei spre un GT sau poate chiar un GTI. Deocamdata nvestesc in masina, cand o voi vinde probabil o voi "dezbraca" de chestiile care le-am pus sau o voi da unui pasionat asa cum e.

Pana una-alta jantele Magny Cours de pe masina intra la vanzare,voi incerca sa pun poze azi sau maine.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Yeap, almost there ;)

Abia astept, zambesc cand ma uit la ele si imi iaginez cum vor veni pe masina.

Link către comentariu

E frumos sentimentul sa stii ca urmeaza sa faci un upgrade considerabil la masina.

Acum ne tii in suspans, nu ? Sunt sigur ca va fi un golf revolutionat cu noul look ! :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Indeed, my friend!

Abia astept si eu sa vad rezultatul, va mai dura insa un pic, nu prea e timp, din pacate!

Oricum, rabdarea e o virtute, cel putin asa se spune :D

Link către comentariu

Great minds think alike. Banuiesc ca e vorba de modelul SPA de pe passat CC ?

Vor ar avea un impact mult mai mare pe golf. Abia astept sa le vad. Vrei sa le revopsesti/reconditionezi ?

Link către comentariu

Asa e!

Nu cred ca va fi nevoie de revopsire, una singura e putin atinsa, restul nu au nici o problema.

Sunt si eu curios, nu am mai vazut pe Golf.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!