Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

Ma gandesc sa fac un polish la masina,am mai multe chestii de rectificat,daca ma puteti ajuta cu o recomandare?Am inteles ca e un proces delicat si n-as vrea sa isi bata joc cineva de masina mea.

Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Userul Colin am vazut din topicurile lui de prezentare ca face treaba buna, dar e secretos cu pretul. Si eu sunt interesat. Cere-i o cotatie si pune pretul aici.

Link către comentariu

are pret personalizat, fiecare masina in parte trebuie tratata in functie de problema. artist dom'le. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc pentru sugestii,cred ca voi merge la Expert Detailing pentru detailing exterior.

Azi am schimbat cauciucurile de iarna cu cele de vara.Toate bune si frumoase pana am dat de un antifurt strans in draci si cu zimtii tociti.Ce a urmat nu mai stau sa va povestesc,rezultatul dupa 3 ore il vedeti in poza.

Link către comentariu

La ce pret este detailing-ul la Expert? Au vreo promotie ceva? Ca si masina mea are nevoie, de iarna grea...

Link către comentariu
Master_Blaster

Prezonul cu antifurt era oem? Cum a ajuns in halul asta, l-au strans la vulvanizare cu pistolul pana i-au rupt dintii?

Link către comentariu

Se mai intampla, aceeasi problema am avut-o si eu la A3. Rezolvare : sudat o bucata de bara de prezon + antifurturi noi. Mai greu sa gasesti pe cineva sa-ti sudeze respectiva bara.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Prezonul era OEM,se pare ca cei la care am fost inainte au strans ca nebunii cu pistolul si au stricat filetul antifurtului.

Pana la urma rezolvarea a fost mai complicata,nu am gasit pe nimeni sa sudeze si parca nici nu eram dispus sa-i las sa o faca,mai mult ca sigur janta ar fi avut suferit la nivel de vopsea.In schimb,tipul a facut un mic sant si cu dalta si ciocanul a incercat sa invarta prezonul in directia desurubarii.Problema mare a fost forta cu care a fost strans si asta le-a dat mult de furca.

Pentru baieti chiar a devenit o provocare la un moment dat,au zis ca nu au vazut niciodata un prezon strans in halul ala,desi nu erau noi in meserie.Tin sa le multumesc pe aceasta cale,nu le stiu numele,stiu doar ca se afla la iesirea din Bucuresti spre Jilava,pe stanga inainte de pod.

Oricum,de acum incolo voi evita pe cat posibil sa mai merg la vulcanizari cu pistol(desi e greu ca mai toate au) sau macar sa insist sa le stranga manual,cu cheia.

Link către comentariu

Iti dai seama, ce bucurie era, daca se intampla pe undeva pe camp, vb vine... sa faci vreo pana...

Link către comentariu

Pai asta a zis si baiatul de la vulcanizare,daca faceam pana acolo ramaneam...Bine,nu ramaneam,chemam sa mi-o tracteze,dar era distractie mare.

Link către comentariu
Master_Blaster

De aia e bine sa stai langa dorei cand schimba rotile in caz ca se intampla ceva poti sa vezi inainte sa ascunda, sunt sigur ca ala care a distrus antifurtul si-a dat seama ce a facut... :grrrrrr:

Link către comentariu

Pai asta e invatatura de minte,iti dai seama...Oricum,am de gand sa-mi iau table pentru la iarna si le schimb cu mana mea,e mai sigur asa.

Link către comentariu

Asa am eu si este perfect!. astept sa repar masina pe rca si o sa-i montez rotile de vara reconditionate :D

Link către comentariu

Par ok, pretul pare suspect de mic...apropos, am incercat sa-ti trimit pm si nu ma lasa.

Link către comentariu

Am doar 73% plina mesageria, ar trebui sa mearga :unsure: .

Pretul este cam mic, probabil ca sunt destul de zgariate.

Link către comentariu

Cred ca merg aranjate,sa vedem daca ne intelegem :D

Se pare ca poblema e la mine, nu pot trimite pm-uri, mai nou...Sper sa nu fie din cauza ca m-am certat cu un moderator :))

Modificat de cogdao
Link către comentariu

cam ieftine. trebuie verificate si dpdv vizual si dpdv tehnic la un atelier inainte de cumparare

Link către comentariu

Sunt lovite, cel putin una dintre ele este lovita pe interior, nu ma risc. Mai ales ca nici nu arata foarte bine si nu mai iau jante care sa trebuiasca aranjate dupa, am facut-o si nu mai vreau.

Astept sa gasesc un schimb cu ale mele, sau poate le dau intai pe astea si sa caut BBS dupa,vom vedea.

Link către comentariu

Mai bine, era suspect pretul. Nu are rost sa dai oem pe niste bbs obosite de drumurile patriei.

Link către comentariu

Asa m-am gandit si eu! Poate cand o sa gasesc o oferta de refuzat imi voi face si moftul asta,deocamdata am alte prioritati...si multe idei in cap :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!