Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am observat de prima data cand a aparut in poze dar am zis sa nu spun nimic ca......... :))))

O schimba mult folia,sa-i fie de bine :)

Ce tip este?Llumar?Cat te-a costat cu tot cu geamurile fata?

Bafta man!

P.s. A disparut sticker-ul de pe luneta ? Sau a trebuit sa fie dat jos cand s-a luat masura la folie?

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

frumoasa masina

parerea mea..daca tot vopsesti capota ..vopseste si fusta spate ca ar arata mult mai bine

succes in continuare

Link către comentariu

Folia este Llumar,350 ron toata treaba.Sticker-ul a trebuit dat jos cand a facut folia pentru luneta,sper sa primesc altul pe 21,la intalnire.Vii,Adrian?

Cu fusta inca nu sunt foarte hotarat...imi place cum arata asa,am vazut cum arata si vopsita,insa nu prea sunt convins ca ar da bine...daca era culoare deschisa,da,dar pe albastru diferenta nu e sesizabila,parerea mea.

O curiozitate:credeti ca se pot monta catadioptri pe fusta spate?gen R32.

Link către comentariu

Trebuie schimbata fusta ca sa poti pune catadioptri.

Mie imi place cum da fusta vopsita pe shadow blue :D

103763177_370d0c90ce.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Intradevar,nu arata rau.Cel la care am fost mi-a cerut 400 ron sa o vopsesc,mi se pare foarte mult,mai caut.

Catadioptri nu vad de ce nu ar merge,decupata fusta si facuta o improvizatie pe spate...

Link către comentariu

170 lei am dat eu pentru vopsit fusta. Poate ti-a cerut bani pentru toata bara :))

Link către comentariu

Daca te apuci sa decupezi fusta pentru acei catadioptrii...da-i pace! O sa iasa o tiganeala. Las-o asa mai bine!

Link către comentariu

eu am comandat acei catadioptri de la reprezentanta din Craiova, Serpico - au costat in jur de 150 RON. poate se gasesc si prin alte locuri, mai ieftin, nu stiu - nu am cautat

in plus, la banii astia, mai bine vopsesti fusta. o sa fie mult mai de efect! :icon_thumleft:

Modificat de Bogz
Link către comentariu

Foarte frumoasă mașina. Pot să spun că arată excelent. Cam aceleași modificări vreau să le aduc și eu la a mea, dar e nevoie și de bani. Probabil la primăvară mă apuc și eu de ea. Baftă și mulți km fără probleme.

Link către comentariu

Era o idee inspirata de bara spate de la mk6.Imi place cum arata cu catadioptri,ii da un aer cool,parerea mea.Oricum bara de R32 nu o sa vedeti la mine pe masina,la asta cel putin nu,m-ar rade si curcile.

Tipul de la vopsitorie mi-a cerut suma aia doar pentru fusta,am ramas si eu surprins si l-am mai intrebat o data...Daca gasesc pana in 200 ron,o fac.

@just*quattro:Cred ca este de 74% daca nu ma insel.

Link către comentariu

Pai din cate vad barele seamana ca si forma,poate ca merge.Am si vazut un G5 cu bara spate de 6 pe un forum de afara,arata int-un fel :D

Link către comentariu

Sincer nu cred sa mearga, ar trebui taiat din haion putin, asa mi se pare mie, la imbinarea cu aripa spate nu stiu cum ar veni.

5937_g5-e-214_1.jpg

tipsuri.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Singura chestie diferita mi se pare ca e la unghiul bazei stopului mare,pare ca la g5 e un pic "cazut" spre exterior,pe cand la 6 pare perfect drept.Inaltimea bazei haionului cred ca e aceeasi,te pacaleste amplasamentul ornamentului central.

Cred ca o sa incerc sa o dau jos sa vad daca merge cealalta.

Link către comentariu

Lasand la o parte golful 5 alb cu rotile iesite in afara cat casa, folia arata foarte bine pe masina

Tot asa, Bogdan ! :blah_:

Link către comentariu

Merci mult,Andrei!;)

Initial m-am gandit la 50% ca a ta,daca imi aduc bine aminte,insa era un pic prea deschisa si am mers pe 85% opacitate.

Spor la examene!

Link către comentariu

Culmea,ca la mine tot 85% e pe spate, si vreau sa o inlocuiesc cu una 50%, ca sa nu fie contrastul prea mare cu cea de pe fata.

Cred ca tine de gusturi. Sunt nerabdator sa vad fusta vopsita :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Ar fi bine sa te uiti la diferite grade de opacitate inainte de a te decide,s-ar putea sa nu fii multumim,e cam prea transparenta.

Link către comentariu

N-arata chiar atat de rau. Cred ca niste faruri xenon OEM l-ar dezgheta de tot :santa[1]:

Chiar si asa, fara antena e deja superba. Vad ca ti-ai pus semnalizarile la un 15 - 20 % , nu ? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Da,20% dar cred ca mergeau un pic mai mult.

Farurile vor veni si ele,sa apara o oferta buna ;)

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina,si la fel foarte ingrijita!Se vede rodul muncii tale comparand pozele de pe prima pagina cu cele de pe ultima.Mult succes in continuare cu ce iti propui si numai urari de bine!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!