Jump to content

Shadow Blue Husky


cogdao

Postare recomandată

M-am alaturat acestei comunitati pe 1 aprilie(nu e gluma!) atunci cand am si luat masinuta mea.A trecut ceva vreme de cand tot rasfoiesc forumul iar azi am apucat sa fac niste poze asa ca v-o prezint si voua(e cam nespalata dar stiam ca ploua,asa ca...):

Fabricata in iunie 2005,versiunea Trendline,cumparata si rulata in Germania pana in 2007 cand a fost adusa la noi cu 50.000 km la bord.Am luat-o eu la 80000 km si vreau sa spun ca nu trebuie investiti decat vreo 150 euro in consola centrala superioara unde s-a cojit putin,presupun ca din cauza unui odorizant lichid si manerul interior al usii din dreapta a fost "scarpinat" bine de o domnisoara cu nervi,in rest toarce ca o pisicuta.

Ce am eu in plan?Pai in primul rand am achizionat un VAGCOM si am facut unele modificari pe baza subiectelor tratate intens pe aici,urmeaza o incalzire in scaune(e obligatorie,sunt nebun dupa scaune incalzite).

Ar mai fi fusta spate,vreau una de GTI si vopsita in culoarea masinii...si niste tipsuri decente.

Am cateva intrebari pentru cunoscatori...De la reprezentanta mi-au spus ca nu trebuie schimbata distributia,fostii proprietari mi-au spus ca au schimbat filtrele si placutele acum 1000 km,franele sunt tari...cam ce sa mai verific la ea?Am simtit in ultimile zile o mica vibratie pe care nu am simtit-o inainte iar cand i-am pus diagnoza am primit o eroare de la o bujie...e posibil sa fi cedat.Mentionez ca nu sunt foarte experimentat la capitolul masini,abia acum incep sa vad cu ce se mananca,e prima mea masina,carnetul sper sa-l iau marti,am luat sala si marti am traseu.

Stiu ca o sa va mirati ca nu mi-am luat carnetul pana acum insa e poveste lunga si nu vreau sa stau sa povestesc.

Astept unele sugestii din partea voastra,dar tin sa va spun ca sunt mai inclinat spre schimbari in privinta confortului decat in privinta aspectului.Spre exemplu,ma gandesc sa imi pun BC,sa vedem daca merge pe minidot,dacanu...bagam maxidot.

Am sa revin pe masura ce mai modific una-alta la ea.

post-89504-0-73058000-1304794115_thumb.j

post-89504-0-37762700-1304794119_thumb.j

post-89504-0-89302800-1304794122_thumb.j

post-89504-0-11862200-1304794126_thumb.j

post-89504-0-53602000-1304794129_thumb.j

post-89504-0-85552800-1304794132_thumb.j

post-89504-0-93858200-1304794135_thumb.j

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cogdao

    260

  • The_Ego

    45

  • Adrian_S

    36

  • lucian_90tud

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km!

Link către comentariu
lucian_90tud

Frumoasa masina. Imi place culoarea :blah_: .

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, sa nu ai parte de accidente si sa ai grija la gropile din Bucuresti !

In rest, drumuri libere si benzina cat cuprinde !

Merita sa treci la BC si sa-i montezi incalzire in scaune.

Eu iti recomand si un tempomat ( daca mergi destul de mult/des in afara orasului ) + s-ar potrivi bine niste jante !

Link către comentariu

Felicitari! Acuma primul sfat pentru a te bucura de masina, ia-ti carnetul marti, apoi mai vorbim! :Driver:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Da,faza cu carnetul e cea mai importanta momentan :Driver:

Cu tempomatul am avut o tentativa dar m-am razgandit pentru simplul fapt ca efectiv nu ies din Bucuresti decat in concedii.

Jantele sunt in plan dar intr-un viitor mai indepartat,probabil la anul,anul asta vine bebe,tocmai d-asta am luat masina :)

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Sa-l stapanesti sanatos!

Bafta la traseu!

Link către comentariu

Multumesc,AdrianS!

In alta ordine de idei,ce ziceti de un cip tuning?Turbocip spune ca imi mareste puterea cu 10%,oare merita?

A incercat cineva la versiunea asta?E vreo diferenta fata de cum era inainte?

Link către comentariu

Grija mare la culoare e identica cu a mea...si e deranj mare se cunoaste si un kkt de purice pe ea :lol:

Link către comentariu

Nu-mi spune...am vreo 3 ciupituri pe capota de la pietricele...cred ca se vad si de la etajul 10,desi au cate 5mm diametru.Oricum,ce e frumos e si pretentios ;)

Link către comentariu

Sa o stapanesti si tu sanatos ca si cea care ti-a vandut-o :)) E foarte tare ca din descriere mi se parea ca seamana cu masina pe care o colega de-a mea a vandut-o recent, exact unui tip care urma sa isi ia permisul :) Apoi am vazut numerele de inmatriculare si s-a confirmat.. Proprietara se numea Diana si pot sa te asigur ca ai luat o masina foarte buna si care nu o sa iti faca probleme! Toate cele bune! :Driver:

Link către comentariu

Salut, frumos golfulet, iti urez sa te bucuri de el si multa bafta la examen ! Cat despre cip tuning nu iti sugerez sa iti faci la motorizarea asta, singurul lucru pe care il vei simti este ca nu mai afecteaza A/Cul asa de mult motorul - nu iti mai ia din putere (in oras treapta 1 si 2), in rest eu nu am simtit mare lucru si am revenit la setarea de fabrica.

Numai bine !

Link către comentariu

Multumesc aEon,chiar asta vroiam sa aud!

Bafta!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Sa o stapanesti si tu sanatos ca si cea care ti-a vandut-o :)) E foarte tare ca din descriere mi se parea ca seamana cu masina pe care o colega de-a mea a vandut-o recent, exact unui tip care urma sa isi ia permisul :) Apoi am vazut numerele de inmatriculare si s-a confirmat.. Proprietara se numea Diana si pot sa te asigur ca ai luat o masina foarte buna si care nu o sa iti faca probleme! Toate cele bune! :Driver:

Ce mica e lumea :icon_thumright:

Intradevar,ea e fosta proprietara,sa-i transmiti multumirile mele,e intradevar o masina ingrijita.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Gata,am rezolvat si permisul. :Driver:

Link către comentariu

Azi am facut primele drumuri cu masinuta,merge excelent,singurul minus ar fi o mic deficit de putere,cred ca puteau sa mai puna niste caluti.

Link către comentariu

Eu zic ca e foarte buna masina pentru tine. Dupa ce o sa inveti mai bine cu covrigu ar merge un motoras mai mare.

Sa stapanesti sanatos si carnetul si masinuta

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Da,asa spun majoritatea prietenilor mei,mai incolo...e,pana ma obisnuiesc cu ea mai dureaza,asta ar fi doar o prima impresie si facand o comparatie cu colegul meu piny,el are 1.6.

Modificat de cogdao
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Tocmai am sosit de la mare,am dus-o sa se racoreasca un pic :)

Cu ocazia asta am descoperit ca mi s-a spart rezervorul de la apa de parbriz...vreo idee de unde sa iau?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am cumparat fusta GTI,nevopsita.Acum intrebarea mea e,sa o vopsesc la cuptor sau fara?Am inteles ca ar fi diferenta de nuanta si calitate.

Daca e cineva de pe forum dispus sa ma ajute cu un vopsit,contra cost bineinteles,il rog sa ma contacteze.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Poze noi cu masinuta spalata,ieri a primit si grile pentru proiectoare.Am cumparat si becurile,ceva simplu,universal care vor fi legate la cele de ceata.

A mai primit si jante noi(de fapt sunt SH...) venite de la colegul Iceman007,e vorba de modelul Missano pe 15".Zilele astea vor veni si gumele si o voi "incalta".

post-89504-0-62358400-1310012636_thumb.j

post-89504-0-27942800-1310012648_thumb.j

post-89504-0-22546100-1310012655_thumb.j

post-89504-0-68888900-1310012659_thumb.j

post-89504-0-68026400-1310012668_thumb.j

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Nu inca,o sa o fac in momentul in care o sa gasesc pe cineva dispus sa ma ajute,nu vreau sa rup ceva....am inteles ca sunt niste suruburi mai greu de scos in spate.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!