Jump to content

Nu-mi afiseaza posturile de radio ori cd pe FIS


Dragan78
 Share

Postare recomandată

Am schimbat de curand RCS Gamma cu un navi MFD1 seria 3B0 035 191 G si nu-mi afiseaza posturile de radio ori CD pe FIS. De asemenea si ceasurile de bord sunt schimbate(am avut ceasuri cu mini BC), acum am montat ceasuri cu codul 3B0 920 849 C. Am tras firele corespunzatoare la pinii 30,31 si 32 in mufa verde de la cluster si le-am unit cu pinii 8,9 si 10 in mufa verde din navi.

Vreo idee de ce nu-mi afiseaza posturile de radio,etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MFD1 versiunea G nu comunica cu bordul prin protocolul 3LB (cele 3 fire prin care comunica versiunile anterioare de navigatii si casetofoanele) ci prin CAN.

Problema este ca acel CAN al navigatiei este conform specificatiilor Blaupunkt si nu conform specificatiilor vw deci este necesar un convertor de protocol CAN; acesta este incorporat, de obicei, in unitatea TMC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci mai trebuie s-mi cumpar unitate TMC.

Mersi de ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are careva de vanzare TMC box cod 3B0 919 894 A ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

de unde tiai facut rost de ceasuri de bord cu display mare? ma intereseaza si pe mine de multa vreme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!