Jump to content

Joc axial la axul volanului


catalinrx25
 Share

Postare recomandată

Am un usor joc axial la axul volanului ,am vazut ca este un rulment acolo.

A reusit cineva sa rezolve problema asta?

Modificat de catalinrx25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceeasi problema o am si io la b3 :( ... si nu stiu ce sa ii fac...sper sa primim un raspuns cu o solutie aici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Greu sa cred ca nu s-a lovit nimeni de problema asta... :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am avut si eu aceiasi problema...

Trebuie sa demontati suportul de la volan, in capatul lui...deasupra la pedale exista o coronita care sa uzat. Eu mi-am facut o bucsa de teflon la un strung si am puso acolo...e mai rezistenta.

Verificati daca nu cumva aveti joc la articulatiile care vin de la caseta la axul volanului...sau poate sa aibe joc si axul de la caseta...sper sa ma fi expribat corect. :D

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi de unde este acel joc:

de la mitraliera pe care se afla volanul, unde se umbla greu findca e prina de un surub fara cap de prindere, sau caseta de directie care e distruge in timp de la gropi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

jocul este in partea de sus a axului ,acolo unde se prinde volanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misca cu tot cu blocul de lumini, sus-jos ?

Eventual vezi daca nu e destrans surubul ce strange contactu pe carcasa ax volan (cazul meu)

Bafta...... :icon_thumright:

Modificat de Cristi_XXZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rulmentul de care zici. La mine e la fel dar nu imi bat capul. Am strans toate articulatiile volanului si ale coloanei de directie. A mai rams rulmentul care sigur e distrus. Cand o da caldura si plictiseala, il schimb si pe ala :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rulmentul de sus de bronz vine cam odata cu contactul iar cel de jos vine cu axul volanului.te rezolv la 50ron cu tot axul volanului inclusiv contactul de cheie.doar sa-mi spui ce an de fabricatie este masina si daca are sau nu servodirectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!