Jump to content

Montare/retrofit bord computer


ierusalim
 Share

Postare recomandată

Can gateway nu era necesar sa cumperi. Grup manete, calc coloana, ceasuri. Atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Red Bull 2017

Florin , am luat Can-gateway deoarece atunci cand mi-am montat navigatia cu Android am avut probeme cu bateria , mi-o descarca . Atunci electricianul mi-a facut o ghidusie si a legat inca un fir sa-mi functioneze navi doar cand pun contactul , asa nu a mai descarcat bateria ( acumulatorul ) . E , acum am zis sa-l schimb cu un drum si ala . 

Ideea e ca am vorbit cu cel care mi-a facut sky-line sa-mi schimbe cele enumerate in postarea anterioara si saptamana viitoare ar avea timp ,dar el nu stie exact daca nu are IMO clusterul , ca atunci e mai mult de munca . Daca va rog nu-mi puteti spune : clusterul are IMO sau la B6 nu are . Cand monteaza clusterul trebuie facuta ceva adaptare in-afara de km ? 

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca acea persoana pune intrebarile astea, eu zic sa mergi la altcineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Red Bull 2017

Mda , probabil e un sfat bun . Citeam pe  undeva pe-aici cum ca la B6 IMO nu e in cluster , dar vroiam o confirmare de la voi , daca puteti sa ma ajutati v-as ramane recunoscator . 

Nu prea am la cine sa merg , si-atunci apelez si eu la cine cred ca m-ar putea ajuta . 

Modificat de Red Bull 2017
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Red Bull 2017 Nu ai immo in ceasuri la Passat B6. Trebuie montate ceasurile, facut coding/adaptation si scris km. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Red Bull 2017
Spoiler

Multumesc pentru raspunsurile primite . daca stiti pe cineva care m-ar putea ajuta in Tg.Mures , Turda , Campia Turzii , Reghin va rog sa-mi spuneti . poate stiti pe cineva care le-ar putea monta . O zi buna va doresc 

 

Modificat de Red Bull 2017
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, am un Passat B6 2008, 2.0 TDI, BMP, care are instalat tempomat dar nu are BC. Cum pot afla daca are si calculatorul de coloana (dezactivat) sau nu-l are si trebuie sa-l cumpar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai tempomat calc de coloana suporta si BC. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci doar maneta stergatoare si ceasurile trebuie inlocuite?

Modificat de Manuel N.
nu era nevoie de quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am vazut masini doar cu comenzi pe volan, fara maneta cu buton BC...deci setarile si navigarea in meniu se faceau doar din volan. Invers se poate? Adica sa fie codata maneta pentru schimbre radioa, mai tare,mai incet doar din maneta, in lipsa volanului mutifunctional?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!