Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente dar am o nelamurire :am vazut unele modele care au altfel de oglinzi laterale,adica oglinzile sunt ca cele de A5 sportback iar cele care le ai tu sunt ca cele de pe A5 coupe,cred ca si ca cele de pe Skoda Superb sau Octavia.S-a facut deja vreun facelift?

Link către comentariu

din 2008 pana in 2009 s-au pus oglinzile mai mari...

din 2010 s-au schimbat oglinzile, sunt mai mici putin.

Link către comentariu

Toate cele 14 difuzoare, 10 canale de amplificare si 505W :D

Gizas :eek: :eek: :eek:

:icon_thumleft:

Link către comentariu

felicitari pentru achizitie ice, este intr-adevar deosebita, si iti spun sincer ca ai acum masina pe care o meriti avand in vedere in ce stare se prezenta "batranica" anterioara si cata grija ai avut de ea. :icon_thumright:

Link către comentariu

Stie cineva daca se pot activa urmatoarele chestii la A4 B8?

- sa coboare oglinda din dreapta cand bagi in marsarier

- sa stea iluminarea bordului aprinsa mereu, indiferent de pozitia comutatorului de lumini

Link către comentariu

Da, se face ;)

La mine am facut asta foarte usor, am MMI 3G

Link către comentariu
bogdel.david

Te mai felicit inca odata Ice pentu masina si pe Vwforum :) Am citit ca vroiai sa iti pui semne cu V6 pe aripi. Sincer sa fiu nu ar fi asa nefondat, avand in vedere ca din todeauna "T" la Audi a insemnat Turbo...iar prima aparitie a siglei V6T e pe noul S4 care e de fapt compresor, ar fi fost mai adecvat un V6K sau ceva de genul :lol: Deci, daca pe S4 sigla e o minciuna, adica conform traditiei masina nu e turbo, eu zic ca 3.0 TDI merita mai mult V6T decat S4...din simplul fapt ca asta e cu adevarat :blah:

Si din punctul meu de vedere, masina merita un S-Line exterior complet ;)

Modificat de bogdel.david
Link către comentariu

Multumesc pt aprecieri :) Cat despre S-Line, daca era B7 eram 100% de acord cu tine, dar la B8 diferentele sunt mult prea mici ca sa merite banii... o sa pun cel mai probabil pragurile laterale dar cam atat.

Link către comentariu
bogdel.david

Si difuzorul pe spate...e foarte ieftin si schimba radical aspectul :) Dupa cum ai facut la B6, o sa incepi incet incet si la asta din punctul meu de vedere, o sa gasesti mereu ceva sa ii mai pui :blah:

Link către comentariu

Problema cu difuzorul spate e ca trebuie schimbata toata bara... :(

Link către comentariu

daca n-ai bara s-line nu poti schima spoilerul din bara spate.

la bara normala spoilerul vine cu tot cu bara,

la s-live vine separat si costa 100 euro.

Link către comentariu

+ sita din interiorul spilerului, care mai costa ceva maruntis.

Link către comentariu

Te-am vazut si eu ieri la Carrefour Orhideea.

Arata splendid,e foarte frumoasa

Link către comentariu
bogdel.david

Nu stiam ce nu se potriveste difuzorul spate fara bara, mi se parea cam aceeasi dimensiune difuzorul normal cu ala de S-Line si ma gandeam ca e ca la B7. Ideea asta cu alta bara spate la S-Line cred ca au luat-o de la BMW :lol:

Oricum, dupa parerea mea, merita, eu cel putin in locul tau eu asta as face, fara sa mai vorbim de arcuri sport sau jante pe 19 :D

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Pai si avatrul nu-l schimbi? Ne place YCE mai mult :D

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!