Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

Da... Si eu m-am gandit sa fac la fel :))

Punem sau nu punem ?

Link către comentariu

Eu pun sotto :D 95 RON bucata la volksman ;)

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Sau poate de aici putin mai ieftin http://cgi.ebay.com/PAIR-2-Audi-V6-T-Side-Badges-SET-V6T-A4-S4-A5-S5-NEW-/370502787477?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5643afe195#ht_2973wt_814 ....mai ales daca luati doua seturi, mai negociati si e si shippingul combinat (1 lira al doilea produs) icon_thumright.gif

Link către comentariu

Da, ar iesi ~155 RON perechea, ceva mai ieftin...

Link către comentariu

da, cred ca e ok si eu ma gandeam sa pun i de la individual pe aripi :P

Link către comentariu

Alte pareri? :) Ma interesau si motivele unora care nu sunt de acord cu modificarea asta

Link către comentariu
rifflections

Eu nu sunt de acord cu sigla. Motivul? Sunt gelos pe noua ta achizitie :blah_:

Link către comentariu

vrei tu neaparat?

unii scot motorizarea sa le faca sleepere..si desi V6 e un motiv de mandrie..nu cred ca e nevoie :)

daca te plictisesti si simti nevoia sa faci ceva la ea...mai bine fa-i soft...dar nici asta nu cred ca merita. enjoy it...baga banii aia intr-o plimbare lunga prin tara...

Link către comentariu

e suficient de sleeper pe strada, lumea vede spatele unde nu scrie nimic ( nici nu va zic ce surpriza a avut un X5 3.0d care se dadea smardoi :)) ). Pe aripi nu cred ca vede nimeni pe strada, deci starea de sleeper nu dispare :) Cat despre soft sau plimbare prin tara... nu se exclud reciproc, n-o sa-mi iau mancare de la gura ca sa pun badge-urile astea :))

Link către comentariu

nu ca iti iei mancarea de la gura era ideea, dar eu zic ca masina arata impecabil cum e si daca tot te simti ca tre sa faci ceva...mai bine sa-i faci altceva sau..sa faci mai multe cu ea...pt ca nu cred ca e nevoie de siglele alea.

asa cum pui V6 ai putea pune si T-ul ca e adevarat :P dar cred ca deja..o incarci.

my 2 cents :) daca tot vrei si pareri diferite.

Link către comentariu

la T m-am gandit si eu, dar ma lovesc de problema ca "V6T" scrie pe S4 si nu vreau s-o transform intr-un wannabe :) "V6" zic eu ca e suficient

Link către comentariu

" "V6T" scrie pe S4 si nu vreau s-o transform intr-un wannabe " vezi...ai dat singur motivul contra.

Link către comentariu

sa inteleg ca vrei sa modifici ceva si nu stii ce?

sigla respectiva destainuie tocmai ce trebuie pazit cel mai mult (sper sa intelegi aluzia)

ai o masina perfecta, dorita de foarte multi, chiar vrei sa scazi numarul celor care viseaza la masina ta? :)

ai vrut pareri nu? :)

Link către comentariu

" "V6T" scrie pe S4 si nu vreau s-o transform intr-un wannabe " vezi...ai dat singur motivul contra.

Tocmai d-asta am zis ca NU pun V6T :)

Deci sa-nteleg ca pan-acum argumentul principal contra este ca dispare starea de "sleeper"?

Link către comentariu

La mine pe spate nici sigla audi nu exista :)

Link către comentariu

important e sa iti placa tie.

intotdeauna te ghidezi dupa asta,indiferent ce vei face la masina.

ideea de sleeper nu cred ca merge la masina asta.

da bine la curse...la tine daca ai V6 e motiv de mandrie.

daca faci curse si vrei sa ii pui pe ganduri pe cei lasati in urma...de genul "oare ce motor are" atunci e ok fara sigle.

Link către comentariu

nu fac curse, dar nu ma supar cand se agita cate-unu pe langa tine crezand ca esti clasicul 2.0TDI si-i poti oferi o surpriza neplacuta :)

Link către comentariu

Masina arata foarte bine si fara siglele de V6.Nu le inteleg rostul si cred ca e mai bine sa se agite vreunul si sa nu stie cel loveste :)

Modificat de TheOne06
Link către comentariu

Siglele alea maneliste erau ultimele care imi veneau in minte. Si sincer nu ma asteptam de la tine la asa ceva, te stiam de baiat rafinat :) Atunci pune pe ea siglele MPower si AMG si stim o treaba :)

Link către comentariu

Sharanel de ce ti se par siglele alea cum ca ar fi maneliste? Inseamna ca si V8 de pe R8 si RS4 sunt maneliste? inseamna ca si V6T de pe S4 e manelista? inseamna ca si V10 de pe R8, RS6 sunt maneliste?

Atata timp cat e o sigla OEM mie mi se pare decenta. :icon_thumright:

Modificat de TEFF
Link către comentariu

Aceeasi nedumerire ca TEFF am si eu... in plus nu vad legatura cu taraniile gen mpower si amg puse pe masini normale, masina mea chiar e V6 si pun un badge OEM fix in locul unde-l pune si constructorul pe modelele sportive

Link către comentariu

Mi se pare total deplasata remarca si opinia lui SHARANEL.

Parerea mea e sa nu le pui doar pentru simplul fapt ca arata mai ok asa, clean. Ca ai V6 nu am nici ce-a mai mica indoiala si nici "un ochi format" nu cred ca ar avea-o. Las-o asa pentru cei ce nu cred, dar vor vedea :icon_thumright:

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!