Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

Ia vezi ca pentru astea mici iti trebuie alta categorie pe permis, nu este valabil B ca e pt adulti, trebuie pentru copii sau adulti care au dat in mintea copiilor.

Link către comentariu

Fara "beutura" la telecomanda !!! :))

Faine telighidatele :d

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu
  • 1 month later...

Foarte tare jucaria, cati caluti are ? vreo 2 ? Cum arata telecomanda ? De unde se poate achizitiona?

Link către comentariu

Foarte tare jucaria, cati caluti are ? vreo 2 ? Cum arata telecomanda ? De unde se poate achizitiona?

Cam 3.5CP @ 12000rpm (max rpm ~16000). Dupa ce-i montez si upgrade-urile pe care i le-am luat (evacuare, carburator, admisie etc) o sa treaca putin de 5CP. Dupa care o sa vina si o cutie de viteze automata in 2 trepte :) Telecomanda e ca aici dar urmeaza sa o schimb cu una cu mai multe canale si cu telemetrie (voi putea vedea pe telecomanda RPM, viteza, temperaturi etc). Eu am luat-o din state, in Europa nu se gaseste. Se gaseste insa varianta monster truck dar cu un motor putin mai mic din pacate - https://www.hpi-racing.ro/ro/home/2722-automodel-maverick-blackout-mt-2014-30cc-petrol-rtr-15.html

 

Are si sistem de franare?

Bineinteles, la o viteza maxima de 70km/h in forma stock iti dai seama ca e o necesitate :) Cel mai clar se vede franand in ultimele 2-3 secunde ale filmulul.

Link către comentariu

Exact acolo am remarcat si eu franarea si sunt curios cum se face? are mini discuri si mini etrieri pt fiecare roata?sau macar unul pe puntea spate?

Link către comentariu

Sunt 2 discuri de fibra de sticla puse direct pe transmisie, la iesirea din cutia de viteze. Fiind 4x4, asta se traduce in franare pe toate cele 4 roti.

 

photo%2008.04.2015%2C%2023%2031%2019.jpg    photo%2008.04.2015%2C%2023%2030%2054.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

A zis cineva "evacuare"?  :lol:  :icon_geek: Asa arata +2CP  :Driver:  :Driver:  :Driver:

 

photo%2022.04.2015%2C%2001%2048%2034.jpg

 

photo%2022.04.2015%2C%2001%2049%2056.jpg

 

photo%2030.04.2015%2C%2002%2056%2044.jpg

 

photo%2030.04.2015%2C%2002%2057%2039.jpg

 

photo%2030.04.2015%2C%2002%2057%2054.jpg

Link către comentariu
  • 5 months later...

Eu am luat-o din state, in Europa nu se gaseste. 

La Conrad exista: http://www.conrad.de/ce/de/Search.html?queryFromSuggest=true&search=Rc+modellauto+benzin

 

LE: Asta ar fi pentru fani :D: http://www.conrad.de/ce/de/product/238001/Reely-Audi-RS6-110-RC-Modellauto-Nitro-Strassenmodell-4WD-RtR-24-GHz?ref=searchDetail

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

Mai e de vanzare? :D

Nici nu stiu :)) In principiu, am lasat balta vanzarea, m-am hotarat s-o pastrez. Daca ai vreo oferta, imi poti da un PM si-ti raspund :)

Ma refeream la modelul pe care l-am luat eu :)
Link către comentariu
  • 4 months later...

Am gasit un potential inlocuitor pentru masina, asa ca intra din nou la vanzare :)

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ma bucur ca ai reusit sa o vinzi! Propietarul e membru pe forum? Ce ai de gand sa achizitonezi acuma?

Link către comentariu

Buna treaba!

Sa inteleg ca pana o iei pe cea noua, "te dai" cu asta de sus? :P

 

Stima!

 

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!