Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

mai important: treci la benzina?! tu?! :D

sper sa reusesti ce ti-ai propus. numai bine! :)

Link către comentariu

Pai uite ce spicuim noi in anunt: "Schimb doar cu S4/S5"... :)

 

Daca puneai anuntul acum un an poate veneam la un test. Ai una din masinile diesel de urmarit de pe forum. Succes!

Link către comentariu

Mersi de urari, baieti :) Vedem, daca iese, bine, daca nu, aia e :)

Link către comentariu

Superba masina,merita fiecare banut :) Nu inteleg de ce ai vrea sa o vinzi,iti ofera si putere si consum bun(fata de s4/s5)

Link către comentariu

Sa incerc si "cealalta tabara" sa vad cum e :) Dupa ce-mi fac damblaua, ma voi intoarce probabil la un 3.0TDI (sau poate 3.0 biTDI :P)

Link către comentariu

Mare + pentru bi-tdi!.

 

Am urmarit topicul tau, este de apreciat ce grija ai de masina. Dar, sa ai spor la cumparaturi! :icon_thumleft:

Link către comentariu

puteam sa jur ca vrei sa treci la benzinar :) succes !  ( mi-ar placea mie masina ta, dar imi lipseste un "0" din suma ... ) 

Link către comentariu

Spor la vanzare si la noua achizitie. Trage 3.0 TDI si consuma bine, insa o sa te indragostesti de 3.0 TFSI.

Printre masinile conduse de mine in diferite locuri, S4 mi a placut extrem de mult. Am mers pe un fel de circuit de teste si cu cea cu diferential spate sport si cu varianta normala, ambele Stronic.

Incredibil cum poti sa faci derapaje lungi (drifturi cum le numim mai nou) cu masina quattro si tinuta din acceleratie exact ca la tractiune spate.

In rest...totul la superlativ...diferenta mare la toate capitolele intre S-uri si A-uri.

Mai vb la telefon.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

off topic, pt sunet deja are baza:

Bafta la vanzare si sa-ti iasa planurile. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mersi frumos. Ala alb de mai sus e V8-ul, alta mancare de peste :)


Anyway, cel mai probabil o las balta si o mai tin pana-n primavara ca vad ca oricum nu se inghesuie lumea momentan. Poate in felul asta reusesc sa prind FL-ul.

Link către comentariu
the_punkreas2003

Sunt foarte putini cei care ar merge pe cutie manuala. Plus norma euro4, daca se introduce in final chestia cu taxa anuala nu stiu cat de avantajos ar fi motorul asta. In rest nu vad minusuri, pretul nu e rau.

Link către comentariu

Nu cred ca s-ar putea aplica taxa anuala la masinile care deja au platit taxa de prima inmatriculare.

 

P.S. Se pare ca se va scadea impozitul la motoarele mari si se va creste (mult) la cele mici :)

http://www.mediafax.ro/economic/guvernul-impoziteaza-populatia-pentru-cladiri-nerezidentiale-si-creste-taxa-pe-masini-si-tir-uri-12930705

Link către comentariu
the_punkreas2003

Eu vreau sa trec la 3000 tdi deci sa scada :))

Link către comentariu

Ce frumos arata masina. Te-am vazut azi prin Chiajna. Nu eram cu masina mea ca ma opream sa mai stam de vorba. :icon_thumleft:

Link către comentariu

:)) Umblu cu dastea de la concurenta...din Munchen...nu-ti plac tie astea cu denumiri din cifre...[emoji12]

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!