Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

Capota terbuie si indreptata din cat se vede in poze... :(

Eh, asta e...! Se mai intampla si d-astea. De-aia platim Casco, nu?

Link către comentariu

in poza vad ca e in garaj masina. cum au intrat cainii?

am mai vazut cazuri dar doar in poze. pe viu nu.

se baga o pisica la motor si cainii o iau razna sau ce se intampla?

stiu ca pisica se mai urca sa stea la caldura dar alea nu zgarie tabla :)

Link către comentariu

poza e facuta la servici, intamplarea a avut loc in parcarea de-acasa, care nu e acoperita. Sincer, nici eu nu stiu ce s-a intamplat... s-or fi fugarit cainii intre ei, dracu stie...

Link către comentariu

posibil sa iasa la polish. daca ai drum prin BV este un baiat acolo, George, care face "minuni" cu polishul. aripa sigur o scoate..

Link către comentariu

Asta mi se pare ca este a treia patanie cu zgarieturi si indoituri. Ai avut una cu portbagajul, una cu tipa ce a trecut cu caruciorul printre masinile voastre si asta. Pacat... ca tare fumoasa este masina.

Teoria mea este asta: De cate ori fac un upgrade la masina mea, ceva urat se intampla in cel mai scurt timp de la upgrade. Poate ca este doar o teorie, dar pentru mine este o certitudine, caci mi se intampla tot timpul. Exemple am destule...

Upgrade volan sport... dupa doua saptamani MMI-ul nu a mai functionat deloc, din senin. Upgrade schimbator RS6... cineva s-a rezemat de masina si mi-a zgariat usa din spate dreapta cu nasturii de la blugi. Mai am exemple si cu celelalte masini... :dry:

Link către comentariu

nasol si eu sunt patit cu vechea masina , a cumparat vecinu vreo 10 gaini care nu au vazut lumina adevarata (doar de bec :D ) si a depozitat in garaj, cum nu era despartit cu perete si intra fascicul de lumina drept pe masina mea sau catarat toate , c***t peste tot zgarieturi pana la vopsea , cand am vazut ce e pe masina mea cand am deschis garaju era sa pic pe spate , era un cotet de gaini :D , scuze de :offtopic:

Link către comentariu

Si mie mi-a inconjurat masina unu cu ceva gen burete de sarma sau furculita, are toata 3 dungi continue. Efectiv a inconjurat masina, inclusiv pe triple... Asta se intampla la 2 saptamani dupa ce am luat masina, sper ca la primavara sa iasa la polish (nu par adanci). Mai am pe tavan doua chestii circulare si niste "demaraje" de pisica speriata :). Sper sa iasa la polish, pentru ca dupa mine casco e pentru "prosti" :) si mie nu mi se intampla asa ceva.

Dupa urmele de laba - scuze de exprimare- ori au fost doi sau poate trei caini, ori cineva si-a urcat cainele intentionat pe masina ta de mai multe ori. Poate ai vecini binevoitori si au vrut sa iti faca o "surpriza". Am si eu caini (doi) dar nu se urca pe masina nici macar cand se urca pisica pe ea :P.

Link către comentariu

Asa am patit si eu :(...de nervi...o luna am dat cu pietre dupa orice caine vedeam :)) mi-a trecut supararea...capota si aripa au ramas la fel...intre timp am schimbat aripa dar capota si acum este tot asa...

eu am avut ghinionul sa "blochez" o gaura din gard cu botul masinii...initial nu am luat in seama dar dimineata cand am vazut masina praf mi-am dat seama ca am blocat accesul cainilor in gradina aia...deci toata noaptea au tot sarit din gradina pe capota mea si invers...

deci sa te gandesti cu ce i-ai deranjat :P

Link către comentariu

Poate a fost o pisica alergata de catei.Nu cred ca se urca un caine de nebun pe capota....trebuie sa fie un motiv.

Daca pisica s-a urcat pe masina iti dai seama ca si cainii au fost dupa ea.

Am vazut o intamplare de genul acum cativa ani in parcare la masina unui vecin...passat b5.5.Urmarile au fost destul de vizibilie (fusta fata smulsa, spoiler fata ros de caini si senzor temperatura exterioara lipsa cateva luni) pisica aceea s-a strecurat sub motor si cainii au incercat sa ajunga la ea.

Link către comentariu

Ai dezactivat ESP-ul? Sau n-ai prea calcat acceleratia? Am impresia ca nu da tot ce poate, cred ca putea sa fie mai "violenta" un pic...

Link către comentariu

ESP era off, viteza era la vreo 20-25km/h dar era prea alunecos pe jos (sub stratul f subtire de zapada sunt dale, nu asfalt)

Link către comentariu

ideal ar fi sa fie un strat mai gros de zapada, atunci e cel mai controlabil, e suficient de alunecos cat sa nu chinui masina si sa nu rupi cauciucurile dar suficient de aderent cat s-o poti controla.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Super masinuta, LIKE LIKE LIKE !!  :icon_bounce:

Legat de incidentul cu capota, ai rezolvat? Stiu ca ai casco, dar merita sa tot revopsesti mereu la ea, si eventual sa platesti franciza? E greu, foarte greu sa poti tine o masina impecabila dpdv estetic in ziua de azi, imi imaginez ca in Bucuresti e cu atat mai greu. Daca nu ai revopsit inca, iti recomand niste vopsea de retus dupa cod de la reprezentanta, si un polish profi dupa. Perfect nu iese, insa sigur se mai estompeaza zgarieturile cat sa devina acceptabile. Asa nici cu revopsitul nu cred ca scapi de diferente de nuanta la vopsea, si alea sunt si ele destul de batatoare la ochi.

Bafta multa in continuare, fara incidente de orice fel!

Link către comentariu

Ia aplicatii gratis cu appgratis?! :))

Da :))

 

Super masinuta, LIKE LIKE LIKE !!  :icon_bounce:

Legat de incidentul cu capota, ai rezolvat? Stiu ca ai casco, dar merita sa tot revopsesti mereu la ea, si eventual sa platesti franciza? E greu, foarte greu sa poti tine o masina impecabila dpdv estetic in ziua de azi, imi imaginez ca in Bucuresti e cu atat mai greu. Daca nu ai revopsit inca, iti recomand niste vopsea de retus dupa cod de la reprezentanta, si un polish profi dupa. Perfect nu iese, insa sigur se mai estompeaza zgarieturile cat sa devina acceptabile. Asa nici cu revopsitul nu cred ca scapi de diferente de nuanta la vopsea, si alea sunt si ele destul de batatoare la ochi.

Bafta multa in continuare, fara incidente de orice fel!

N-am rezolvat inca, o fac in martie probabil (atunci expira casco). Fransiza nu am, deci e ok. Si da, e greu sa o mentii impecabila, dar nebunia vine cu costurile ei :))) Cat despre diferente, vopsesc masina la reprezentanta si a iesit mereu culoarea ok.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!