Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

Exact acelasi consum am si eu :ninja: Sunt curios ce consum voi avea la iarna, daca nu o dau pana atunci :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

fff misto masinuta si personalizarea cu bun gust

ce ai facut cu vechea bara spate ? ai idee daca fusta de la sedan e identica cu cea de la avant !?

Modificat de Red
Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri :) Vechea bara spate era usor deformata, asa am cumparat masina, am lasat-o la service. Nu stiu sa-zic despre spoiler daca-i la fel...

Link către comentariu

biggrin.pngbiggrin.png Am reusit sa activez si directia si acum butonul functioneaza corect (am descoperit ieri ca nu functiona cum trebuie iluminarea). Acum e totul "ca de la mama lui" biggrin.png

Cum ai rezolvat? banuiesc ca e vorba de faptul ca nu se aprind toate ledurile? Am montat si eu butonul, totul e in regula, mai putin ca nu se aprinde decat modul selectat...

Link către comentariu

Da, aia e problema, se aprinde doar modul selectat si se aprinde mult prea tare. Solutia este pe modulul 9 (central electric), byte 19, bitul 6 trebuie pus pe 1

Link către comentariu

Mda, cred ca am inceput numaratoarea de la 1 si cand colo trebuia de la 0. mai un pic sa plec de la munca si aflu. mersi.

Link către comentariu

Azi am descoperit că pe modul dynamic mașina este capabilă de power-drift în treapta a 3a :D :D :D

Link către comentariu

Ice ,

am 3 intrebari :)

1. sigla V6 de pe aripa .. are dimensiuni ,normale , sau ai cautat ceva mai discret ?

2. scrumiera din consola centrala e luminata ? adica inelul rosu din jurul brichetei e luminat pe pozitii ?

3. Cum de l-ai intalnit pe Stig :P

Link către comentariu

1. E sigla "V6T" de pe S4, din care-am pastrat doar V6-le (desi fie vorba intre noi pe masina mea era mai cinstit "V6T" decat pe S4 care nu e turbo, ci compresor :P)

2. Da

3. Secret :P

Link către comentariu

da am si eu pachetul lumini , am in usi la picioare , abientale.. cred cu tarie ca e ars .. caci la bricheta din cotiera se aprinf luminitele ..

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

De cand a aparut mi-a placut B8-ul. Dupa ce ti-am citit topicul cu B6-le, am trecut la acesta.. Numai cuvinte de lauda am pt tine si iti doresc multe succese si cu masina asta cum precum ai avut si cu precedenta.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sessanta... foarte tari cauciucurile. Cand o sa mergi cu ele la vara sa postezi cat de galagioase sunt te rog. Ma bate si pe mine gandul la un set.

Link către comentariu

Trebuia sa ma suni pe mine ca veneam cu vagonul sa nu trebuiasca sa le pui pe pielea aia asa frumoasa :D

Printre cele mai aspectuoase anvelope dupa parerea mea, sper sa fie si bune :icon_thumleft:

Link către comentariu

Ai sa fii f multumit de Sessanta,sunt f bune in special pe ud si arata grozav,vb din experienta ca le am si eu :icon_thumleft:

Link către comentariu

@Mihai Mersi de oferta, dar m-am descurcat fara damage, am pus un prosop de plaja si-un parasolar :))

Sper si eu sa fie ok, din review-uri par bune. Dpdv zgomot cum sunt?

Link către comentariu

Am eu Sessanta (225/40/18), nu mi se par galagioase. Pe de alta parte, comparandu-le cu setul de Star Performer UHP (Ultra High Performance, ca sa fie clar :P), mi se par la fel :D

Link către comentariu

Avand in vedere ca amandoi avem jante pe 18 cu profil de 40 al cauciucului si XL,nu pot fi...silentioase :) ;ce-ti pot spune,comparativ cu fostele pirelli p zero,sunt la fel.

Unde am fost extrem de impresionat de ele,este la acvaplanare;combinatia de quattro+sessanta e...imbatabila pe ud :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Din review-uri se pare ca stau bine. Dilema mea este de ce le-ai luat tocmai acum cand vine iarna? (deja pierzi jumate de an la vechimea lor)

Asteptam sa le vedem incaltate :)

Link către comentariu

In primul rand pt ca au mai scazut preturile acum la gume de vara, la primavara vor creste iar. In plus, niciun producator nu produce gume de vara pe perioada iernii decat in numere f limitate, deci sansele cele mai mari sunt ca si la primavara sa le cumperi tot din stocurile existente acum, dar la pret mai mare. Oricum, au DOT 2012 deci nu-mi fac griji d-astea, n-am de gand sa tin masina pana-n 2017-2018 ca sa incep sa-mi pun probleme de vechimea cauciucurilor :)

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!