Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

De fapt NU deoarece obligatiile litigioase sunt cesionate catre firma de asigurari, asta se si intelege prin asigurare tu platesti un risc ca in caz de incident riscul sa fie acoperit de persoana/societatea vanzatoare.

Link către comentariu

Nu e chiar asa, stiu caz concret. Daca asiguratorul face figuri, in ultima instanta cel vinovat este responsabil. Dup-aia el e liber sa dea societatea de asigurare in judecata dar asta nu il priveste pe cel pagubit.

Link către comentariu

Saraca masina... Imi pare foarte rau. Stiu cat suflet ai pus in ea.

Eu il castram pe nemernicul ala. Dar asa sunt unii... nu le pasa nici de ce-i al lor, d-apai de bunurile altora.

Acum... succes cu reparatia, sa se rezolve cat mai repede si fara urme !

Link către comentariu

Am vorbit cu cei de la CASCO (chiar cu 2 persoane, un agent constatator care-mi este prieten si un director de vanzari). Amandoi mi-au zis ca intr-adevar ei isi recupereaza prejudiciul de la RCA dar la mine tot se va contoriza ca dauna si-mi va creste polita anul viitor.

Eu nu pot sa inteleg asta! Deci nu esti tu de vina, ei isi recupereaza prejudiciul dar pana la urma esti si tu penalizat.

Si asta in conditiile in care oricum se va contabiliza dauna si pe rca-ul dubei.

E undeva scris asta? pe contractul de casco?

Link către comentariu

Daca se stie autorul (se stie in cazul tau) nu iti creste polita, asta mi s-a pus de la allianz.

Link către comentariu

Nu inteleg de ce ne contrazicem pe tema asta cand eu am vorbit direct cu asiguratorul :)

Link către comentariu

Si eu tot asa stiam cum a spus Ice_2k. Practic tu te folosesti de casco.. deci va fi contorizata ca o dauna.

Link către comentariu

Depinde unde ai casco facut, la o firma serioasa si care se respecta te duci iti faci masina pe casco al tau unde vrei, se scrie pe dosar cu regres si nu te mai intereseaza nimic mai departe si nici nu pierzi bonusul pentru anul urmator.

In cazul de fata asa este, pe Grivitei ai fost sa-ti faca aia dosarul de la Asirom sa scapi de situatia asta neplacuta?

Link către comentariu

Nu, am fost undeva prin Militari la un service unde venea un agent Asirom... acum trebuie sa ma duc maine din nou cu tot cu ala cu duba ca sa faca reconstituirea accidentului... sper ca nu mi-o loveste din nou pentru asta :lol:

Link către comentariu
aurelian.paratu

scuze ca intervin in discutia voastra. si eu am avut o dauna totala la o masina ,asigurarea casco fiind la asirom. Asirom mi a dat banii pe masina 80% + epava,iar asirom si a recuperat banii de la celalalt asigurator in speta alliantz,eu nefiind vinovat de producerea accidentului.Anul urmator nu mi a crescut rata la asigurare,din contra mi au dat bonus 10%

Link către comentariu

Nu inteleg de ce ne contrazicem pe tema asta cand eu am vorbit direct cu asiguratorul :)

Si eu tot asa stiam cum a spus Ice_2k. Practic tu te folosesti de casco.. deci va fi contorizata ca o dauna.

Pentru că cei de la CASCO mai fac și măgării din astea. Unii o măresc după cum vor, alții numai dacă ai trecut de 80% din valoarea primei, depinde de firmă.

Însă există și o parte bună, faptul că au clienți tot mai puțini și poți negocia următoarea poliță. Eu cel puțin așa am făcut.

Link către comentariu

Sautare ICE,

Legat de asigurarea ta CASCO iti sugerez cu caldura sa le spui ca daca iti vor creste asigurarea anul urmator nu le vei da asigurarea RCA a vinovatului. Cred ca o sa le dai de gandit. Nu vreau sa te bat la cap pe tema aceasta. Tu stii mai bine ce e de facut - era doar o sugestie.

Si de fapt vroiam sa iti trimit un link.... http://www.autovit.ro/show?id=C22101754

Se pare ca nu prea i-a fost pe plac masinuta ta.

Link către comentariu

Ha, foarte tare. Chiar o sa-i dau maine un telefon sa il intreb de ce o vinde. Tinand cont de pretul la care-a pus-o, cred ca e doar pe principiul "poate pica ceva"...

Link către comentariu

presimt ca acum are ~149k pt ca daca era abia adusa avea ori 103k ori 106k :)) Pacat ca o vinde e cel mai frumos A4 B6 "non RS" pe care l-am vazut.

Modificat de B_U_T
Link către comentariu

Fostul YCE e inmatriculat in Bacau. Vad destul de des masina prin oras, e ingrijita, curata :icon_thumleft:

On topic: frumos B8-ul, sper sa rezolvi cat mai repede treaba cu reparatia :Driver:

Link către comentariu

Am rezolvat cu RCA-ul alora, mi-a dat la reparat portbagajul si la schimbat stopul. Maine dimineata o duc la Brady, sper sa iasa ok. Cat despre B6, am vorbit cu omul si a zis ca ar vrea sa-si ia un Q5 si d-aia a pus-o la pretul la care-a pus-o. Daca o da la banii astia, bine, daca nu, nu.

Link către comentariu

Am uitat sa mai scriu... am luat-o joi de la Brady, a iesit foarte bine. Capota s-a reparat, nu se vede nimic, stopul si logo-ul Audi s-au schimbat :)

Link către comentariu

Am vazut intr-un anunt de vanzare pentru un B8 de pe Autovit ca zicea ca oglinzile se pot plia din telecomanda... are cineva idee cum se face sau cum se poate activa asta? Am incercat sa tin apasat pe LOCK dar nu s-a intamplat nimic, alte idei nu am...

Link către comentariu

evident cu rabatabile electric. Si stiu de setarea din MMI care face sa se plieze automat cand incui masina. Pe mine ma interesa sa las in mod normal setarea asta pe OFF (parchez in locuri sigure in marea parte a timpului si nu are rost sa frec oglinzile aiurea) si sa le pot plia cumva din telecomanda doar cand am nevoie.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!