Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

pui colant cu poza motorului :)

Nu cred ca exista tiganie mai mare :))

Ma gandeam ca se poate face ceva de calitate...

Link către comentariu

sa ne intelegem.....nu se tranteste pur si simplu o fotografie cu motorul in mijlocul capotei.din ce stiu, se colanteaza toata capota respectand culoarea masinii si va iesi intocmai ca in foto, sau se face cu aerograful.....dar la aerograf trebuie sa fie artist cel care lucreaza incat sa respecte detaliile intocmai

Link către comentariu

Ma baieti, voi ati luat-o razna? :)) Era doar o poza de fun. Cat despre ideea de a face asa ceva in realitate, varianta cu poza pica din start pentru ca n-ar iesi bine decat cand i-ai face poza, dar cand te plimbi pe langa masina e aiurea ca nu se schimba "perspectiva". Singura varianta ar fi sa fie capota din plastic si sa fie transparenta sau ceva.

Link către comentariu

atat de departe nu m-am gandit...oricum am divagat si eu pe marginea fotografiei, pentru ca stiu ca nu ai face asa ceva:)

Link către comentariu

si cu un plin cati km faci? Te apropii de range-ul de la vechiul A4?

Cred ca-i tot pe-acolo, cu B6-le scoteam cam 6% in afara, cu asta iese cam 6.5% media dar mi se pare ca e rezervorul ceva mai mare.

Link către comentariu

adica de fapt doar impozitul :) rca-ul l-am platit chiar ieri, 625RON/an, nu e mult mai mare decat la 2.0

Link către comentariu

Si impozitul 21-22 milioane..nu-i mare branza. Abia astept sa sar si eu la 3.0

Bine, nu va fi B8 ca-i scump :D

Link către comentariu

adica de fapt doar impozitul :) rca-ul l-am platit chiar ieri, 625RON/an, nu e mult mai mare decat la 2.0

ce lucruri interesante aflu...e bine de stiut pentru viitor :)

Link către comentariu

RCA-ul costa la fel peste 2000cmc, ai acelasi pret si pentru 3168cmc si pentru 4500cmc.

Casco (pentru cei interesati) se face in functie de valoarea masinii, nu conteaza in mod direct capacitatea motorului.

Momentan, singurul cost nejustificat la o masina cu cilindree mare, este dat de impozit.

Insa, pe viitor, se prefigureaza ceva lege (tot a pomenit ceva de ea prin presa actualul ministru al mediului) prin care platesti anual o taxa (probabil pe langa impozit) in functie de cat de tare poluezi (si se scoate taxa de poluare in forma curenta). Aici iar o sa fie nasol pentru cei cu cilindree mare, gramele de Co2/km cresc destul de mult cu capacitatea motorului, si va fi probabil ceva prag (cum e acuma cel de 2999cmc pentru impozit) peste care o sa usture.

Link către comentariu

De ceva vreme masina a primit si-un soft de la tcm turbo :) Dupa ce-am plecat de la Dragos, impresiile erau asa si-asa. Tragea ceva mai bine masina insa nici pe departe asa cum ma asteptam. Singura diferenta notabila era ca parca era ceva mai vioaie la turatii joase, gen 1300-1400rpm. Au urmat vreo 3-4 zile cand n-am avut timp de nimic, fiind foarte ocupat cu serviciul, zile in care mergeam doar casa-servici-casa. Jobul meu fiind destul de aproape de casa, niciodata nu ajungea sa se incalzeasca motorul si ca atare niciodata nu-i dadeam, si uite asa din drumuri d-astea scurte s-au facut vreo 50km. Apoi a venit weekend-ul si am avut un drum prin afara Bucurestiului. Aproape ca uitasem de soft, plecasem in treaba mea, s-a incalzit motorul si-a venit prima depasire. Holy shit :lol: Pot spune cu mana pe inima ca aceasta prima depasire, cu toate ca nu venea nimic din fata, a fost scary. Rau :) Desi obisnuit cu cei 240cp stock, nu ma asteptam la explozia care-a venit, este pur si simplu fenomenal, merita din plin soft-ul la motorul asta :icon_bounce: :king:

Link către comentariu

cam 300 ar trebui sa ai :)

mergi cu noi pe circuit in nocturna sa vedem cum stam ?

Modificat de Kostas
Link către comentariu

290 i-am cerut eu lui dragos, vreau sa fie safe. Mersi de invitatie, da' nu sunt mare fan liniute :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Era de asteptat ca ti le luai, oricum au un mare efect mai ales seara cand nu ai lumini in spate sa-ti lumineze stopurile. Felicitari atat pentru ultima achizitie cat si pentru intreaga masina, succes in continuare cu micile modificari.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!