Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

Tu vrei sa murim de nervi astia cu 2.0 tdi, nu-i asa? Si Kostas are ganduri din astea din cand in cand :)

Ce sa zic? La cat mai mic

Păi eu de asta

Link către comentariu

Da, ambele CR. Pana acum nu stiu care sunt diferentele intre ele. O sa ma uit dupa seriile de sasiu sa vad daca vrei.

Link către comentariu

Clar, din ce stiu eu singurele diferente intre ele sunt modificarile facute pentru "upgradarea" la euro 5. Posibil sa fie doar dpf-ul diferit, eu daca schimb dpf-ul il pot face euro 5. Din pacate, RAR-ul nostru minunat nu recunoaste acest upgrade, chiar daca e facut de Audi si in germania este valid 100%.

Link către comentariu

Ete na. Pana acum dizalurile erau carute ??

Ma gandesc la gatuirea ceruta de DPF si la ce liber s-ar simti pe evacuare si nu numai motorasul ala. Asta nu inseamna ca i-am propus sa o dea jos maine.

:)

Si eu am pe Superb si nu ma gandesc sa-l dau jos. Dar oare cum ar fi evoluat masinile daca nu existau constrangerile ecologice ??

:)

scuze de offtopic.

Link către comentariu

Lasand la o parte partea ecologica, pe mine ma incanta FOARTE tare ca pot s-o calc cand vreau, cum vreau, cat de tare vreau fara sa iasa strop de fum.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pe spate ai schimbat bara cu totul sau are fusta detasabila si ai schimbat-o doar aia?Tipsurile vin in ''Y'' sau ai mai facut cate un orificiu in tobe?

Parerea mea e ca o grila de S4 ar veni ca o completare a celorlalte elemente pe care le-ai schimbat.F Frumoasa...felicitari!

Link către comentariu

Pe spate ai schimbat bara cu totul sau are fusta detasabila si ai schimbat-o doar aia?Tipsurile vin in ''Y'' sau ai mai facut cate un orificiu in tobe?

Parerea mea e ca o grila de S4 ar veni ca o completare a celorlalte elemente pe care le-ai schimbat.F Frumoasa...felicitari!

Tot spatele (bara+spoiler+ornament aluminiu spoiler) este de S4. Tips-urile le-am facut Y. Tobele aveau 2 iesiri fiecare, din una din ele iesind tips-ul stock, iar cealalta fiind astupata. Motivul pentru care am optat pentru varianta Y este ca cei de la Borla mi-au zis ca in spatele acelui capac pus pe a doua iesire este nush ce vata si ca el nu garanteaza ca taind iesirea aia nu strica toba.

Cat despre grila de S4, m-am gandit si eu la asta da' nu sunt f convins. Mai ales ca nu mi-e f clar inca cum scap de logo-ul S4 din ea fara sa ramana gaura acolo, daca arata cat de putin a improvizatie nu vreau, mai ales ca acum am o grila "mai speciala" decat un A4 normal, e vopsita toata in negru lucios, am inteles ca asa au modelele V6 si arata chiar ok.

sa o stapanesti sanatos...e absolut superba si puterniica! de vis...felicitari

Mersi frumos :)

Link către comentariu

Arata foarte bine :emthup: si in plus are combinatia ideala de putere/consum.

Ca sa fie transformarea completa, pune-i o bara fata de S-line. :icon_thumright:

Link către comentariu

Din ce-am vazut, tot ramane patratul ala mare de plastic pe care statea S5, semnul quattro fiind mult mai putin inalt...

Link către comentariu

Sper sa nu razi de mine ca intreb, dar..e modificata poza sau e reala ? :)) am vazut pe net o gramada de masini cu asemenea capota si mie personal chiar imi place.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!