Jump to content

A4 B8 3.0TDI V6


Ice_2k

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Tare masinuta :D Si noua jetta parca a furat putin de la A4 la design cel putin din spate :)

post-22229-0-44421000-1310483788_thumb.j

Link către comentariu

Super! Nu imi dau seama f bine dar pare ca este bara de S4 nu? Ii pui si evacuarea cu 4 tipsuri?

Spor la treaba in continuare!

LE Acum am vazut mai atent...e bara de S4 :icon_thumright:

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

Vino sa vad spatele de S4.

Eu am fata de S5, lateral si spate de S-Line :))

Link către comentariu

Da, e S4 si vin si 4 tips-uri :) Si vine si lateral de S-Line :P

Link către comentariu

Bravo! Pe fata ii pui S-line cu grila de S4?

Ar merge sa cumperi si oglinzile de S4 care arata superb dar sunt foarte scumpe.

Spor la modificari!

Link către comentariu

Pe fata nu stiu ce sa zic... mi se par destul de mici diferentele intre bara normala si cea sline cat sa justifice diferenta de pret. Pe mine spatele ma deranja tocma' datorita faptului ca fata arata agresiv iar spatele nu, acum zic eu ca le-am echilibrat :) Cu grila de S4, iar... imi place dar din ce stiu, e problema cu scosul logo-ului de S4 iar cu logo-ul ala pus (sau cu gaura ramasa dupa scoaterea lui) nu ma impac. In plus, nu stiu exact de ce, dar masina mea nu are grila normala pe care o are in general A4, adica cea din plastic negru, ci e putin diferita si facuta negru lucios. Nu mi-e f clar motivul, insa arata clar mai bine. Cat despre oglinzi... arata bine intr-adevar dar tinand cont de culoarea masinii nu stiu cat de mare va mai fi impactul... la aia neagra erau super, dar la asta nush ce sa zic. Oricum, vedem pe parcurs :) Ideea e ca n-am de gand sa o modific ca pe cealalta, vreau sa fac doar cateva mici "retusuri" la chestiile care nu-mi placeau in totalitate (la fund, mai am de pus niste stopuri led si-am rezolvat).

Link către comentariu

eu am pus grila de S5, voi scoate emblema de S5 si pun una cu Quattro.

Link către comentariu

Din ce-am vazut, nu prea se potriveste, aia de S e mult mai inalta decat aia de quattro.....

Link către comentariu

Pai o faci sa intre, da' nu ramane gaura deasupra si dedesubtul lui quattro?

Link către comentariu

Ice, vad ca pana la urma ai ajuns la parerea mea cu spatele si emblemele V6T :) a iesit foarte bine si asteptam noi modificari, eventual ornamentele de praguri :)

Link către comentariu

Bafta in continuare la tot ce vrei sa realizezi la ea, e superba si cam rara 3.0 tdi quattro, manuala, audio b&o, a stiut ce vrea primul proprietar cat si cel actual. :)

Link către comentariu

@cTL Multumesc frumos :)

@Kostas Eu nu mai stiu niciun A4 B8 3.0TDI :)

Link către comentariu

Nu am vazut masina prin oras, am zis ca a iesit foarte bine din pozele atasate :) Ai de gand sa faci ceva si la motor dupa ce termini cu exterior-ul?Cred ca un stage 1 facut undeva cum trebuie fuge cam ca un S4 :Driver:

Link către comentariu

Pai d-aia eram confuz c-ai zis de spate si embleme, dar n-am pus poze cu ele inca :D Cat despre motor, va veni si un stage 1, of course :)

Link către comentariu

Pai chiar daca nu am vazut masina cu emblemele, le-am vazut pe un S4, deci stiu cum arata :) Cand le pui, sa cauti pe forumuri in afara pentru niste tips&tricks la cum sa pui emblemele sa fie perfect simetrice :icon_thumright: Si iti urez multa bafta cu Stage 1, poate dupa ne faci si noua un clip cu cum trage, sunt tare curios :lol:

Link către comentariu

Iti zic si aici felicitari pentru modificari! Arata foarte bine spatele, tipsurile, pragurile, emblemele, tot.

Azi cand asteptai sa iesi m-a uitam la masina si ar arata minunat putin coborata...ai putea sa incerci niste arcuri fine :lol: , ceva gen Eibach Pro Kit care sa coboare putin si sa nu afecteze confortul. :icon_thumright:

Spor la modificari in continuare!

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic
  • Ice_2k a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!