Jump to content

joc macara electrica


bogdan_efo
 Share

Postare recomandată

salut! am si eu o problema :( am joc in macaraua de la sofer(model in 4 usi). stiti daca exista chit de reparatie la macara electrica? sau unde pot gasi una buna?

va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kit de reparatie nu se gasesc la g2 mai ales,incearca sa dai macaraua jos .Mai mult ca sigur sa dus clema de gjidaj care iti culiseaza pe sina.Poti rezolva problema. ;) eun sistem destul de simplu fata de g4 care spre exemplu are cacaraua cu 2 culise.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu de unde este jocul, dar nu am ce sa ii fac sa ii mai iau din joc, la "chestia" aia care culiseaza...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jocul vine din faptul ca mecanismul care culiseaza este din plastic, si culiseaza pe sina metalica.. Si in timp bucata respectiva de plastic se mananca, si de obicei de acolo apare jocul.

Incearca sa dai jos macaraua, si daca are joc mare, daca bine tin minte, se poate inlocui plasticul respectiv cu cel de pe macaralele mecanice (eu asa tin minte ca am facut cu a mele). Eu am reusit inclusiv sa inlocuiesc tot cablul de ghidaj, deoarece cablul macaralei electrice era intepenit.

O varianta mai ieftina ar fi sa incerci cumva sa micsorezi jocul cu poxilina sau alt fel de compozit pentru lipit plastic..

Sa ne spui si noua ce ai gasit si ce ai hotarat sa faci..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc faty, sper in perioada ce vine, sa am o fereastra libera si vreme frumoasa afara si sa ma apuc de treaba! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am adoptat alta solutie, de acum 1 an si ceva si merge fara probleme. Intre sina si suportul de plastic am bagat o bucata de tabla (cea otzelita care vine in canalele lamelei stergator clasice), pe care am incercat sa-i dau intai o forma mai "serpuitoare" pentru a face treaba; pentru exemplificare atasez o poza, ca idee de procreere.

post-8978-0-35449900-1302424760_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei 2 motorase de amcara,ti le dau eu degeaba.Unu e complet,iar unu nu are mecanismul melc roata melcata.Sunt functionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult,dar motorasele mele inca merg:d daca este ceva te anunt! multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!