Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

:)) ok fa-mi un pret bun la jantele tale, TD-urile de 18 sunt 2900 de lei toate 4 deci mai ieftin decat ai gasit tu si au si ET-ul perfect.

Link către comentariu
  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

Scuze de offtopic:

Nu sunt la acelasi bani cu TD, din pacate as zice, sunt sensibil mai scumpe OZurile.

Cu Stage 2 ajunge la puterea unui GTi stock fara probleme.

REVO Stage 1, pentru TSI 160 Cp => cu benzina de 100, 211CP

Asta e cea mai performanta versiune de soft, gasita de mine, pentru acest motor, restul tunerilor invartindu-se in jurul valorii de 200 Cp.

Link către comentariu

Revo are 220 cai cu benzina de 100, exista tuneri care au dus motorul pana in 240-260 de cai, B&B parca, MTM-ul are 210 cai.

Ce parere aveti de LSD-urile de la Wavetrack? Ca am gasit asa ceva la un pret decent.

Link către comentariu

Din ce am citit despre ele, cica ar depasi tehnologic pe cele de la Quaife/ Peloquin.

Cu toate astea, montajul e cam tricky si daca nu depasesti 240-260CP nu cred ca va fi nevoie.

Un set de sway bars si anvelope bune ar trebui sa fie de ajuns.

Link către comentariu

Mie mi se par bani aruncati aiurea. Daca nu mergi foarte tare sau nu ajungi pe un circuit nu o sa apuci sa-l folosesti la adevarata valoare.

Link către comentariu

Nu prea sunt bani aruncati aiurea, uita-te la Gti, are xds la 211 cai...tare sunt curios in ce consta xds-ul asta, daca se poate transfera cumva pe alta masina...

Link către comentariu

Subscriu si eu, nu au ce cauta la un kit de R20, sunt foarte multe linii frante in design fata de GTI unde sunt curbe multe. Cu asa ceva ar arata super.

post-14434-0-90495600-1328863721_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Subscriu si eu, nu au ce cauta la un kit de R20, sunt foarte multe linii frante in design fata de GTI unde sunt curbe multe. Cu asa ceva ar arata super.

Mda, frumoase jantele de R8, dar nu vreau sa ma gandesc la pret. Asta daca nu dai peste vreun posesor care vrea 500EUR, ca sa nu-i mai ocupe locul in garaj :) .

Link către comentariu

Se gasesc replici de jante r8 facute pt golf cu et correct. Dar sunt replici...

Link către comentariu

Arata super bine pragurile numai ca nu mai au nici o continuitate cu bara spate...

Proiectoarele dau bine insa nu stiu cat de intelegatori sunt politistii cu o asemenea modificare.

Link către comentariu

N-ai treaba cu folia pe proiectoare + ca te ajuta mai mult pe timp de ceata.

Link către comentariu

Bara de R e mai joasa decat cea de GTI, daca nu ma insel, asa ca s-ar putea sa mearga(Pragurile de R20 sunt tot la nivelul asta).

Si nu exista nicio lege care sa interzica proiectoarele galbene, si pe ceata isi fac treaba mult mai bine.

Link către comentariu

Sunt masini care vin din fabrica cu proiectoare galbene (hyundai XG).Si din cate stiu in fata ai voie sa ai faruri albe sau galbene..

P.S Daca nu vine din fabrica asta nu inseamna ca nu este mai bun... :dry:

Modificat de B_U_T
Link către comentariu

Eu n-as umbla cu asa ceva, xenon cu proiectoare galbene, cu faruri galbene din ce am vazut veneau doar daciile vechi care aveau becuri cu incandescenta, intr-adevar bune pe ceata dar noaptea...

Link către comentariu

Niciun producator nu a pus xenon pe proiectoare, tocmai pt ca este foarte bun halogenul, cu o temperatura mai mica. Spre exemplu un 3000k este mai folositor pe ceata densa decat un xenon de 5000k.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

oricum tu o sa ai leduri in loc de proiectoare, avand in vedere ca pui bara de R :)

referitor la jante, am vazut un model dragut pe ed35 care sigur ar da perfect pe argintiu, se cheama glendale daca nu ma insel

Link către comentariu

Asta sunt Glendale, ar mai fi Watkins Glen (jos) sau my favourite Serron, cele de pe gti-ul alb. Sincer oricare dintre astea arata senzatie si sunt mai exclusiviste, rare la vedere.

bu9pr4956m2ej3ju8.jpgVW-Golf_GTI-adidas-004.jpgi-37-4632-0-44-1307268024-4078-985267014389933584.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!