Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

Deci chiar am vazut un R United Grey... :D

Pe mine ma tenteaza foarte mult look-ul de mai jos, impreuna cu niste mesh-uri(BBS Super RS/LM sau Rotiform BLQ):

Arata intr-un mare fel insa implica modificarea barii care nu ar fi o problema si cea a capotei lucru pe care cred ca nu l-as face...in poza vad ca nu a astupat doar gaura de la emblema ci au mai si coborat capota peste faruri(arata ca un Scirocco).

Nu stiu inca pe nimeni care sa trateze tabla impotriva aparitiei ruginii, de aia nu as face asa ceva...

Link către comentariu

Deci chiar am vazut un R United Grey... :D

Pe mine ma tenteaza foarte mult look-ul de mai jos, impreuna cu niste mesh-uri(BBS Super RS/LM sau Rotiform BLQ):

asta din poza e g5 cu bot de g6 :)

Link către comentariu

Stie cineva cu ce tip de turbina are 1.4 TSI-ul de 118 kW? Si ce ar merge in schimbul acesteia?

Link către comentariu

Mersi Vali

Jug am intrebat aici ca pe topicul de tuning se discuta toar de chiptuning si doar motorul de 122 cp.

Link către comentariu

Mersi Vali

Jug am intrebat aici ca pe topicul de tuning se discuta toar de chiptuning si doar motorul de 122 cp.

Nu, nu, eu am postat gresit, nu tu :) .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am reusit astazi cu ajutorul lui Al Bundy sa fac retrofit la senzori de parcare spate. Am dezactivat si proiectoarele si am facut cablajul pentru DRL-uri.

post-14434-0-24772100-1328801553_thumb.j

post-14434-0-67053400-1328801563_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Hai ca o sa arate exact ca un R, din toate punctele de vedere. Iti cauti tu un bloc de 2.0TFSI sau iti caut eu? :))

Link către comentariu

E interesanta masina dar mult prea argintie pt gustul meu daca as fi in locul tau as renunta la toate accentele cromate, le-as face negru lucios (ca mat are tot targul) La fel si jantele ar merge unele negre. My .02

Bravo ca mergi numai pe modificari oem asa arata cel mai bine.

Ce va 'nghesuiti toti la motorul omului? Sunt destul de sigur ca 1.4tsi ar putea fi adus la nivelul unui r stock... mai complicat cu transmisia 4x4... dar nimic nu e imposibil :lol:

Link către comentariu

Pai o sa puna si bara fata de R(+ grila) si erau si niste jante de R de vanzare pe aici :)))))

Link către comentariu

Bloc de 2.0 cautam dupa ce crapa asta :)

Dupa ce pun si bara de R n-o sa mai fie nicaieri crom decat pe emblema fata si aia spate.

Umblam si la motor dar sa se termine "caldura" , mi-e si frica sa pun bara fata sa n-o sparg...

Jante vreau Team Dinamics cum are Teff dar negru lucios nu mat. Sper ca la primavara sa apara si alea.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Motorul o sa se prezinte foarte bine cu Turboback si o admisie, bineinteles impreunate de un soft bun. Mai mult de atat nu cred ca are rost si risti sa afectezi fiabilitatea pe termen mediu si lung.

Mie mi-a placut mereu combinatia de masina argintie cu jante si oglinzi negre, dar si cu antracit arata demential.

Uite niste jante foarte misto, la aproape aceeasi bani cu TD, montate pe aceeasi masina(aproape):

post-1691-0-57089200-1328812843_thumb.jp

Link către comentariu

Nu sunt la acelasi bani cu TD, din pacate as zice, sunt sensibil mai scumpe OZurile.

Cu Stage 2 ajunge la puterea unui GTi stock fara probleme.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu stiu ce sa zic de OZ-uri, am un set de Ultraleggera dar le-am pus pe A4 ca la Golf imi ieseau afara cam cu un cm. Mi s-a pus pata pe TD-uri si le lauda multi :P

Link către comentariu

Ultra alea avau ET-ul prea mic(banuiesc ca erau 35 de pe un A44 nu?). Superturismo LM sunt cam dublu la pret fata de TD...

Sunt ok TD desi nu am vazut nicio pereche glossy.

Link către comentariu

Asa sunt pro race 1.2, foarte glossy. Ma gandeam ca faceai retrofit complet si cu jantele de la JUG :)) prorace12.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt bune TD-urile si destul de rare, dar na, OZ e OZ, totusi.

Si eu sunt de parere ca i s-ar potrivi de minune Talladega de 19, dar el spunea ca ar vrea de 18. Ii faceam un pret bun, zic eu, pentru jantele de R.

In orice caz, Superturismo LM sunt 320EUR, iar TD-urile sunt 210lire, deci vreo 240EUR. Diferenta e cam cat o anvelopa foarte buna de 18", deci nu foarte mare.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!