Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

Acelasi link l-am postat si eu mai devreme :))

Trag nadejde la mine sa nu fie nevoie de un alt bcm, fiind tot hl, dar MY2011 si parca nu as pune motorasele de afs, decat daca gasesc o oferta cum ai prins tu.

Link către comentariu
  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

S-ar putea sa nu fie nevoie de alt BCM dar pentru AFS sunt calculatoare separatr pentru fiecare far, motorasele sunt in faruri. Te pot ajuta sa gasesti si tu faruri cu tot ce le trebuie la 7-800 de euro cred.

Link către comentariu

Ieri seara am facut un drum pana la Campulung si inapoi pe intuneric si am ramas uimit de AFS, la Touareg AFS-ul nu imi functioneaza decat pe faza lunga.

Farurile ar mai trebui reglate la reprezentanta pe faza scurta, mi se pare ca bat cam aiurea pe partea din mijloc, in schimb pe faza lunga din noapte se face zi pana departe.

Recomand acest upgrade din tot sufletul.

Link către comentariu

Foarte misto! Bravo!

La randul meu, am ramas impresionat de performanta sistemului de faruri cu xenon de pe Golf.

Link către comentariu

Multumesc,

Azi am dat comanda de praguri, iar bara spate o iau luni de la vopsit, pe marti sau miercuri cred ca ajunge si bara fata.

Link către comentariu

Bara spate de R20, am si evacuarea cu tot cu suporti de R20, acum sa merg dupa ce pun bara sa vad daca se potriveste in locul vechii tobe ca e mai "grasa" decat cea de pe masina. Daca nu se potriveste pastrez toba si iau fusta de R-line cu decupare pentru esapamentul normal.

Link către comentariu

Keep up the good work.abia astept sa vad masina la intalnire! Brgds

Link către comentariu

Eu citisem ca nu se potriveste cea de R20 pe masinile non 4x4.

Poti sa faci toba custom, ca am vazut destule facute ok. Si cred ca ar costa cam cat fusta R-line :)

Link către comentariu

Mersi Vali.

@Rave - eu sper sa mearga daca nu, vorba ta, custom made numai ca nu stiu unde sa merg sa o fac.

Link către comentariu

Daca se ajunge la necesitatea de a face ceva custom, iti pot recomanda pe cineva foarte bun.

Link către comentariu

Chiar o sa te rog daca poti sa-mi spui la cine sa ma duc.

Multumesc

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Pam pam,

cam asta am lucrat eu pana acum, urmarea dupa amiaza sper, merg sa-mi fac evacuare custom ca aia originala de R20 intra doar daca trec cu compactorul peste ea.

Mai imi trebuie centrala de senzori de parcare, buzzer-ul si senzorii orginali ii am, un telefon lui Al Bundy si facem retrofit si la senzori cu afisaj pe RNS.

post-14434-0-32457600-1326792698_thumb.j

post-14434-0-97122800-1326792703_thumb.j

post-14434-0-96626100-1326792709_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Se contureaza ceva interesant...

Bara fata iei de R-Line sau de R? Am vazut un R-Line saptamana trecuta si mi-a placut mult.

Link către comentariu

:) bara fata e tot de R20, nu vreau sa umblu cu cioara vopsita dar aia de Rline nu am gasit-o la un pret convenabil. Dupa cosmetizare o sa urmeze si motorul pentru a ma apropia de un R.

Link către comentariu

Inteleg ce spui, dar o sa fie ciudat cu bara fata si spate de R20. Noroc ca e o masina rara si "multi stiu, putini cunosc" faptul ca te dau de gol jantele si culoarea :).

DRL-uri ai cumparat deja?

Link către comentariu

Bara fata am gasit-o la superpret, echipata complet mai putin spalatoarele de faruri pe care o sa le iau de pe a mea.

Link către comentariu

Cam asta ar fi rezultatul, am renuntat la finala dar nu se simte nici o diferenta la zgomot, avand in vedere ca intermediara este de 2 ori mai mare ca toba finala. Oricum in cel mult 2 saptamani se intrevede schimbarea evacuarii cap coada. Toba va veni pe comanda speciala ca nu e loc de desfasurare in locul celei originale. Super multumit de lucrare, recomand din toata inima pe Gabi si Andrei de la http://vwforum.vwfor...a-in-bucuresti/

post-14434-0-54474000-1326817300_thumb.j

post-14434-0-38380000-1326817306_thumb.j

post-14434-0-85340700-1326817314_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Am scris si ieri mai sus ca nu se simte cine stie ce diferenta in privinta sunetului, cel putin din masina imi suna la fel ca atunci cand aveam toba normala.

Link către comentariu

Ai comandat traseu Turbo-Back? Daca da, atunci probabil ca vei avea nevoie de finala, avand in vedere ca downpipe-ul va adauga mult zgomot.(asta daca nu ai comandat deja si finala...)

Link către comentariu

Multumesc Radu

Jug n-am comandat decat finala, traseul se va face la TopGear dupa ce va fi dat jos cel original de pe masina. Nu o sa renunt la finala doar ca acum chiar nu-si avea rostul, nu stiu la tine cat de mare e intermediara, dar la mine este cat finala ta :P

Link către comentariu

Foarte frumos arata, este deja altceva :icon_thumright: . Scoate insemnele de Golf si TSi ca sa o lasi clean.

Eu zic ca e pacat daca tot ai modificat traseul sa nu faci si un downpipe.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!