Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

Ale mele sunt cele de R care sunt o idee mai inchise decat cele care vin pe GTI in standard si presupun ca si cele din configurator sunt cele de GTI. Oricum nu e diferenta foarte mare.

Link către comentariu
  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

Salut,

Sunt Beta si au costat pana in 150 ron. Stiu ca mai aveau pe raft.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Cateva poze mai noi, masina a primit un filtru de aer K&N si urmeaza a doua revizie.

post-14434-0-75661300-1314175220_thumb.j

post-14434-0-62758100-1314175226_thumb.j

post-14434-0-01252800-1314175231_thumb.j

post-14434-0-19813600-1314175237_thumb.j

Link către comentariu

Foarte bine arata. Niste tipsuri cromate i-ar mai trebui ca sa fie complet spatele. Parca sta cam cocotata masina . Te-ai gandit sa o cobori putin? Stiu ca exista arcuri si pentru suspensie adaptiva.

Link către comentariu

Multumesc,

Vreau sa schimb evacuarea cap-coada cu una custom si de aia inca stau in expectativa cu tipsurile. Sa vedem daca nu apare o bara de Gti cu evacuarile pe ambele parti...

Nu stiu daca difera arcurile pentru suspensia adaptiva, de coborat as vrea s-o mai cobor dar maxim 20-30 mm. Daca ai vre-un link pentru arcuri trimite-mi PM.

Radu

Link către comentariu

260 sau 265 Ron, o imbunatatire majora am obtinut-o dupa ce am scos si sita aia mai rara de sub filtru, acum se simte o imbunatatire la acceleratia in ture joase si un sunet mai pronuntat.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut,

Am mai facut azi o achizitie = OZ Racing Ultraleggera 17 + cauciucuri de iarna Pirelli Sottozero.

Ce mi-ar mai trebui ar fi inele de centrare (unde gasesc) si prezoane mai lungi.

Ma gandesc la primavara sa permut cauciucurile si sa le folosesc doar vara si cele Seattle sa le schimb sau sa le am de iarna.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

cat au fost jantele + cauciucuri?

pune si niste poze cand ai timp..ms

Modificat de corad0
Link către comentariu

Jantele le-am "prins" la o ocazie au fost 600 de euro sunt impecabile nu au o zgarietura, am inteles ca au fost rulate in jur de 800 km, au culoarea argintie, nu sunt gun metal. Si cauciucrile sunt 235/45/17.

Poze in zilele urmatoare ca imi trebuie inelele de centrare si alte prezoane mai lungi.

Link către comentariu

Mega ocazie :). Sunt curios cate kg au comparativ cu Seattle-urile. 235/45 inseamna o circumferinta mai mare a rotii si o sa fie cam maricele pe jantele OEM, mai ales ca au latime doar de 7 :(. 235 pune vw la 7,5-8j.

Totusi fiecare bucatica de cauciuc e utila iarna :emthup:

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

Felicitari pentru ,,pachetel".

Sa-mi spui si mie de unde iti procuri prezoanele mai lungi si la ce pret daca se poate.

Danke!

Link către comentariu

Pai poate vand Seattle-urile ca si alea sunt impecabile si am 5 bucati, prezoane mai lungi am de la niste distantiere dar difera prinderea, sunt conice si mie imi trebuie semisferice...incerc la autosoft sau la un importator de Oz-uri, trebuie sa gasesc undeva, cu inele de centrare cred ca o sa fie o problema ca trebuie masurat fiecare butuc.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Aaa..cauciucurile de iarna sunt pe Oz-uri, greu computez. E pacat sa mergi cu ele iarna in conditiile de la noi :))

57,1 este la vw

L.E.: Apropo, uite cat de bine arata lowered, pare aceeasi culoare cu a ta + jantele for the moment :))

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

nasol moment cu jantele, ca au ET-ul foarte mare asa ca OZ-urile au sa ajunga pe A4 ca acolo au loc sa se desfasoare.

Mie imi ies cam un cm in afara caroseriei si in fata si in spate...

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Uof, ce nasol. Daca au 8j si ies cam 1cm, as zice ca au ET sub 40. Cel mai safe, la o latime de 8j ar fi un ET 45 si vor sta aproape aliniate cu aripa.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am renuntat, OZ-urile merg pe A4 acum am facut proba si vin ok, eu am sa iau Ronal-urile sotiei de 17 cu Nokian WR, care imi vin aproape la nivelul aripilor, asta pana iau alte jante.

Link către comentariu
  • 1 month later...

News update, aseara am reusit sa montez un Fiscon Basic Plus de care sunt foarte incantat.

Poze in curand

Link către comentariu
  • 1 month later...

Frumos, te-ai apucat de retrofix xenon oem :emthup: . Mult de munca, dar e un inceput. Farurile sunt luate de pe ebay.de?

E nevoie de o alta centrala? Credeam ca cea de highline este buna :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu e buna , trebuie sa se termine in 87 nu 86 cum e la mine.

Senzorii de autoleveling sunt deja pe masina asa ca nu mai am nevoie decat de BCM, calculator xenon, adaptoare si cablu de legatura.

Farurile au venit cu tot cu calculatoarele de curba, balast si becuri si sunt cele de R20.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!