Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

Ce frumos e volanul ala!! :wub: Si nu numai ! :)

Drive safe!

Link către comentariu
  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

De ce ai renuntat la pasla de pe interiorul capotei?

Acum ca ai dat-o jos, e vreo diferenta? Se aude motorul mai tare in interior?

Link către comentariu

Probabil pentru ca incepuse sa faca burta (la fel ca la multe alte masini). In interior nu se aude mai tare, afara da, dar cui ii pasa? :)

Ar trebui sa cobor sa fac si eu asta, oricum e degeaba si ma enerveaza burta aia de fiecare data cand deschid capota!

Link către comentariu

Am vazut ca se prinde de capota de margini, dar in mijloc nu are elemente de prindere? La Yeti, am observat ca are 2 "clips-uri" pe mijloc, deci teoretic nu are cum sa faca burta.

Link către comentariu

In mijloc are vreo 4 daca nu ma insel, mie imi face la o margine insa...

Link către comentariu

E o conceptie de tot rasul a astora de la VW cu reducerea costurilor, la Golf 5 antifonarea e prinsa in 9 clipsuri la Golf 6 e prinsa in 5... de acolo e si respectiva "burta".

N-am observat nici o diferenta la sunet si nici nu mai tine caldura in interior, la iarna s-ar putea sa fie o problema , incerc sa adaptez antifonarea de la 5 la 6, sa vedem daca se poate.

Link către comentariu

Nu cred ca are legatura cu caldura... Adica materialul acela fonoabsorbant retinea caldura motorului mai bine? Asa poti sa spui si despre vara... ca acum este mai aerisit...Tsi-ul oricum se incalzeste greu iarna si astepti prima boare de caldura destul...

Link către comentariu

7176156766_471f9a8393_b.jpg

Mersi si pe calea asta! :icon_thumleft:

Modificat de Rave
Link către comentariu

Mai stai mah potolit, cu placere anytime.

Ce fata zambareata are asa :))

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Ieri m-am chinuit jumatate de zi sa scot stergatorul de pe spate(bratul). La Gti si la R bratul e mai scurt decat cel normal din cauza eleronului, eu scurtasem stergatorul...Bineinteles ca n-am reusit si astazi am achizitionat o presa cu care am rezolvat treaba in 3 minute.

post-14434-0-61308800-1337171767_thumb.j

Mai pun si niste poze, scuzati mizeria de pe masina dar a plouat :)

post-14434-0-36430200-1337171912_thumb.jpost-14434-0-65331000-1337171932_thumb.jpost-14434-0-99225300-1337171948_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu
lucian_90tud

Cat ai dat pe presa?

Frumoase poze. De masina nici nu mai zic :P

Link către comentariu

80 ron cu tot cu "tip" adusa la usa :P, multumesc

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am ajuns si la 42.000 km, schimbat bujii, bobine, ulei Motul si filtre, stergatoare fata si stergator spate cu tot cu brat de GTD. Masina inca nu m-a dezamgit in nici o privinta. Inca ma uit dupa jante pe 18 :P

Ma bate gandul sa imbrac plafonul si stalpii in alcantara de aceeasi culoare ca cea de pe scaune si volan, mai am acasa vreo 4 metri. La cine pot sa ma duc sa-mi faca treaba asta bine si la un pret rezonabil?

Modificat de kadettro
Link către comentariu
cristi_eftimie

ti-am vazut masina saptamana trecuta pe cand o parcai pe langa CityMall,

foarte frumos arata,modificari facute cu bun gust...spor in continuare

legat de montat alcantara,vorbeste cu TEFF,ca el stie mai multe

Link către comentariu

Masina este, intr-adevar, superba. Mai rar sa se intalneasca pasiunea si disponibilitatea financiara pentu un rezultat atat de frumos.

Sper sa nu interpretezi gresit, dar deja daca imbraci stalpii si plafonul in piele, o faci doar pentru tine. Mai greu sa gasesti viitori posibili cumparatori (atunci cand te vei hotari sa treci mai departe) care sa inteleaga, sa aprecieze si mai ales sa isi si permita aceste modificari. Oricum, mult succes! :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multumesc Electrik's, de ce n-ai dat nici un semn?

Alex, masina am facut-o pe "gustul meu" nu pentru "viitorul" proprietar, sunt convins ca nu am sa mai scot in veci banii pe care i-am bagat in ea dar asta e, noi sa fim sanatosi. Stalpii si plafonul vreau sa-i imbrac in alcantara ca m-am saturat sa mi-i tot murdareasca astia la service.

Dupa ce vin din concediu va urma antifonare usi cu Dynamat, probabil schimbarea difuzoarelor, un am plificator si un subwoofer montat in partea stanga a portbagajului in spatiul, probabil asa ceva http://www.audiointegrations.net/catalog/item/7242239/7469810.htm

Link către comentariu

Izolezi doar usile, sau si plafonul, podeaua, firewall, etc? Ma intereseaza si pe mine procedura asta, sa ne tii la curent te rog.

Link către comentariu
cristi_eftimie

eram in coloana pe sensul spre Sun Plaza si mi-a "sarit in ochi" bara fata si apoi am vazut nr de inmatriculare

:icon_thumleft:

Link către comentariu

Izolez doar usile si portbagajul dar cred ca or sa mai astepte...vreau sa comand jante pana una alta.

In alta ordine de idei astazi am avut drum la Brasov si am "dopat" si Touareg-ul. Ce mi se pare incredibil e faptul ca a scazut consumul considerabil si nu am menajat masina de loc si am venit cu cutia de viteze in Sport.

Link către comentariu

DNA, erau singurii care scoteau 270 de cai si 610 Nm din motorul de 225 de cai.

Link către comentariu

Asta nu inseamna ca sunt si cei mai buni :D

Asa si eu pe A8 pusesem soft de la RBN ca scotea 290cp din 233cp, dar dupa un timp masina nu mai mergea cum trebuie.

Apoi am pus Superchips (Revo inca nu facea diesel pe atunci) si masina are si in prezent softul si merge bomba (sa fie cam 3 ani de atunci) :D

Sper sa nu fie cazul si la tine :D

Link către comentariu

Man, DNA au o traditie de 25 de ani, nu am afinitati spre nici un producator de softuri, cand vreau ceva ma interesez si aleg ce mi se pare mai calitativ, am avut pana acum soft si de la Superchips si de la Revo acum am ales DNA :), pentru Touareg mi s-a parut cea mai buna solutie.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!