Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

Eu zic ca downpipe-ul e sfant: castig de putere maxim, sunet decent cu catalizator si finala, noxe legale, cost mai mic.

Link către comentariu
  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

La noxe ma gandesc si eu, nu-mi garanteaza nimeni ca la ITP trec fara spaga, si ar mai fi si sunetul, nu vreau nimic intrusiv.

Ma uitam zilele trecute la The Italian Job si mi-a placut cum se auzeau mini-urile alea, daca as obtine un sunet ca ala cred ca as face schimbarea.

Link către comentariu

Cred ca am sa ii vopsesc si oglinzile negre...

post-14434-0-76394000-1333905522_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Frumos :D

Ar merge oglinzile negre, eventual si semnalizarile facute smoked :)

Link către comentariu

@kadettro: te salut si pe aceasta cale (eu te-am claxonat de dimineata prin baneasa), arata mai bine live masina ta decat in poze. Era interesant daca am fi avut 2 minute sa-ne oprim, poate data viitoare. Faceam cateva poze cu intalnirea de gradul "R"

Link către comentariu

Cu cat a crescut consumul dupa chip tuning?

Link către comentariu

Salut @gigelm5m3, ma gandeam eu ca tu esti, cu 1km mai in spate m-am intalnit si cu Radu aka Iceman. Nu prea aveam pe unde sa ne oprim , ma grabeam sa ajung la Campulung. Si masina ta arata foarte bine, daca nu puneam bare de R20 sigur faceam miscarea la cele de Rline.

Mihai nu pot sa-ti dau un raspuns concludent desi am consumat cam 2 rezervoare de cand am facut resoftarea. Iti dai seama ca nu am mers "normal" cu ea si de aceea nu-ti pot da un raspuns corect.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Te salut si pe aceasta cale! Arata super bine masinutza cu noile "upgradeuri" optice...felicitari!

Link către comentariu

Multumesc Radu.

In alta ordine de idei iar am patit-o. Cred ca din cauza ca masina era rece...trebuie neaparat sa-mi fac timp sa-i schimb bobinele si bujiile.

Address 01: Engine (CAV) Labels: 03C-906-027-CAV.clb

Part No SW: 03C 906 027 BS HW: 03C 906 027 F

Component: MED17.5.5 G 0888

Revision: L1H08--- Serial number:

Coding: 0000072

Shop #: WSC 10125 599 96049

VCID: 73EF31D812AE091

2 Faults Found:

000768 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0300 - 000 - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 37958 km

Time Indication: 0

Date: 2098.14.19

Time: 20:29:07

Freeze Frame:

RPM: 4638 /min

Load: 98.4 %

Speed: 71.0 km/h

Temperature: 40.0°C

Temperature: 23.0°C

Absolute Pres.: 990.0 mbar

Voltage: 14.097 V

000770 - Cylinder 2

P0302 - 000 - Misfire Detected - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 37958 km

Time Indication: 0

Date: 2098.14.19

Time: 20:29:07

Freeze Frame:

RPM: 4638 /min

Load: 98.4 %

Speed: 71.0 km/h

Temperature: 40.0°C

Temperature: 23.0°C

Absolute Pres.: 990.0 mbar

Voltage: 14.097 V

Readiness: 0000 0000

Link către comentariu

Masol ce vad, mai ales ca-i la rece, da' si tu in sarcina maxima....Asta e, bobine noi.

Eu abia astept sa crape ale mele ca sa dau cu rosu de RS4TT RS la motor. :))

Daca e frumos diseara, te prezinti pe la Jr.?

Modificat de JUG
Link către comentariu

Da, nu stiu ce-a fost in mintea mea, niciodata nu o alerg daca e rece, ma grabeam si n-am mai tinut cont...

Da, bobinele de RS4 arata intr-un mare fel, presupun ca nu mai ai capac la motor, ca altfel le vede numai mecanicul.

Sper sa-mi termin treaba pana la 9 si sa ajung si eu la intalnire, oricum daca vine Teff eclipseaza tot :P

Link către comentariu
Master_Blaster

Sper sa-mi termin treaba pana la 9 si sa ajung si eu la intalnire, oricum daca vine Teff eclipseaza tot :P

Err, nu prea cred dar tu + JUG + TEFF.... R family :icon_thumleft:

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Da, nu stiu ce-a fost in mintea mea, niciodata nu o alerg daca e rece, ma grabeam si n-am mai tinut cont...

Da, bobinele de RS4 arata intr-un mare fel, presupun ca nu mai ai capac la motor, ca altfel le vede numai mecanicul.

Sper sa-mi termin treaba pana la 9 si sa ajung si eu la intalnire, oricum daca vine Teff eclipseaza tot :P

Eu ajung pe la 10 :D sper sa pot curata masina putin inainte, caci in clipa de fata este un morman de praf :))

Link către comentariu

Varu' de-al 2-lea poate :) la R-Family

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Oricum ar fi Ciosmi , le schimb pe toate sa nu mai am surprize, timp sa-mi fac pentru ele...

Link către comentariu
Master_Blaster

Rave, noi nu avem bobine separate pe fiecare bujie nu ai cum sa o pui la tine. La 1.2tsi e o singura bobina cu distribuitor. ;)

Link către comentariu

... se vede ca eu nu am deschis capota decat sa pun lichid de parbriz...

Poate ar trebui sa incep si eu sa ma interesez din ce e facuta masina mea! :)

Link către comentariu

:)) , nu cred ca merg la mine bobine de RS4, din ce am citit merg doar pe V8 de 4.2 sau 2.0 TFSI, ar fi fost o treaba sa mearga si la motorul meu ca am inteles ca tin mai mult...

Link către comentariu

Din ce am gasit pe net, nu merg la 1.2, 1.4tsi, etc la 2.0 le folosesc cu succes :lol:

O bobina de 1.4 tsi arata asa : http://www.oasisautoparts.com/siteimages/036905715E_0017.JPG

pe cand celelalte de la 2.0 TFSI, 4.2 sunt asa: http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/35422_x800.jpg

Scuze de offtopic, eu am facut 60.000 km cu bobinele stock, masina modifica de la 14.000 si le-am schimbat preventiv cu cele de RS4 (mai mult pt aspect), nu aveam missfire.

Link către comentariu

La mine nu-i de look e de necesitate. Uite a'naibii si pe aia scrie Made in Turkey, chiar ca se duc naibii VW...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!