Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

Savannah! Jante originale VW, vin pe Tiguan. Dar sunt 9x19 ET 33, mult, mult prea iesite in afara...

IMG_0618.JPG

Cele puse de tine s-ar putea sa fie Hartmann HROC totusi (replici dupa Savannah):

Volkswagen_MkVI_GTI_Hartmann_HROC_233_19_JM2.jpg

Link către comentariu

De gasit le-am gasit numai ca sunt pe o masina care e de vanzare, sa vedem daca le vinde sau le schimba...nasol e si ca are cauciucuri de iarna pe ele, si uite asa raman iar fara bani de soft...

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Eu zic sa mergi cu softul inainte si sa mai astepti putin pentru a schimba jantele.

Link către comentariu

Daca scoti un pret bun pt. jante ia-le, daca nu, du-te pe soft.

Modificat de tytel
Link către comentariu

Am citit pe golfmk6 ca deja ai ales :icon_thumleft: . Cifre destul de spectaculoase !

Link către comentariu

Am primit astazi de la Brasov o oferta neasteptata si n-am mai stat pe ganduri desi vorbisem si la Bucuresti.

Link către comentariu
Master_Blaster

Opa, trebuie sa mergem pe forumuri straine ca sa aflam ce ai mai facut pe la masina... Interesant.

Felicitari pt mod si caluti, acum te apropii mai mult de R, Seattle-urile o cam dau de gol ce e pe dedesupt. ;)

Link către comentariu

N- a fost cu intentie :) , asteptam sa se sedimenteze impresiile desi nu am mers decat 30 de km cu ea astazi dupa soft. Revin zilele urmatoare cu mai multe detalii , ce pot sa zic pana acum este ca masina pare mult mai usoara si mai responsiva, trage foarte bine in orice treapta, s-a mai amplificat si zgomotul esapamentului putin dar doar peste 5000 rpm. Am sa fac si un dyno cat de curand sa vad exact ce putere are.

Link către comentariu

Super. Sa alergi sanatos noii caluti! Ce anume ai vrut sa spui cu oferta primita de la Brasov?

Link către comentariu

Ca a fost o oferta mai mica decat cea afisata oficial si ca baietii s-au deplasat unde am fost eu ca sa faca resoftarea.

Link către comentariu

Inseamna ca ai iesit bine cu softul :D

Ar trebui sa ai peste 200 de caluti , nu ?

Link către comentariu

219 cp si 326 Nm cuplu, am trecut putin peste un GTI stock, exact ce imi doream de la masina, acum sa vedem si cat de fiabila va fi aceasta modificare. Am inteles ca pentru benzina "curata" de 100 ceea ce noi nu avem exista performance 3 ceea ce mai aduce niste caluti in plus. Oricum n-am cum sa testez pana nu fac un plin dintr-o tara civilizata cu benzina "nemanarita".

Link către comentariu

Pai am inceput sa pun de acolo, pana acum puneam de la OMV benzina cu cifra octanica cea mai mare.

Link către comentariu

Astazi am facut cam 300 de km si am avut ocazia sa vad cum se comporta masina. Peste 3000 rpm trage foarte bine, sunt super incantat de soft. Va mai urma o admisie, toba intermediara mai mica si voi pune iarasi o finala mai mica. Mai mult nu are rost sa cer de la acest motor si mi se pare o putere rezonabila pentru o tractiune fata. Luna viitoare duc si A4 la resoftat :P

Link către comentariu

Tu nu ai downpipe aftermarket, ca nu mai tin minte?

La admisie n-ai de ales, ITG clar :D.

Modificat de JUG
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!