Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

Astazi au sosit si bujiile, cred ca dau comanda si de bobine si le schimb pe toate odata

post-14434-0-78722000-1332337148_thumb.j

post-14434-0-48082900-1332337159_thumb.j

Link către comentariu
  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

Eu pana acum am folosit numai OEM, si au fost foarte bune. Si la 550+ cp am folosit tot OEM. Doar ca acum am avut eu damblaua sa iau Okada, ca sa upgradez tot ce se poate la masina.

Dar cele OEM isi fac treaba super

Link către comentariu

Ceva de genul, "crapy pictures" facute cu telefonul.

Astazi cred ca montez si ledurile de interior, n-am mai gasit de 4000k si am luat de 6000k.

post-14434-0-13414300-1332861340_thumb.j

post-14434-0-31944400-1332861353_thumb.j

Link către comentariu

La R se aprind si pozitiile din far pe DRL?

L.E.: Sustin ce zice JUG :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu cred ca pot ajunge in seara asta, maine am o zi "plina" cu trezit la 5 si condus cateva sute de km.

Da la a mea se aprind si pozitiile puternic pe DRL, cand am comutatorul pe pozitii se diminueaza intensitatea si la DRL si la pozitii, nu stiu cum e la R dar se rezolva cu o simpla codare ;)

Link către comentariu

Astazi am cumparat si o intervata VCDS originala noua ca nu se mai putea cu clona si m-am saturat sa ma tot duc la service pentru o amarata de diagnoza. Sunt super incantat de ea.

Link către comentariu

Avand treaba pe la Campulung, Bran si Azuga am testat astazi suspensia de-a lungul a 450 de km. Nu regret banii cheltuiti cu arcurile, isi fac treaba super, mai putin pe denivelari extreme, acolo iti dizolva toate pietrele de la rinichi.

Am observat si o imbunatatire la franare , comportament destul de neutru in curbe luate destul de agresiv cu amortizoarele setate pe sport.

Nu mai reusesc sa invart rotile in gol oricat de agresiv as pleca de pe loc poate doar pe asfalt ud dar n-am incercat.

Acum sunt 100% decis sa-i fac si resoftare la Revo, ramane sa vedem cand pana in Paste. Am depasit si 37000 de km pe drumul de intoarcere.

Saptamana viitoare ii schimb bujiile si bobinele desi n-am mai avut eroare de missfire dar dupa ce am vazut ca pe bobinele de pe masina scrie Made in Turkey am decis sa comand altele noi de la Beru(OEM recomandarea prietenilor)

La Dambovicioara

post-14434-0-77691000-1333125134_thumb.j

post-14434-0-52098900-1333125146_thumb.j

post-14434-0-48823600-1333125266_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Senzational arata masina. Nici nu stiu daca e cazu' de jante mai mari. Farurile sunt dementiale. Felicitari pentru dedicare!

Link către comentariu

Frumoase pozele mai ales ultima e de wallpaper :D.

Ai renuntat la distantiere?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Foarte tari pozele, mai ales ca masina e impecabila.

Faza cu franele am observat-o si eu dupa ce am pus suspensia. Cand opresc la stop ma cam scutura pt ca masina nu se mai balanseaza la viteze mici. Asa ca a trebui sa ma obisnuiesc sa apas pedala mult mai lin.

Cu ce banda dubula-adeziva ai lipit numarul? Vreau si eu sa fac si eu treaba asta azi/maine.

Link către comentariu

Nu l-am lipit cu banda, bara de R mai are un suport negru pe care sta numarul prins cu 2 suruburi negre cu cap plat. Sunt mascate de vopseaua neagra de la B si D. Mi s-a parut mai usor si reversibil asa.

Link către comentariu

Am vazut ca cei de la Revo au 20% reducere la soft pentru luna Aprilie asa ca merg la ei saptamana viitoare

Link către comentariu

Ultima poza este super :emthup:

Stii cumva daca se cumuleaza reducerea de forum cu cea de Paste la cei de la Revo?

Link către comentariu

Frumos, imi place mult cum arata, sa ai noroc la ea :icon_thumleft:

Link către comentariu

Am vazut ca cei de la Revo au 20% reducere la soft pentru luna Aprilie asa ca merg la ei saptamana viitoare

Felicitari :D

Link către comentariu

arata super masinutza,cati mai multi km iti doresc fara incidente si spor la modificari,sa ne spui cum merge dupa ce fac cei de la revo treaba :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!