Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

Eu folosesc www.photobucket.com este cel mai simplu. De 2 ani am cont pe el si e super. Plus ca are si aplicatie pt iPhone

Link către comentariu
  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

Mai exista si postimage.org/, flickr.com daca ai cont.

Si eu vreau sa-mi dau jos scrisurile. Feon + ata de dinti + ce pentru curatare?

Pai am folosit feon-ul sotiei fara stirea ei, ata dentara care s-a rupt in draci, de preferat ar fi naylon de pescuit, tragi de embleme cand sunt incalzite si ies(evident ca la mine au iesit fara banda, a ramas pe hayon). Cureti cu degetul banda dublu adeziva cat se poate, se foloseste o radiera speciala pentru asa ceva, eu nu am avut si am folosit aratatorul :P, iar adezivul l-am curatat cu un spray de la benzinarie pentru criblura si asfalt. Dai cu el, astepti 1 minut si apoi stergi cu un servetel. Iese foarte repede si foarte bine. Abia acum am gasit pe site la Colin un spray Adhesive remover care cred ca este dedicat pentru asa ceva.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Danke! Acum trebuie sa vad unde ma duc sa am o priza aproape... Ce urat e sa stai la bloc :(

Link către comentariu

Eu le-am dat jos cu guta .

Cativa pasi prin care poti sa faci rost de guta :

Un drum mic pe cheiul dambovitei , gasit un bucata pescar amator + branci in apa= tu singur cu ustensilele omului.De aici poti sa iti alegi ... iei guta si iti termini treaba cu emblemele sau poti chiar sa iti incerci norocul cu vre-un biban ...

Nu serios acum ... eu le-am dat jos cu guta , dar pe urma a trebuit sa faca un mic polish pentru in disperarea mea am zgariat putin zona respectiva.Ideea ca am facut operatia vara....

Modificat de manatee
Link către comentariu

A dat D-zeu si au ajuns la mine. Luni cred ca le pun pe masina impreuna cu frane de Cupra daca se aliniaza planetele cum zicea cineva de pe forum. As monta singur arcurile macar pe spate ca pe fata nu am presa...Pana una alta am luat un set de leduri W5W de la Philips si ma apuc de desfacut oglinzile sa le pun.

Momentan las Seattle-urile pe masina si am sa pun distantiere sa le aliniez cu aripa ca am chef de surubarit.

post-14434-0-38838400-1331913327_thumb.j

Link către comentariu

Super, abia astept sa ii pui si franele de Cupra :D Cand se mi incalzeste nu o scoti la CP?

Link către comentariu

Sunt foarte curios cum vor arata Seattle-uri cu distantiere si cu Pro Kit.

Franele de Cupra cer si o putere mai mare pe care sa o infraneze :D

Link către comentariu

Urmeaza :), tot pun bani deoparte pentru soft si mai apare cate ceva gen frane, arcuri, evacuare...nu stiu cum sa ma mai impart, cred ca ajung pana la urma pe pres

Link către comentariu

Teff -Revo

The-Ego - franele pleaca la Kirkus sa le puna pe Plus si eu le iau pe ale lui plus diferenta. O sa vopsesc etrierii in negru ca rosu nu se potriveste la mine si am sa cumpar sigurantele de R sa se asorteze.

Link către comentariu

:))) si H&R bare stabilizatoare, si de la Okada am vazut ceva si tot asa :) show car-uri facem din ele.

Link către comentariu

Am pus astazi distantierele H&R de 10mm si asa am ajuns la ET44 la Seattle, mie imi plac cum vin, astept sa pun si arcurile.

Link către comentariu
Master_Blaster

Interesant, niste poze? sunt curios cat de iesite sunt, dar cu 7j & et44 banuiesc ca intra numai cativa mm sub aripi.

Si :emthup: pt "surubarit" la masina.

Link către comentariu

Vreau si eu niste poze dupa ce pui si arcurile sa vad cum stau Seattle cu distantieri de 10mm :D .

Pe spate nu mergea un 12mm?

Link către comentariu

Poze maine dimineata dupa ce pun si arcurile, distantierele mi-au ramas de la GTI si mi se par mai "safe" astea de 10 mm, oricum am folosit prezoanele lor de 109mm si am blocat rotile, erau prea lungi. Nu stiu ce anume au blocat pe acolo dar mi-am rupt spatele tot schimband roti si prezoane. In fata mai am 5 mm pana in aripa si in spate 10 mm.

In alta ordine de idei oglinzile se desfac super usor, am pus leduri de la philips in ele care nu dau eroare, am sa mai cumpar vreo 3 seturi sa pun si in interior si la pozitii, am luat ca temperatura de culoare 4000 k si se vad super.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Dupa ce le pui vreau si eu sa le vad. Sa fac o comparatie cu ale mele! Vorbim si de arcuri cu ocazia asta... :)

Link către comentariu

Comparatie era referitoare la leduri. Acum am vazut ca e ambiguu post-ul meu :P.

Partea cu arcurile ramane valabila. Sunt curios daca sunt diferente intre arcurile de 1.4 si cele de 1.2..

Link către comentariu

super masina. sa ai cati mai multi km fara probleme si spor la "cadouri" pt cea mica

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!