Jump to content

Golf MKVI 1.4 TSI


kadettro

Postare recomandată

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kadettro

    205

  • Rave

    51

  • The_Ego

    44

  • JUG

    35

Treaba asta cu banda dublu adeziva care am aplicat-o si eu mi se pare ireversibila :D Daca ai de vopsit una din bari, dai jos numarul bucati...deci implica un alt numar inmatriculare.

Link către comentariu

niste bucati de cauciuc chiar in zona unde se dau gaurile... eu asa am de 3-4 masini incoace, fara niciun alt sunet ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Nu se gaureste bara de pe fata, are un suport OEM, peste care mai am un suport la care vreau sa renunt.

Link către comentariu

Cu adezivi de azi nu cred ca o sa ai probleme, daca pregatesti bara si numarul cum trebuie. Sa nu uitam emblemele sunt lipite pe masina si nu ne temem ca or sa cada iarna sau la spalatorie. Eu o sa renunt la suporturi in primavara si voi lipi placile direct pe masina, cu dublu-adeziv sau o rasina.

Link către comentariu

Si de cate ori il dai jos? Cand vinzi masina, un set de placi nu e o avere (cand iti schimbi o masina mii de euro) si tot faci drumul pana la politie sa o inmatriculezi. Iar daca o lovesti si trebuie sa vopsesti bara cred ca il poti da jos daca tai cu o lama adezivul sau vopseaua. Aici e vorba mai mult de aspect decat de practicalitate, evident daca lipesti numarul risti sa nu-l mai dai jos intreg.

Link către comentariu

In Real, langa piese auto (la Arad cel putin) sunt produse de la TESA. Au diferite scotch-uri, benzi de lipit printre care si niste benzi adevize duble, taiate bucati micute, foarte foarte rezistente si din cate scrie pe cutie nu lasa urma cand se dezlipesc.

Se numesc TESA POWER STRIPS.

http://www.tesa.com/consumer/powerstrips

Le-am folosit sa lipesc una alta si sunt foarte rezistente. Cred ca o varianta foarte buna pentru numerele auto.

O cutie cu 12x mini benzi a fost parca in jur de 12 ron :)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Yep Tesa si 3M sunt cele mai bune, oricum se dezlipesc si astea cu o chestie pe care nu am gasit-o in Romania : 3M Adhesive Remover, indeparteaza pana si urmele care raman dupa dezlipirea siglelor cu motorizarea si modelul.

Link către comentariu

multumesc, ma bucur ca va place, mai am de vopsit si montat pragurile si ma opresc cu modificarile exterioare :)

Link către comentariu

Si oglinzile nu le faci negre? Si suspensia nu o schimbi? Si jante nu-i pui? :))

Modificat de Rave
Link către comentariu

:)) De oglinzi inca nu m-as apuca, arcurile le comand intr-o saptamana iar jante pe la mijlocul primaverii poate, pana atunci are 3 perechi cu care sa mearga la alegere :P

Link către comentariu

La Eibach Pro Kit sau H&R -30mm, dar inclin spre prima varianta, sincer eu nu as pune arcuri dar am o problema doar cu spatele, fata e destul de lasata. Saptamana viitoare sper sa dau comanda.

Link către comentariu

Arcurile cum interactioneaza cu DCC-ul? Ma gandesc ca sunt ceva mai sensibile amortizoarele astea si arcurile tari o sa faca diferenta...

P.S.: Daca e prea mult -30 la arcuri, ma gandesc ca daca nu cele de R, cele de GTI sigur ti se potrivesc.

Link către comentariu

Pai cu DCC deja e coborata(suspensie sport) cam la nivelul GTI-ului , tot caut compatibilitate la arcurile Eibach cu DCC , pe site la ei nu zic nimic de asa ceva, singurii care au ceva special este H&R-ul...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!