Jump to content

Tipuri arcade aripa


marcris
 Share

Postare recomandată

salut

Rog pe cineva ce se pricepe sa mi spuna daca pe golful meu ,,chel,,CL din 91 (model fara bandouri aripi)pot monta bandouri de golf 2 syncro din 1990?se potrivesc?

Exista bandouri mai inguste si mai late sau toate s la fel?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci tu ai bandouri pe usa, dar nu ai pe aripa?

exista mai multe tipuri de bandouri: late, inguste(gti) si mai is alea inguste dar f. iesite in afara

daca tu schimbi toate bandourile cu alte, se poate fara nicio problema

dar daca tu ai un fel de bandouri pe usi si pui alt tip pe aripi o sa arate naspa

sper sa-ti faci o parere din poze

post-41538-0-80107800-1297927136_thumb.j

post-41538-0-72745400-1297927148_thumb.j

post-41538-0-49166700-1297927296_thumb.j

Modificat de r4ulik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai arce pe aripa atunci bandourile sunt de 3 feluri.

- inguste de GTI

- inguste si iesite in afara

- late

Modul de prindere al acestora difera de la 1 la altul, unele sunt cu clipsuri separate sau sunt cu clipsuri copr comun cu bandoul. Cele late sunt cu clipsuri separate care se prind cu niste urechi de aripa/portiera. Pot sa iti trimit poze cu ele, ca am de rezerva.

Un kit complet vindea mk_16, 100 lei: http://vwforum.ro/topic/62339-vand-diverse-piese-mk1mk2/page__st__40

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci masina mea arata(ma rog....)cu bandourile exact ca in prima poza pusa de r4ulik.

Poate nu m am exprimat eu bine, discutia este pentru arcele de aripa(se vede ca pe aceata masina nu-s si ca are bandouri late pe usi,ca si a mea).

Sa deduc ca la GTI bandourile de usa fiind mai inguste corespund unor arce de aripa tot mai inguste?

merci

Rog un moderator sa corecteze totlul topicului in tipuri arcade aripa.merci

Modificat de marcris
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune fara probleme arce care au bucatica de bandou care vine pe aripa lipita de ele, uite la mine la masina: cum era si cum am pus arce. Arcele le-am luat de la 2 masini diferite, deci nu cred ca ar fi probleme in a se potrivi cele de pe un syncro. Sunt si noi la vanzare, aftermarket dar eu nu as recomanda.

334t8p3.jpg

2ithdz8.jpg

ic1v0g.jpg

Modificat de zaytsuca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am aftermarket, si la mine se potrivesc perfect, poate is o calitate mai buna, dar merg bine, intr-un singur loc se vede parca putin mai ridicat o arcada, dar ciudat e, ca si la Andrei, MM XX FUZ, tot acolo sta ridicat, si din cate stiu, el are originale, in fine eu nu am nimica cu astea aftermarket. Bandouri am dealea subtiri iesite si lipite, si arcadele sunt pentru acel model. asa au costat 80 de lei, aftermarket!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!