Jump to content

furtun servo frana - vacuum


Pancone
 Share

Postare recomandată

Quote

va salut

exact aceeasi problema am avut-o si eu azi ,intarindumi-se pedala de frana cand si cand am vrut sa verific furtunul de vacuum,cu care am si ramas in mana,era fisurat si cand l-am miscat s-a rupt .l-am refacut cu un alt furtun de vacuum si cu feon de aer cald ca la carte,e exact ca si cel de fabrica.acum problema e ca nu s-a schimmbat cu nimic mersul motorului in acceleratie ,este cam lenesa nu scoate fum nu mananca ulei turbo injectoare sunt ok nici inainte sa-mi faca problema cu pedala nu prea se infingea la accleratie.stie careva care ar putea fi problema?

multumesc

 

 

Modificat de nutzzuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Revin cu problema spusa  cateva posturi mai sus , s-a inrautatit,in sensul ca in scutul baii de ulei, aproape baltea motorina, cutia de viteze era fleasca, iar in mers iesea fum (probabil motorina care se incingea in compartimentul motor. Culmea, pompa tandem am spalat-o acum 3 luni sa vad pe unde curge si in prezent, nu e umeda.
Am comandat totusi o garnitura pentru pompa si luni o voi inlocui. Mai pot fi si alte cauze pe unde sa curga motorina in zona aceea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!