Jump to content

2011 Audi RS5


rade

Postare recomandată

Radu era bine sa fi prezentat si vechiul A5 nu era de aruncat ;)

Oricum mi-a placut cel mai mult pe modul dynamic :)

Link către comentariu

super masinutza...este one of a kind...mereu va fi ceva de modificat la ea,dar presupun ca momentan te multumesc senzatiile pe care ti le ofera

de-abea astept sa vin si eu la intalniri sa ma dai o tura

drive safe

beck

Link către comentariu

Va multumesc pentru aprecieri

@ TIR Trebuia dar nu mai e :))

Deocamdata o las asa, nu prea am ce sa ii fac :)) cu timpul poate evacuare, jante :)

@ Kostas pentru putin :) mi-au placut tobele la masina ta, geniali astia de la milltek, drive safe ;)

Modificat de rade
Link către comentariu

ale mele sunt fix egal cu zero pe langa ale tale...

acum imi pare rau ca am schimbat bara spate cu S-Line cand puteam sa iau de RS5 :)

Link către comentariu

Tobele mele sunt mici in comparatie cu ce se vede, daca bagi capu sa te uiti in ele sunt 2 mai mici :))

Link către comentariu

Stiu :))

eu ma uit prin ale mele si vad prin ele dincolo de finale :P, pana unde se coteste teava ca sa mearga pe jumatatea masinii pana in DPF :). E frumos sa te uiti sa vezi o teava curata, fara fum fara jeg chiar daca e diesel. :))

Credeam ca exista butonul SPORT ca se auda evacuarea mai gros dar nu este... pur si simplu dai in Dynamic si e alta masina. Chiar ma gandeam unde ar fi butonul ala ca ma uitam la a mea pe consola centrala si nu imi dadeam seama unde ar putea fi pozitionat.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

O masina frumoasa, cu o motorizare de exceptie.

Da, nu ar fi stricat volanul ala tesit, dar compenseaza cu succes scaunele - wow cum arata. Si culorile sunt cat se poate de bine alese in interior - trimurile sunt negre, gen Piano Black din ce vad... Nu stiu cum ai rezistat sa nu ii f* o tapiterie rosie, dar felicitari pentru asta! :lol:

Modificat de SeverusP
Link către comentariu

f urat din partea lor :) ca si la RS4 B7. varianta pt SUA are volanul ala de S-line :(

dar merge pus dupa aia.

Link către comentariu

RS6, S3, TTS, TT, TT RS, R8 au acelasi volan plat ... singurul diferit este cel de RS4 B7 care are elemente de aluminiu

Link către comentariu

Da era singurul volan disponibil, mai exista posibilitatea ca volnul sa fie in alcantara (audi exclusive). Pentru aceste scaune sunt disponibile 2 culori negru si crem cum le am eu. Pentru orice alta culoare este disponibil pachetul Audi exclusive care este destul de scump :)

Link către comentariu

Alex@Audi vezi ca sunt diferite volanele totusi seamana dar unele sunt mai groase unele mai subtiri :) de 3 zile tot le studiez :)

Link către comentariu

cel de RS6 si parca cel de R8 V10 (nu sunt sigur aici) daca nu ma insel este putin altfel profilat ... insa diferentele sunt aproape insesizabile :)

Link către comentariu

Cel de R8 V10 este la fel ca cel de R8 V8 dar mai gros si are pe toata suprafata punctulete dalea. La fel este si in cazul RS5-ului care este la fel ca la S5 dar mai gros si cu punctulete :)

@Silviu Deocamdata pentru Romania nu este disponibil Magnetic Ride, dar din cate stiu eu in Germania a aparut in configurator

Modificat de rade
Link către comentariu

din cate stiu DRC Plus si Magnetic Ride nu sunt acelasi lucru ... oricum, avand Drive Select, amortizoarele se intaresc si se inmoaie la fel ca la Magnetic Ride :)

Link către comentariu

Nu stiu exact cum este la Magnetic Ride :) dar se intaresc si la mine .. se simte diferenta intre dynamic si confort

Link către comentariu

Avem Magnetic Ride :)

Pune VAS sau VCDS (VAG-COM) pe masina si vezi in LongCoding ce zice ;)

Cu sau fara tot este senzationala suspensia noastra.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

La magnetic Ride este exact acelasi efect ca la amortizoarele de la Drive Select (nu sunt sigur daca principiul de functionare este acelasi, dar ma uit maine la birou si va spun) :)

Link către comentariu

M-am uitat acum pe audi konfigurator pe audi.de si exista optiune "Sport suspension with Dynamic Ride Control DRC plus" , cand am comandat masina nu era

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!