Jump to content

2011 Audi RS5


rade

Postare recomandată

Nu stiu care e bugetul propus, dar eu as cumpara BBS CH-R daca bugetul e mai mic si nu vad de ce nu ar fi suficient(cred ca sunt 2-3 masini in tara cu asa ceva si sa fim seriosi, nu vezi decat o data pe saptamana o masina cu BBS).

In cazul in care bugetul e mai mare, cu toate ca Adv1 sunt misto, daca vrei sa fii baller, cumperi HRE(nu cred ca exista mai bun). Modelul P40, parca sau 540.

O alta alternativa, preferata mea, este BBS Super RS. La fel de rare ca HRE, jumatate din pret si jante legenda.

Modificat de JUG
Link către comentariu

Da pai HRE seamana mult cu ADV unele poze de prezentare de pe site de la HRE le-am vazut si la ADV :))

Link către comentariu

HRE sunt misto, dar ADV i-a depasit de mult. In clipa de fata ADV.1 gasesti pe cele mai tari masini din lume ;)

Link către comentariu

Nu stiu ce sa zic in privinta asta. Sa nu uitam ca ADV1 si 360 Forged erau in scandal cu nenumarati clienti la doar cateva luni de la lansare.

Daca te uiti pe Audizine/Bimmerfest sau altele de genul, HRE sunt cei mai apreciati si rareori criticati.

Oricum, presupun ca acum se apropie cat de cat unul de celaltalt. In fond si la urma urmei la cat costa, ar fi cazul.

Link către comentariu

Seful de la ADV1 a fost sef la HRE, au fost niste probleme in 2008, si s-au separat. De atunci HRE nu mai e chiar la fel. A aparut ADV1 care acum sunt in top. Un astfel de progres in numai cativa ani de existenta spune destul de multe.

In fine, gusturile nu se discuta :D

Scuze Rade pt offtopic :D

Link către comentariu

Seful de la ADV1 a fost sef la HRE, au fost niste probleme in 2008, si s-au separat. De atunci HRE nu mai e chiar la fel. A aparut ADV1 care acum sunt in top. Un astfel de progres in numai cativa ani de existenta spune destul de multe.

In fine, gusturile nu se discuta :D

Scuze Rade pt offtopic :D

Scandalul a fost cu 360 Forged. Imi cer scuze pentru eroare

Link către comentariu

mai stau putin :) oricum nu le schimb acum astept sa se topeasca complet zapada :))

Link către comentariu

@rade - felicitari! superba masinuta

acum sa ii bagi si un Milltek non-resonated valved si ai o "bestie"

nu prea imi dau seama din filmuletele puse mai inainte de teff pe forum cum se aude in realitate - mi se pare un pic "blanda" evacuarea de la Milltek pe RS5 in comparatie cu ce am eu de la ei pe RS4 - dar poate ca in timp se mai ard sitele si se schimba treaba

poate ne intalnim sa mai schimbam impresii :)

Link către comentariu

Evacuare Milltek RS5:

LH Downpipe Assembly

RH Downpipe Assembly

Centre Silencer Assembly

LH Rear Silencer with Active Exhaust Valve

RH Rear Silencer with Active Exhaust Valve

Uses OE tailpipe trims

pret:£1678.52

post-10837-0-03223300-1331065181_thumb.j

post-10837-0-40480900-1331065193_thumb.j

post-10837-0-55938600-1331065202_thumb.j

Modificat de zenoracing
Link către comentariu

Am vazut evacuarea de la Milltek e misto, dar nu intentionez sa o schimb deoarece am pus optiunea "sistem evacuare sport" din fabrica :) Poate cu timpul :)

Ms Andrei, cu mare placere ne intalnim ;)

Link către comentariu

E unul dintre topicurile care le-am citit pana la sfarsit :) felicitari pentru masina! super smechera! poate te prind si eu la o intalnire gen asta de duminica :)) iti doresc sanatate si tie si masinii :)

Cheers!

Link către comentariu

Multumesc la fel WEE. Poate o sa vin si la intalniri :) duminica asta nu pot :( daca nu stabilim o zi si ne intalnim :)

Link către comentariu
  • 4 months later...

Frumoasa foc masina. Sa o stapanesti sanatos. O vad cam in fiecare seara pe Bulevard :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!