Jump to content

Tipul motor/serie motor


erba spina
 Share

Postare recomandată

Salut, pana la urma unde gasesc seria motorului stantata? La 1.9 tdi...cand am facut itp-ul cei de acolo au citit-o de pe motor...dar nu mai stiu exact unde!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

unde anume pe motor gasesc seria la un golf4 1,4 16 v din 2003..........vreu sa il cumpar si nu stiu unde sa ma uit la motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ALH e in partea dreapta a motorului, sub capacul de plastic. E ponsonat/gravat pe lateralul motorului gen "ALH 323 301", daca ai un blitz/lanterna sigur o vezi.

Modificat de drazzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai chestia e ca nu stiu daca este ALH........stu doar ca e 2003  1,4 16 v.....posibil fie alt cod motor la datele astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alh nu are cum sa fie ca e diesel pe cand masina dorita de tine e benzina. La anul 2003 motorul tau este fie AXP sau BCA. Fa o poza motorului si pune-o aici si te lamurim. La unele este scris tipul motorului cu alb pe o eticheta neagra lipita pe oala amortizorului de pe aprtea soferului( cum te uiti la motor in dreapta sus)

L.E.- benzinarele au seria batuta cu laser dar este acoperita de carcasa cutiei de viteze si numai demontand cutia se poate vedea

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,inteleg........pai si la rar cum vad seria motor daca e acoperita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!