Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

nu o dau pentru problema aia.problema s-a rezolvat,era din cauza la oringuri,erau mancate,terminate si s-au inlocuit acum merge fara probleme.passatul nu il iau neaparat pentru dotari.climatronic vreau sa aiba.oricum nu ma grabesc sa o dau.daca gasesc ceva bun da,daca nu,nu o dau.pentru ca stiu cum merge si cat am investit in ea

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

am intampinat o alta problema.azi cand m-am urcat in masina surpriza,jumatate din stalpul de la parbriz,cel de pe partea dreapta era ud.problema e ca am desfundat furtunele de scurgere a apei.acum ma gandesc sa intre pe la chederul de la parbriz?stie cineva?

Link către comentariu

Daca ai trapa, este nasol pentru ca periodic trebuie sa ghidili acele scurgeri de la usi si din spate de sub masina 4 in total pt ca se depune nisip la iesire si se infunda, eu am avut marele ghinion sa gasesc lac in partea pasagerului asta a insemnat scoatere scaun , taiat mocheta cea din bureti presati si pana s-a uscat am mers cu jumatate de masina dezmembrata.

Link către comentariu

Da, sunt pacatoase trapele daca nu li se face intretinerea regulat. Chiar e recomandat curatarea mecanismului si ungerea acestuia, la un interval de timp....

dudyyxx, gresesc eu cand imi aduc aminte ca la tine e lipit un pic aiurea parbrizul ?

Da jos stalpul interior de la parbriz si vezi daca gasesti urme de la apa care s-a infiltrat.

Link către comentariu

da la mine e lipit prost.nu dau nimic jos acum,din cauza ca tocmai ce s-a crapat parbrizul si il voi schimba.si atunci il voi monta bine.da stiu ca trebuie curatate furtunele,si le-am curatat chiar periodic

Link către comentariu

stie cineva cam cat costa suspensia stock? vreau sa o dau jos pe cea de acum. nu mai suport. iau cu scutul tot de pe jos.cel mai probabil cea sport se va vinde. e ta-technick

Link către comentariu

mi-a zis un prieten ca sunt 2 feluri de filtre de benzina.unul de 3bari si unul de 4bari.eu nu stiu.chiar asa este?modelul AUQ de care are?

Link către comentariu

m-am hotarat,astazi o sa incerc si eu sa curat clapeta de acceleratie.de dimineata ma tot informez cum trebuie sa fac.si sper sa nu stric nimic.o sa va anunt cum merge pe urma.chiar sunt curios cat de murdara e.

Link către comentariu

maine imi voi pune arcurile stock.pastrez amortizoarele sport si ii pun arcurile stock ca sa o mai ridic putin

Link către comentariu

ai reusit sa dai jos clapeta sa o cureti?

Modificat de RazvanBlade
Link către comentariu

azi nu am mai apucat.sper sa am timp maine sa o curat,de dimineata ma duc sa imi pun arcurile stock si pe urma vreau sa curat clapeta.

Link către comentariu

gata,am revenit la arcurile stock.niste poze cu cele care au fost si cu cele care le-am pus

mai bine asa:P

post-78485-0-43015900-1323773074_thumb.j

post-78485-0-47383900-1323773081_thumb.j

Link către comentariu

azi am schimbat bujiile si o data cu ele am scapat si de acele intreruperi. se pare ca ele erau cauza. am pus Bosch Super Plus

Link către comentariu

sunt tot cu bora, detalii, pret,are vreo tenta?parasolar?ai parbrizul cu senzori de ploaie pt oglinda?ms

Link către comentariu

e cu parasolar,e cu tenta fumurie,fara senzor,se vede super frumos,o sa fac si o poza.e mai inchis fata de cel dinainte.400 ron cu tot cu montaj

Link către comentariu

Frumoasa masina , sper sa nu o dai . Am avut si eu probleme cu bujiile dar la mine nu erau stranse cum trebuie. clapeta de acceleratie daca o dai jos sa o cureti iti trebuie un spray de curatare special e 20 ron iti ajunge pt 2 masini , dar trebuie recalibrata cu testerul cel mai bine. jantele de gti ce distanta au intre prezoane ? Merg pe a ta ? stiam ca bora are 5x100 si gti are 5x112. Spor la ce mai ai de gand sa ii faci.

Link către comentariu

intradevar am 5x100,iar jantele sunt de Polo Gti:D si au acceasi prindere.in legatura ccu bujiile nici ale mele nu erau stranse bine,clapeta inca nu am dat-o jos si sincer imi este umpic de teama,inca ma mai gandesc ce sa fac.masina nu se va da,cel putin nu acum

Link către comentariu

am auzit la cineva ca farurile originale cu xenon pe bora nu bat foarte bine.ca sunt lumanari.cine are poate sa imi spuna si mie daca este adevarat?

Link către comentariu

eu am pe a mea farurile OEM cu xenon si bat ok....ce-i drept nu bat ca cele normale daca le pui xenon dar nu pot spune ca esti orb pe strada....depinde si de becurile care le ai puse...daca ai de 4300 e ok...

Link către comentariu

Nu merita OEM-urile. Am vazut si eu cum bat. Nu se compara nici cu lupele care le ai acum

Link către comentariu

da asa ar fi bine:))..eu mi-am pus doar lupele bi-xenon si sunt foarte multumit.bat super bine atat pe scurta cat si pe lunga

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!