Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

nu,am turbina stock, k03s si injectoarele le fel,stock.pai in momentul cand masina ajunge in turatie mare,respectiv,viteza mai mare,are nevoie si de benzina mai multa.am vreo 2 prieteni care au pus inca o pompa de benzina,si nici ei nu au turbo schimbat sau alte injectoare.

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

:screwy:  Nu stiu la ce le foloseste prietenilor tai o pompa suplimentara... Mi se pare o cheltuiala inutila atata timp cat softul nu o cere. Iar daca vrei sa iti pui un soft care cere (cere, nu recomanda) asa ceva la k03s, eu zic sa schimbi tunerul.

Aaa... daca vrei tu sa o schimbi  pentru ca asta pe care o ai e "batrana si obosita" atunci e alta discutie... Daca insa vrei sa o schimbi cu gandul ca iti va ajuta la performantele masinii asa cum e ea acum (turbina stock), mai bine bagi banii in altceva (un intercooler mai bun, furtune de vacuum din silicon sau mai stiu eu ce).
Sunt destui cu Frankenturbo + pompa stock si n-au probleme... Uite aici niste recorduri cu pompa stock.

Link către comentariu

post-78485-13960997599056_thumb.jpgpost-78485-13960997658148_thumb.jpg

gata inca o achizitie.sper sa nu mai faca figuri.multumesc colegului X-tremist, pentru ajutor.

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

vreau sa spal motorul,ce ar trebui sa acopar?post-78485-1396560641253_thumb.jpg

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

Filtrele de aer, electromotorul si bobinele. In rest e cam waterproof, dupa parerea mea.

Link către comentariu

electromotorul e diferit fata de diesel? eu am spalat motorul fara sa acopar nimic, benzinarele stiu ca sunt mai sensibile.

oricum, nu spala cu jet ! foloseste un degresant pe care il pulverizezi peste tot, niste perii sa insisti unde trebuie si apoi furtun cu apa (eventual atasament tip dus in capat) sa clatesti.

Link către comentariu

se intampla sa nu mai traga masina.si am rezolvat problema in momentul cand am desfacut busonul la benzina.

Link către comentariu

Ai dat prea multa lumina si nu a mai ramas si pentru tine? :))

Link către comentariu

a venit vremea sa schimb farurile.inca nu sunt hotarat ce voi pune.le caut pe cele cu xenon OEM,dar nu prea gasesc.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Laurentiu_LWR

Au iesit chiar bine...felicitari:)

Link către comentariu

ms ms.le-am curatat,polishat,lacuit(umpic fumurii) si am mutat soclurile,becurile si cablajele de pe farurile mele pe astea.post-78485-13989669681345_thumb.jpgpost-78485-13989669795481_thumb.jpg

Link către comentariu

Adica ai renuntat la farurile cu lupa si ai revenit la farurile stock?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

da.momentan.o sa pun lupe si in astea.la celelalte s-au rupt reglajele si vroiam si alte lupe.aveam primul model de lupe,cele mari,si fiind prea aproape de sticla o ingalbenea.asa ca am vandut lupele si imi voi lua unele mini morimoto.

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Sa inteleg ca le pastrezi?

Daca tot le desfaci despare si fumuriul din interior...:)

Abia astept sa vad rezultatul final...

Link către comentariu

pai daca nu vand masina,automat le pastrez.pana pe 17 mai astept sa o vand,daca nu,va ramane la mine in continuare si ma apuc de treaba:)).rezultatul va fi cam asa...post-78485-13989722935325_thumb.jpgpost-78485-13989723016645_thumb.jpgpost-78485-13989723109389_thumb.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Da da da...exact asa ma gandeam si eu...aceleasi ornamente....plus ca as mai adauga si in locul proiectorului un set de semnalizari...sa o faci dubla :)

Link către comentariu

nu,semnalizarea ramane asa,nu imi place dubla.

xenon oem nu merita.cele mai ieftine faruri le-am gasit la 300euro + 150euro codarea si ce se mai face.chiar nu renteaza

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!