Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

Imi mentin parerea pentru ca mi se pare de bun simt iarna inainte sa pleci cu masina sa o lasi cateva minute sa merga si vara sa ii pui parasolar in parbriz cand o uiti in soare cate jumatate de zi. De asemenea mi se pare normal sa folosesti AC/clima cand iti este cald, doar de asta ti-ai luat masina cu aceasta dotare.

Modificat de virus
Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Laurentiu_LWR

Cate discutii :))

Dudy...ia-ti frate ce iti place tie...rotile pe 17 nu sunt foarte confortabile...suspensia sport la fel...atunci...de ce sa nu iti iei i scaune de piele? :)

Pielea in primul rand arata foarte bine...schimba imediat aspectul interiorului...sunt foarte multi care se gandesc in primul rand sa arate bine...la masina ta...clar ar da foarte bine un interior de piele...pentru ca aspectul ei o cere...nu este o masina practica...sa te duci pana la piata cu ea si atat...este o masina care arata bine...si un interior de piele al completa lucrul acesta...

Totodata este interesant cum cei care au interior de piele recomanda...iar cei care nu au nu recomanda..o fi treaba aia cu vulpea si strugurii? :))

Link către comentariu

:))). mare scandal mare.daca o luam asa,fiecare are mentalitatea lui. eu nu o tin in garaj si nu m-ar deranja sa ii pun interior din piele.acum sa vedem ce gasesc.inca nu sunt hotarat(din punct de vedere financiar)

Link către comentariu

Daca o lasi la soare o sa fie nasol cu pielea, dar iti ia 5 minute ca sa o racesti cu AC, iar iarna e rece oricum in masina, nu face diferenta pielea sau textil.

Eu daca mi-as gasi un interior frumos, tot din piele as vrea...poate imi imbrac recaro :D

Spor la gasit un interior pe gustul tau ! cauta ceva frumos !

Link către comentariu

Eu am spus treaba asta pentru masina de zi cu zi, cu care iti faci treaba. Nu ai mereu timp de prostii - sa stai sa racesti/incalzesti masina. In alea 5 minute ajungi deja la jumatea drumului.

Daca e masina de timp liber - plimbare, weekend etc - e ok si pielea.

Link către comentariu

ms ms, asta si fac, caut ceva frumos.a mea e masina de zi cu zi,nu mor daca stau 5 min dupa ea.si iarna e accelasi lucru cand e inghetata

Link către comentariu

Eu am spus treaba asta pentru masina de zi cu zi, cu care iti faci treaba. Nu ai mereu timp de prostii - sa stai sa racesti/incalzesti masina. In alea 5 minute ajungi deja la jumatea drumului.

Daca e masina de timp liber - plimbare, weekend etc - e ok si pielea.

 

Hai totusi sa fim realisti, poate daca stai intr-un oras cu o singura strada principala, altfel alea 5 minute poti sa privesti acelasi semafor.

In concluzie, fiecare cu ce-i place :lol:

Link către comentariu

Vad ca s-au incins spiritele cu scaunele de piele.

@ madkat- multmesc pentru faptul ca ai considerat masina mea misto.

@ ceilalti- dreptatea e de ambele parti. Cu folie si parasolar nu sunt robleme vara cu pielea. Se adapteaza la temperatura corpului usor daca e piele naturala, pentru tapiterii auto, originala cum sunt cele de S3 pe care le am eu acum. Daca las masina in soare si bate soarele direct pe scaune, da- e jale. Frige dar m-am obisnuit. Imi da senzatia ca masina are personalitatea ei. Pe de alta parte, cand e praf sau ceva, imediat dai cu servetel umed si cureti.

Iarna nu mi se par reci scaunele pentru ca te urci imbracat in masina, nu in bermude sau slipi.

La drum lung (3-400 km) si caldura mare, fara AC, poate deveni dificil pentru ca transpiri la spate.

Am discutat cu dudyyxx si urmeaza sa ne intalnim sa vada scaunele mele.

Eu nu vreau sa renunt la piele. Singurul motiv pentru care scaunele de S3 nu ma mai pasioneaza e spatiul in plus ocupat, pentru ca-s mai masive.

Daca ar fi sa le schimb, tot cu piele as cauta.

Bancheta spate vine la fix de la: Leon, Octavia 1, Audi A3, Bora, Golf (in afara de variant)

Scaunele fata se potrivesc de la modelele de mai sus plus cele de TT.

La cum arata si cat de ingrijita e masina lui dudyyxx, merita scaune de piele in opinia mea.

Modificat de uhu10uhu
Link către comentariu

interiorul de S3 se potriveste in totalitate la bora?intreb ca si eu caut un interior de S...dar nu stiu cum ii treaba cu scaunele fata(ma gandesc ca alea se adateaza cumva si daca nu is chiar potrivite)dar cu bancheta?cum sta treaba?

Link către comentariu

Mecanic e plug&play.

Electric  sunt 50/50 sansele. Mufele de airbag pot fi diferite, dar alea se adapteaza.

Florin va poate spune mai multe. El mi-a montat interiorul, cu tot cu alimentarea pentru scaune.

Link către comentariu
  • 1 month later...

hai sa mai stergem umpic praful pe aici.trebuie sa imi cumpar alti suporti pentru toba,astia stoch sunt prea moi si atinge toba cateodata pe sub masina.momentan am rezolvat-o lasand toba umpic mai jos.dar am pierdul la design.voi cumpara suporti (tampon) si se rezolva

post-78485-0-36194200-1377256939_thumb.j

post-78485-0-64378200-1377256946_thumb.j

post-78485-0-59320200-1377256953_thumb.j

post-78485-0-26485700-1377256960_thumb.j

post-78485-0-86001500-1377256966_thumb.j

post-78485-0-50213600-1377256975_thumb.j

post-78485-0-05428700-1377257048_thumb.j

post-78485-0-45147200-1377257055_thumb.j

post-78485-0-41725700-1377257073_thumb.j

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

De cate ori vad masina asta incep sa salivez. :lol:

Ai mai schimbat interiorul pana la urma ?

Link către comentariu

nu l-am schimbat.inca nu m-am hotarat 100%.vreau sa pun ceva frumos daca pun.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Momentan nici o noutate.am vopsit consola centrala,atat:p. nu o mai am la vanzare pe nici un site,dar nu se stie niciodata ce va pica

Dar nu cred ca o voi mai da.cel putin nu acum,imi ptlace din ce in ce mai mult

Link către comentariu

Salutare.cu toate ca stau zilnic pe forum,nu am mai postat nimic.astazi imi cumpar filtrele si uleiul.am nevoie de un sfat.sunt in dubii cu uleiul,daca sa raman la 10w40,sau sa trec pe 5w40? Ce ma sfatuiti?

Link către comentariu

ultimele 2 revizii am bagat motul.si mi-a luat 1l si ceva,aproape de 2l.asta l-am bagat pana acum

tot pe motul o sa merg, dar nu stiu daca sa trec la 5w40

post-78485-0-07968500-1379426712_thumb.j

Link către comentariu

Nu stiu ce sa zic... vine iarna si cred ca ar merge un ulei mai "subtire" 

 

Recomand Motul !!!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!