Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

Grilele nu le pui ?

Macar aia centrala.

E cam expus intercoolerul.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi place cum arata acum si ma gandesc sa le las asa.grilele laterale nu mai au cum sa intre,aia centrala merge, sa vedem daca o pun sau nu

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ar merge o plasa tip fagure...dar nu daia din targ...am vazut la rudolf.s una frumoasa

Per total a iesit ok...daca stai sa fii carcotas...ai putea spune ca nu este perfect centrat:P

Link către comentariu

eu as acoperi macar lateralele, sa nu se vada sudura aia urata.

in centru poate doar vopsea neagra peste radiator...desi cum spunea si colegu' mai sus, grila e si pt protectie (iei o pietricia si iti sparge radiatorul)

Link către comentariu

asa se pot rascoli multe.daca vroiam ceva perfect ma duceam in alta parte, dadeam poate de 2 ori mai mult si iesea altfel

Link către comentariu

da, am vazut.dar habar nu am cu se vor vede si cum voi prinde plasa

Link către comentariu

daca o fac, o fac sa arate asa

vazusem undeva pe un site niste grile dastea pt bora, dar nu mai stiu unde

post-78485-0-29393900-1371035284_thumb.j

Link către comentariu

Bricolate putin, o sa intre grilele. Dar prinse cu holsuruburi in partea de jos in special. O sa capete rugina tevile, chiar daca in teorie sau aparent ...nu.

Imi aduci aminte de momentul in care pusesem intercoolerul pe bora. Din momentul ala am urat modificarile la masina.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ce sa mai zicem....se vede ca ai prea mult timp liber :))

Link către comentariu

nu crezi ca era mai ok daca nu in faceai peste motor ca sa poti pastra si capacul?eu zic ca era mai estetic asa ..eu zic ca era mai ok asa cum este la golful asta.

post-20021-0-94257300-1371052219_thumb.j

post-20021-0-11640400-1371052249_thumb.j

Link către comentariu

in primul rand capacul l-am dat jos de foarte mult timp, de cand mi-am facut admisia. si nu am de gand sa il pun la loc. referitor la cum arata, mie imi place. poate pe viitor o sa ii astup tevile cu niste grile, dar atat

Link către comentariu

cand ti-a spus Laur (si anume eu) ca o sa tai din ea pt IC nu m-ai crezut...bv ma,arata bine,dar acum sa o faci sa si fuga...cel putin cat a lui Dan :D

Link către comentariu

de fugit fuge si acum, nu ca a lui, da fuge.o sa ii termin si evacuarea si gata.am taiat putin de acolo slde unde intrau grilele laterale, atat

Link către comentariu

nu crezi ca era mai ok daca nu in faceai peste motor ca sa poti pastra si capacul?eu zic ca era mai estetic asa ..eu zic ca era mai ok asa cum este la golful asta.

vai ce o macelarit buza de edition, te doare sufletul... atata m-am chinuit si eu macar de buza sa nu ma ating de nu-i adevarat.

Link către comentariu

nici eu nu sunt adeptul sa maltratez prelungirea dar se pare ca la Golf 4 este imposibil sa pui FMIC fara sa decupezi din bara sau prelungire....Vad ca la bora este mai ok si nu e nevoie sa decupezi atat de mult.O sa incerc si eu o alta metoda poate am noroc

Link către comentariu

 Offff ce suduri urate .... in rest,  daca esti multumit apa, paie si bataie 

Link către comentariu

pt cine e interesat vand debitmetrul original bosh.detalii pe pm

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!