Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

gata cu ambreiajul.am avut ceva probleme cu discul,nu se potriveste decat de a4 1.8t 190cp quattro si de tt de 225cp. sunt super multumit.e umpic mai moale fatade cel care l-am avut, dar mult mai agresiv.acum am dat de o alta problema.am plecat de la service vreo 5-10 min m-am bucurat de toti caii prin oras,pe urma a inceput sa se plafoneze,nu mai avea agresivitate si parca fara cuplu.si problema,zic eu este lipsa intercoolerului,care il voi face tot la Horia cat mai curand

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

m-am uitat pe interiorul la o janta.are latime 7j,et42

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Stie cineva de unde pot lua un intercooler la pret bu?

.fara tubulatura.doar intercoolerul.astept pm

Si ce dimensiune ma sfatuiti sa pun?

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

da.si nu mai face fata,se plafoneaza masina la caldura.

am gasit intercoolerul asta cu dimensiunile:70x23x6,5 cu 57 la iesire.e bun sau e mic?

post-78485-0-70311400-1369119413_thumb.j

Link către comentariu
quattro3001

Ginel, are la activ foarte multe motoare 1.8 turbo din toate generantiile si stie foarte bine cu ce se "papa acest motor" tot ce stiu este ca a scos din k03s 270 de cai si masina merge de foarte mult timp fara probleme 

Link către comentariu

Nu ai cum sa scoti puterea asta cu k03s, doar sa pui pompa benzina,injectoare 380cc ,benzina 104ron si water methanol injection.

Link către comentariu
quattro3001

Sorry greseala mea da nu cu injectoarele stock pompa si regulatoru de benzina stock , m- am gandit ca era logic dar turbina poate ko3s poate 270 cai masina de care am vorbit are injectoare audi s3, debitmetru de v6 2.8, regulator de audi s3,  pompa de benzina tot de audi s3,  intercooler, si alta evacuare! 

Link către comentariu

ai de decupat in bara...sfat:mai cauta o bara la dezmembrari ca sa poti sa ai un back-up in cazul in care strici bara OEM

Link către comentariu

Nu decupez mult laur.am vb cu dan si pun 55x14x6,5 cu iesire si intrare de 57.ala care il vroiam eu e foarte mare.

Link către comentariu

ar fi super sa iti intre fara decupari,dar din ce stiu eu ai de taiat cate ceva in spatele barii

Link către comentariu

da am de taiat, dar nu ma astept sa tai foarte mult

Link către comentariu

la golf 4 ii destul de taiat, la bora trebuie fie mult mai putin.

Link către comentariu
andrei.toledo

Cat a costat intercoolerul si de unde a fost cumparat ? De unde faci rost si de tubulatura ?

Link către comentariu

inca nu am vorbit cu cel care il face.un prieten a facut la el o octavia rs(tour) si i-a luat 600ron.nu cred ca la mine intra mai multa teava

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!