Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

atata timp cat e paralela cu solul si nu in picaj de bot, nu prea imi pasa unde e roata fata de aripa :)

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

dany@TuningCars

atata timp cat e paralela cu solul si nu in picaj de bot, nu prea imi pasa unde e roata fata de aripa :)

se pare ca vb 2 limbi diferite. ai spus ca daca era lasata de bot ar arata ciudat. nici o masina lasata de bot nu va arata ciudat pt ca ea de fapt asa vine din fabrica, mai lasata de bot si mai ridicata un pic de spate. ca ti se pare tie "ciudat" e alta treaba dar nu ca arata ciudat.

inchei aici oricum pt a nu strica topicul omului.

numai bn

Modificat de BOGY26
Link către comentariu

daca ai toate 4 cauciucurile la fel ca si dimensiuni si 60/60 sau 40/40 nu iti intra sub aripa rotile de pe spate.depinde de fiecare masina nu toate au garzile la fel.difera de la model la model.parerea mea.la mine par bagate sub aripa pe spate rotile din cauza ca sunt cauciucurile mai late pe spate si automat talonul umpic mai gros si de asta pare bagata roata in aripa

Link către comentariu
  • 1 month later...

cine e interesat de jante contactati-ma repede ..super super super oferta

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Incearca sa nu transformi topicul de la masina mea in topic de vanzari

Link către comentariu

si in sfarsit am reusit sa mai achizitionez niste caluti:D.am ajuns si eu la 215CP si 294NM.masina trage mult mult mai bine.merge superb.chiar sunt multumit

Link către comentariu

as vrea sa imi schimb si turbina stie cineva ce as putea sa pun mai bun.spuneti-mi niste pareri.

Link către comentariu

pai nu are nimic.dar pe viitor as vrea sa o schimb,sa traga si mai bine.nu ma grabesc deocamdata e foarte bine si asa

Link către comentariu

cine ma poate ajuta,vreau sa imi pun si eu computer de bord.am auzit ca ar fi cineva in bucuresti care se ocupa cu asa ceva.stie cineva?

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

fratilor am si eu o problema.stie cineva unde este siguranta de la priza din portbagaj.nu este in panoul asta din fata.nu imi mai merge priza si ma gandesc ca o fi plesnit siguranta

Link către comentariu

chiar nu stie nimeni unde se afla acea siguranta?

si am reusit sa imi pun si computer..ii multumesc prietenului florin care m-a ajutat.

post-78485-0-65789000-1314349909_thumb.j

post-78485-0-22738600-1314349916_thumb.j

Link către comentariu

f frumoasa masina! sa o stapanesti sanatos

vad ca florin este din ce in ce mai cunoscut... bravo lui! Merita!!!

Link către comentariu

si iata si ultimul upgrade:d,si as vrea sa o fac toata in colant.e colant 3d.mie imi place foarte mult cum a iesit

post-78485-0-86955900-1314370114_thumb.j

post-78485-0-15742800-1314370122_thumb.j

Link către comentariu

Personal mi se pare kitch, mai ales sa o imbraci toata in imitatie de carbon. In prezent vezi folia asta peste tot, mai urmeaza toaletele publice. Lasa capota daca te incanta dar nu toata.

Ps: ca sa iti placa trebuie sa speli masina la 2 zile maxim, ca sa ii vezi "efectul 3D". Altfel o sa te saturi repede de ea pentru ca imediat se pune prafu si il scoate in evidenta precum colantul negru mat (alta magarie)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

nu ai gasit ceasuri de bora cu CB? cele de passat parca nu arata la fel de bine

ps: ai pregatit-o de vanzare? vad ca ai taiat vreo 60k km :D

Modificat de _zenith_
Link către comentariu

nup,masina nu se vinde,ceasurile eu le-am vrut de passat pentru ca sincer imi plac mai mult.si km asa au ramas de pe ceasurile astea,nu am mai putut sa stau sa mi puna pe ai mei.in legatura cu folia ii voi mai pune si pe plafon si portbagaj,doar atat.cat de spalat eu oricum o spal la 2 zile asa ca....:))

Link către comentariu

am si eu o intrebare.la ce ajuta acest kit?am gasit la cineva sa il cumpar nou nout.dar vreau sa stiu ce imbunatateste

post-78485-0-60894100-1314444473_thumb.j

Link către comentariu

referitor la turbina,pune un k04,face toti banii :D legat de FMIC,e chiar util,te ajuta foarte mult atunci cand ai temperaturi de desert in galeria de admisie,mai ales vara cand te dai la ea,raceste mult mai bine :D vad ca nu te lasi,unde ai facut softul?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

da,nu ma las:P.softul mi la facut un prieten de la C&C tuning.ma gandesc ca nu prea stiu ce sa fac in legatura cu kitul asta.referitor la turbina nu stiu daca o voi schimba foarte curand,sunt foarte multumit de asta

se poate pune consola asta de fabia 2 pe bora mea?mai trebuie ajustari?

post-78485-0-66099400-1315259975_thumb.j

Link către comentariu

un kit de FMIC+tubulatura este la 10-11 mil...e necesar sa faci tu o mica flansa de aluminiu pt senzor MAP dar nu e greu de facut...in legatura cu turbina...cauta un motor de TT sau S3 si ia tot ce tine legat de turbo si intercooler...asa va fi OEM...succes cu masina

Link către comentariu

Salut, frumoasa masina, multi km fara evenimente nedorite...Am si eu 2 intrebari :

1) De unde ai achizitionat suspensia mai exact?

2) Doresc sa imi schimb si eu bandoul de la bara fata si sa imi pun cu pozitie cum ai tu, stii unde pot gasi? Si un pret daca se poate ?( sau daca ma poate ajuta alt coleg ). Va multumesc.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!