Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adica Jetta lui este US si asa a venit :D Mai concret...

ia zi ce imi trebuie sa fac si eu modificarea asta

stiu ca iti facusesi pe bora

Link către comentariu

salutare.nu am mai postat de mult pe aici.vreau sa imi iau debitmetrul de s3,stie cineva daca trebuie modificat softul dupa ce il pun?

Link către comentariu

n-ai de ce sa schimbi debitmetru...oricum iti trebuie si alt furtun de admisie ca are intrare de 100 mm parca.

este un furtun nou pe alt site la 300 lei parca de la AUTOBAHN

Link către comentariu

Cel de S3 stiu ca are 76mm.

Ce rezolvi daca pui un debitmetru mai mare, dupa care pui reductie ??? Asa nu il lasi mai bine pe cel stock?

Gandeste-te mai intai la ce turbina poti pune pe masina, apoi injectoare(nu neaparat), dupa care te poti gandi si la debitmetru. In cele din urma trebuie sa inchei cu un soft toate astea, ca sa aiba "efect" modificarile tale. :)

In cazul de fata, faptul ca schimbi debitmetru nu cred ca te ajuta deloc :)

Link către comentariu

pai in caz de nu merge direct, o sa schimb furtunul cu unul cu gura mai mare. eu nu cred ca debitmetrul are efect doar cand voi pune o turbina mai mare. sunt multi care au asa ceva cu turbina si injectoare stock

Link către comentariu

Ok. Il poti pune acum, ca se potriveste, nu-i stres. Cu mici modificari, bineinteles. Insa sa nu te astepti la performante.

Sa ma anunti si pe mine ce rezultat ai obtinut dupa schimbarea debitmetrului. :)

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

Performante crescute doar din schimbarea debitmetrului cu unul mai mare nu vei avea decat daca vei combina asta si cu un soft mult mai agresiv. Pentru puteri de pana-n 230-250 cp lasa-l stock, peste astea eu recomand inlocuirea cu cel de S3, dar in cazul asta este nevoie de upgrade la injectoare, admisie, intercooler, evacuare, pompa de benzina.

Link către comentariu

exacuarea e marita , downpipe-ul e marit, admisia marita.o sa imi schimb si pompa de benzina si voi lua si debitmetrul. injectoarele si turbina nu le schimb

Link către comentariu

pana-n 230-250 cp lasa-l stock, peste astea eu recomand inlocuirea cu cel de S3

Cam asta i-am spus si eu, dar se pare ca nu m-a crezut :)

injectoarele si turbina nu le schimb

In acest caz debitmetru stock iti e suficient :)

Link către comentariu

Tradu-ne, te rog, la ce te-ai referit! :)

P.S. Cam mult ai lipsit din peisaj. :))

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

pai vitezometrul e umpic diferit.aseara am poposit cu cartiva colegi forumisti in frunte cu Florin

Link către comentariu

Frumoasa masina , sincer as vrea sa mi-o fac si eu ca tine , mai putin carbonul 3D si jantele... in rest mi se pare marfa rau :) , parerea mea , sa o stapanesti sanatos si poate ne vedem prin trafic.

Link către comentariu

alea-s folii de passat...am si eu un set pe acasa...dau bine.am facut si unui coleg de pe aici dar am pastrat indicatoarele de sus cele normale ca sa nu se vada acele cercuri

Modificat de vladucu
Link către comentariu

stie cineva cum se da tot plasticul de pe langa scrumiera si de langa navigatie. vreau sa le vopsesc

Link către comentariu

a mai scos cineva partea asta pana acum?vreau sa o dau jos sa o vopsesc ca nu mai vreau sa tin folia.si nu stiu cum sa o demontez

post-78485-0-06570600-1354532176_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!