Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu vreau sa interpretezi gresit, dar nu cred ca se preteaza cate 2 tevi in fiecare grila de proiector pentru a trage aer, in cazul unui motor de 1.8T, fie el si cu soft.

Daca tu iti pui 4 "burlane", atunci Teff ce trebuia sa faca? (dau un exemplu)

Sa-si puna o palnie de genul asta in fata masinii?

Link către comentariu

Ceea ce vrei tu sa faci, e cam Cold Air Intake care e vital la motoarele aspirate, deoarece aerul din filtru de aer e tras direct in admisie si de aceea trebuie sa fie cat mai rece.

Pe cand la turbo, degeaba e aerul rece pentru ca oricum il va incalzi turbina. De aceea apare intercoolerul in schema, pentru a raci aerul incalzit de turbina.

S-a racit considerabil afara si poate de aceea ti se pare ca trage altfel masina. Si eu am simtit asta la a mea si chiar nu i-am facut nimic :)

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

:)) fratilor nu pun alea pentru performanta, pun pentru design, ca se vede urat doar intr-o grila.asta pana pun intercoolerul, ca pe urma or sa dispara grilele

Link către comentariu

salutare.cred ca am mai intrebat si mai demult.bara de golf 4 r32 se potriveste si pe bora?

post-78485-0-00572800-1352134914_thumb.j

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

salut, am citit tot topicul, faina masina si bine ingrijita.

multi km fara probleme si multa sanatate.

salut!

Link către comentariu

ionut_mdln1 - ms frumos.si a ta este foarte frumoasa,multi km fara incidente.

redline-asa ma gandesc si eu.as vrea sa imi fac evacuare dubla dar nu gasesc prelungire pentru bara

Link către comentariu

arata bine cu bara aia,nu zic ca nu mi-ar placea,insa o face pe Bora sa arate grasa din spate :D

daca gasesti ceva detalii despre ea,sa scrii aici te rog.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

la butonul de la deschiderea cotierei cate arcuri trebuie sa fie,ca eu mi-am comandat butonul si a venit cu un singur arc.si pe forum am vazut ca a mai zis cineva ca ar trebui sa fie 2 arcuri

Link către comentariu

un arc am si eu.

si butonul meu sta deoparte,are un piciorus rupt dar nu m-a deranjat incat sa caut altul

Link către comentariu

e ok butonul. sta in picioarele alea 2, arcul doar in tensioneaza. daca te uiti,arcul sta pe un "sfarc" de plastic...in cealalta parte nu exista.

la esapament ai tips sau e cu totul? arata bine, detalii?

Link către comentariu

da am vazut.esapamentul este cel stock.e cu totul.eu am modificat doar teava pana la finala.finala am pastrat-o pe cea originala pentru ca imi place cum vine

uite cum arata

ce am incercuit am dat jos,si am pus teava goala si downpipe-rl este unul marit.iar finala este cea din poza

post-78485-0-17229800-1352384354_thumb.j

Link către comentariu

Arata foarte bine pana unde se termina capota.... Nu imi place tuning-ul asta juma audi a5 juma vw bora...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!