Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

costa ceva bani.e foarte frumoasa.o sa caut sa vad daca o gasesc pe ebay.daca nu ma orientez catre alta

Link către comentariu

O gasesti dupa cod si la PBN dar probabil ca este cat una de aniversar. Spre 20mil parca

Link către comentariu

astazi am dat folia de pe capota jos.dar a ramas niste lipici asa pe capota.am dus-o la cineva sa o poliseze,o iau mai tarziu si o sa pun si niste poze.

in legatura cu plafonul am reusit sa gasessc un tapiter printr-un prieten.luni ma duc sa vada plafonul si a spus ca daca poate sa il lipeasca pe al meu il lipeste,iar daca nu merge trebuie inlocuit tot materialul.si o sa ma coste 150euro cu totul.acum eu sper sa poata fi facut al meu

Link către comentariu

cam asa arata acum.nu prea se vede mare lucru.maine o sa vad si eu cel mai bine.oricum sunt multumit de rezultat

post-78485-0-62433500-1351266804_thumb.j

Link către comentariu

vreau sa va zic ca de cand am dat ledurile din grile jos am presiune 1.4bari. atat imi arata ceasul.din cauza leduriler de pe partea intercoolerului nu intra aer suficient.acum si sunetul filtrului e mult mai gros.

Link către comentariu

mie imi place cum arata cu gaurile alea din bara :)

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Ce treaba are presiunea cu ledurile de la intercooler?

Pe acolo aerul raceste,nu este absorbit/comprimat.

Confunzi intercoolerul cu admisia?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

eu spun ca asta este diferenta.in momentul cand am facut loc in grila,presiunea a crescut la 1.4. inainte imi facea umpic peste 1.3.acum nu stiu care este treaba.nu confund ca stiu si eu care sunt si ce scop au

eu spun ca ledurile acoperea mare parte din grile.cum te uiti din fata masinii,prin grila din dreapta intra aer la admisie(filtru aer),iar prin stanga unde am pus eu gurile alea intra in intercooler.eu am specificat doar ca de cand am facut loc in grile,intra aer mai mult.

Link către comentariu

Da', numa' ca nu prea are legatura cu ce presiune face turbina :)

Plus ca vorbim de o diferenta foarte mica :)

Link către comentariu

Pai e vorba de aerul care loveste intercoolerul pentru a raci aerul din interiorul intercoolerului.

Eu zic ca nu prea are legatura....dar e doar o parere :)

Link către comentariu

pai si in partea cealalta ,in grila cealalta de pe partea soferului,mie pe acolo imi intra aer in admisie,pe acolo trage filtrul aer,acum intelegi?eu vorbeam de partea cealalta,nu de partea cu intercoolerul

eu aveam leduri in amandoua grilele.

Link către comentariu

Pai si chiar asa mult obstructionau alea aerul, incat sa nu aiba filtru de unde sa traga aer?

Link către comentariu

pai le aveam chiar in mijlocul grilei,si avea un suport din metal care il prinsesem pe spatele grilei,si uite ca obstructiona aerul.cand mi-am montat admisia,trebuia sa imi iau modelul de admisie cu teava lunga cu conul care ajunge pana jos in grila.dar acum e prea tarziu,daca atunci nu m-am gandit

Link către comentariu

trage aer din compartinemtul motor ca nu este etans...admisia e pusa in fata sa traga aer mai rece dar si in portbagaj daca pui traseul tot trage aer.

obstructionarea intercoolerului se simte (putin) vara cand fortezi masina la temperaturi mari.

acum nu ar trebui sa fie diferente...la temperaturile de afara.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!