Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

pai uite,intru intr-o curba cu a 5 a si ii dau a 4 si cand accelerez atunci imi da umpic in nas..dar pentru o fractiune de secunda si nu stiu dc.

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

referitor la volan se poate pune pe bora ta,vazusem o poza pe net cu volan de golf5 pus pe bora sau golf4 nu mai stiu exact,daca mai trebuie sa mai modifici ceva nici asta nu stiu,insa volanul cred ca il iei fara airbag,intereseazate si cat costa airbagu ptr volanu de golf5 care nu este chiar ieftin,in rest bafta cu masina arata f bine.

Link către comentariu

pai am gasit unul cu totul il iau de la un cunoscut..dar nu vreau sa arunc cu banii degeaba..si de asta ma interesez daca merge pus..ms frumos

Link către comentariu

as vrea sa imi pun si eu stagiul 1 de la revo..stie cineva cam care ar fi diferenta intre ce e acum si ce va fi cu el pus si cam cat costa?

Link către comentariu

ma intereseaza un set de jante bbs rc. daca are cineva astept un raspuns

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

in sfarsit am reusit sa imi comand si eu kitul de suspensie sport de la bilstain..maine primesc setul iar in weekend il voi monta.abia astept sa vad cum se comporta cu noua suspensie

Link către comentariu

prieteni vreau si eu sa imi pun comanda de clima.stie cineva ce ar trebui sa schimb.ii schimba total fatada bordului..as vrea sa o montez si sa o fac sa mearga

Link către comentariu

si astazi am primit si suspensia de la bilstain..in weekend urmeaza sa o montez..

post-78485-0-89123400-1305807726_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

am si montat-o,sta super pe sosea.o sa revin cu poze.

Link către comentariu
sorin_crisan

cat te-a costat si de unde ai comandat-o? neaparat poze te rog! :icon_thumright:

Link către comentariu

Nu prea pare sa fie Bilstein. E TA TECHNIX toata ziua.

Bafta!

Link către comentariu

pe cea bilnstain am dat-o inapoi pentru ca nu se potrivea nu stiu de ce,si mi-am luat de la ta-technick si nu imi pare rau pentru ca am dat pe ea 650 ron cu tot cu transport:D.am gasit-o lichidare stoc era ultima.si am luat-o

scuze,din bucuresti am luat-o

si poze cu ce a iesit:P

post-78485-0-60291100-1306753305_thumb.j

post-78485-0-17177300-1306753312_thumb.j

post-78485-0-31187200-1306753319_thumb.j

post-78485-0-94719700-1306753324_thumb.j

Link către comentariu

nu,e bine nu atinge.si ieri am plecat pana in bucuresti cu 5 persoane in masina si bagaje in portbagaj.greutate mare pe ea si nu a atins nicaieri.ti se pare din cauza ca e cauciucul umpic mai gros din cauza latimei..pe fata e 225 45 17 iar pe spate 235 45 17

vrea cineva sa facem schimb de jante?:D

Link către comentariu

e umpic mai mult decat inainte.dar nu mare diferenta.ca si cea care am avuto era aia sport de fabrica.dar incepuse sa balanseze si de asta am schimbat-o..este rigida dar ma asteptam sa fie mai rau.cum e acum e foarte bine

Link către comentariu
dany@TuningCars

pe cea bilnstain am dat-o inapoi pentru ca nu se potrivea nu stiu de ce,si mi-am luat de la ta-technick si nu imi pare rau pentru ca am dat pe ea 650 ron cu tot cu transport:D.am gasit-o lichidare stoc era ultima.si am luat-o

scuze,din bucuresti am luat-o

si poze cu ce a iesit:P

ai luat varianta 40/40 si iti va sta de spate un pic lasata, trebuia sa iei 60/40.

lichidare de stock nu a fost, ci doar asa ai fost "mintit" .

atat e suspensia de fapt. 600 lei

bafta pe mai departe :)

Link către comentariu

pai stiu ca e egala,asa am vrut-o eu.ca era prea ridicata de spate.pentru modelul meu era ultima suspensie care o aveau in stoc.

Link către comentariu

de unde anume ai luat suspensia cu 650 ron ? cu arcuri cu tot nu?

Link către comentariu

arata foarte bine. daca era mai lasata de bot cum zicea BOGY26 arata ciudat.

dupa ce ca mare parte din greutate e pe fata, daca mai era si aplecata de fata......

e perfect asa. eventual 60/60 , sa faca impresie :)

Link către comentariu
dany@TuningCars

arata foarte bine. daca era mai lasata de bot cum zicea BOGY26 arata ciudat.

dupa ce ca mare parte din greutate e pe fata, daca mai era si aplecata de fata......

e perfect asa. eventual 60/60 , sa faca impresie :)

cum adica sa vina ciudat ? aproape orice masina iesita de pe poarta fabricii vine putin lasata de bot dar in acelasi timp spatiul dintre aripa fata si cauciuc este mai mare fara de spatiul dintre aripa spate si cauciuc. de aceea f multi isi cumpara suspense 60/40, pt a acoperii acel spariu.

daca lua 60/40 venea extraordinar de frumos.

daca pui 60/60 roata din spate iti va intra sub aripa iar pe fata va ramane inca cativa cm diferenta intre cauciuc si aripa. cum naiba vine asta ?

nu crezi ca va arata urat?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!