Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

nicusor_pintilie

Salut tin sa te apreciez pentru modul in care ai intretinut masina pana in ziua de azi , interiorul e super frumos , farurile cu lupa si jantele is dragute o bila neagra pentru ce ai pus pe capota(presupun ca e folie de carbon)multi km in continuare si Drumuri Bune...

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

nicusor_pintilie

Ma bucur sa aud asta :)

Modificat de nicusor_pintilie
Link către comentariu

o "magarie" facuta azi de mine.am renuntat la ledurile din grile deoarece cel de pe partea cu intercoolerul nu nu intra aerul necesar pe langa el.cand voi monta un chit de intercooler voi pune ledurile la loc.pana atunci.....magaria....

post-78485-0-27948700-1350813777_thumb.j

post-78485-0-84347600-1350813787_thumb.j

post-78485-0-67287300-1350813797_thumb.j

post-78485-0-64973000-1350813821_thumb.j

Link către comentariu

Tu esti ca bunica mea care zice ca s-a sclerozat si e constienta de asta. Pai daca era...nu mai constientiza nu ?:D

Asa si tu... nu-ti place dar faci :P Eu zic ca ii ajungea destul aer fara gurile alea. Evident ca si DRL-ul obstructiona ceva dar avand in vedere ca nu ai modificari radicale la motor care sa impuna un flux marit, eu zic ca mergea si fara ele. Si mai e ceva...e deja rece afara. Racirea mai buna e necesara la temperaturi mari, trecute deja...

Oricum, sa ai grija la ce fmic ajungi. Sunt destule dedicate care intra fara sacrificii la integrare dar posibil sa fie foarte scumpe daca sunt Forge si alte branduri de genul.

Link către comentariu

cu drl-urile pierdeam mult aer si se simtea.acum e altceva.e rece acum dar oricum cantitatea de aer nu era cea buna.o sa vad pe ce optez, in functie si de bani

Link către comentariu

nu e RS:p. e doar emblema;)

pana la urma un kit de intercooler inseamna si mai multa putere?unii spun ca da, altii ca nu

Link către comentariu

Doar arderea este mai buna.Cu cat aerul e mai rece in admisie cu atat arderea este mai buna.

In schimb iarna trebuie sa ai putin mai multa grija.Sa astepti si tu 1 minut pana se incalzeste motorul si apoi pana ajunge la 90 grade apa sa mergi linistit.

Link către comentariu

dupa cum vedeti,mi se dezlipeste plafonul.este urmarea spalarii tapiteriei.stie cineva unde ma pot duce sa il fac la loc?s-a dezlipit materialul de buretele plafonului

post-78485-0-71374400-1351067474_thumb.j

post-78485-0-09874200-1351067480_thumb.j

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

Plafonul nu se face cu aspiratorul din cate situ. Eu cand am facut la bora, plafonul a fost facut manual cu perie nu foarte rigida.

Link către comentariu

poi acum prea tarziu.eu am lasat masina acolo si am luat-o cand a fost gata.mareeee greseala.acum asta e,trebuie sa vad unde il fac

Link către comentariu

e simplu, mergi inapoi la spalatorie sa iti rezolve problema :)

eu am facut plafoane cu aspiratorul si nu am avut probleme. depinde cum a lucrat pe el, cu ce a dat,cat a udat...

teoretic se poate lipi, spray cu lipici (e ceva special de textile)pulverizat fin sa nu treaca prin material cand pui. oricum implica demontarea plafonului si dezlipirea materialului pt a aplica adezivul.

Link către comentariu

Dudyyxx, anunta-ma si pe mine ce variante ai ales, am aceeasi problema la plafon, tot din cauza unu spalator priceput.

Link către comentariu

deocamdata astept sa vad care e varianta ce-a mai buna.sper sa gasesc pe cineva care sa il poata face

Link către comentariu

metoda cu lipici cu seringa nu e ok,iese o tiganie si se vede urat.

ne anunti cum ai rezolvat (poate te gandesti la interior negru sau piele intoarsa)

Link către comentariu

am innebunittt,am sunat la 7 firme care fac tapiterii auto.pentru plafon imbracat cu stofa 300euro cu tot cu manopera,iar piele Alcantara 100euro metrul.manopera este 150 euro.deci cel mai ieftin ies la 300euro ceea ce mi se pare ENORM pentru un plafon

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!