Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am cutie in 5 trepte.am luat VARTA de 56Ah.am si montat-o deja

daca tot o sa iau un fmic o sa il pun cu ansamblul cu care vine el,e mai frumos.

Link către comentariu

Atunci nu-i bai, mai ales daca si cea originala a fost tot asa :)

Referitor la kitul de FMIC, ti-am mai zis: depinde cum il gasesti(cu sau fara flansa)

Uite o poza unde vine cu tot cu flansa :)

post-99224-0-80814000-1349963007_thumb.j

Link către comentariu

Depinde ce intercooler iti iei, ce marime, grosime si cel mai important ce mester ti-l monteaza :D

Link către comentariu

din pacate trebuie sa mai inalt umpic masina.cand virez la maxim imi atinge putin pe fata.maine o sa o rezolv

Link către comentariu

Uite o poza mai clara :)

Janta e de 17" :)

post-99224-0-42938200-1349984386_thumb.j

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

imi spui si mie cum ai scos alea din spate,de la pasageri? eu nu am becuri deloc in spate si vreau sa imi pun,insa am tras de ele dar fara rezultat,nu vreau sa stric ceva pe acolo :D

si daca tot vorbim de leduri,ce fel de leduri ai folosit pentru becurile din spate?(alea de la pasageri,ca nu stiu cum sa ii spun altcumva)

Modificat de redline1619
Link către comentariu

apasa pe un capa sa intre jumatate inauntru si cealalta jumatate sa stea afara.bagi o lama de cutit foarte subtire si o sa vezi ca iese foarte usor.dar mare grija ca la capatul din spre volan are o clema de plastic sa nu fortezi sa o rupi.iar in legatura cu becul,este asta

post-78485-0-93032500-1350066276_thumb.j

Link către comentariu

frumoasa nuca de sline, si eu am achizitionat una de ceva vreme, mi se pare cea mai ok pt interiorul de golf4/bora

Link către comentariu

frumusica masina....am vazut ca ai bagat bani seriosi in ea

eu as zice sa renunti la proiectoarele din bara

nu ar strica un bad boy sau renunta la pleoape,mai ales cu colantul peste nu da bine

ar merita niste jante mai agresive sau iesite mai inafara pe spate

in rest spor la treaba

Link către comentariu

bad boy o sa il fac.proiectoarele nu renunt decat atunci cand voi pune intercoolerul, iar jantele imi plac foarte mult astea

Link către comentariu

cine ma poate ajuta si pe mine cu un log?prin bucuresti sau apropiere.cand accelerez usor de la 2000 de ture pana pe la 2400 am senzatia ca merg in acelasi timp si cu frana calcata.nu stiu cum sa explic.parca merge umpic infranata masina pana ajunge la 2400.iar cand accelerez tare de la 2000 parca are un moment de ezitare.ca si cum face lag

Link către comentariu

trebuie sa fac revizia si cu ocazia asta breau sa trev la alt ulei si anume pe Motul.imi recomanda cineva un anume tip de motul?

ma gandeam la un motul 300v 5w40

Link către comentariu

foarte bine...daca ai ungere buna nu ii problema dar daca ai ungere slaba ii destul de mare problema

la masiniile astea de prin 2000...+ sau - 2-3ani ii foarte ok 10w

alea mai noi cu km putini merge pe 5w

Link către comentariu

Ce ai avut inainte?

Tot 10W 40???

Daca ai avut 5W 40 si nu ti l-a papat nu vad de ce sa il schimbi, mai ales ca vine si sezonul rece. :)

soosy

Atata timp cat nu ti-l papa(5W 40), nu mai conteaza din ce an e masina. :)

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!