Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu cred eu ca o si vand pana maine.maine dimineata o sa montez suspensia,abia astept sa vad rezultatul final :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Nu nu. Mergi 1-2luni si dupa vezi ce faci cu ea :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Circoloco, nu stiu daca e chiar o regula sa termini suspensia JOM in 1-2 luni..Cand mi-am montat eu ( suspensia nu era chiar noua), tot la fel ma avertizau prietenii, ca nu o sa ma tina mai mult de 2 luni, ca pe altii i-a lasat dupa doar 1000 km..Bun, se spune despre jom ca nu sunt rezistente amortizoarele, ca se rup..dar pana la urma chiar si KW-ul se rupe daca prinzi un crater! Daca esti atent, nu cred ca o sa ai probleme cu suspensia! Parerea mea :)

Link către comentariu

Nu m-am facut inteles :D Spuneam sa mearga 1-2 luni si sa nu vanda suspensia stock. Sa fie sigur daca le pastreaza sau daca revine la stock (cum a facut si data trecuta).

Link către comentariu

poze cu ce a iesit..am intampinat 2 probleme.

1- o mai pot inalta,dar foarte putin ca pe urma imi atinge cauciucul de ala care se regleaza inaltimea.dar ma gandesc cand o sa pun tablele pe 16 nu o sa mai atinga si o pot ridica linistit.

2- nu am putut face unghiul de fuga deoarece e prea joasa si nu se gaseau aparatele intre ele.maine ma duc la autosoft si sper sa rezolv problema

post-78485-0-75345400-1349781674_thumb.j

post-78485-0-22014800-1349781680_thumb.j

post-78485-0-47253000-1349781685_thumb.j

Link către comentariu

o mai ridic umpic de spate.am masurat acum cu ruleta,pe fata are 63cm de la pamant pana la aripa,iar pe spate are 62.o sa ridic spatele pana la 64

Link către comentariu

arata f bine acum :icon_thumleft: sper si asfaltul sa tina cu tine...

cum se regleaza, ridici pe cric si dai de piulita sau e ceva mai complicat si necesita service?

Link către comentariu

exact cum ai spus si tu,ridici pe cric si invarti de piulite cu o cheie speciala.sunt 2 piulite,1 e piedica.pe fata e mai greu ca trebuie sa dai roata jos.pe spate doar ridicata

Link către comentariu

Daca e curata suspensia(mai ales acum ca e noua) ar trebui sa poti invarti piulita cu mana, fara cheie...si chiar usor! :)

Foarte bine arata! :)

Exact cum mai zicea cineva: "Numa' sa tina asfaltu' cu tine! " :D

Link către comentariu

o pot invartii si cu mana,mai ales ca am dat si cu ulei pe la piulite.dar pe spate nu ai loc sa bagi mana si dai cu cheia.asa este ,sper sa tina :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Da, asa este: pe spate e un pic mai dificil de lucrat. Oricum eu la mine cum le-am reglat la inceput, asa au "ţăpenit" :D

Inca o data: sa ai parte de ea! :D

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

eu le modific iarna.stii cumva cati cm ai pe fata intre asfalt si aripa si cati ai si pe spate?

Link către comentariu

Habar nu am, dar un lucru e cert: e reglata la maxim de sus. Chiar si asa am momente cand mai prind jos, ca dehhh...avem "drumuri bune" :D

Link către comentariu

Da, da...la maxim sus. Nu am avut incotro.

Chiar si asa masina a coborat destul de bine fata de suspensia stock si clar s-a rigidizat :)

Numa' bine imi e cu ea asa. :)

Link către comentariu

si le ai toate la maxim sau ai masurat sa vezi daca au aceeasi distanta?adica sa nu fie unul mai lung pe o parte.asa daca le ai la maxim nu mai stai sa masori.le dai la maxim si gata

pune o poza cu masina din lateral sa vad si eu cat ai tu garda

Link către comentariu

Din pacate doar astea le am :)

post-99224-0-23776100-1349811610_thumb.j

post-99224-0-37479300-1349811959_thumb.j

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

pai si tu acum o ai ridicata la maximm?? la mine asa e acum si e la jumatate.la iarna o ridic si eu la maxim sa vedem cat se ridica

apropo, foarte frumoasa masina;)

Link către comentariu

Pai mie nu mi se pare lasata deloc...prietenii chiar isi bat joc de mine zicandu-mi ca "am jeep" :| la cat e de inalta...si ca am reglabila dar o tin "fixa sus"

Poate ca nici pozele nu sunt cele mai bune din care sa iti poti da seama :(

Multumesc frumos de apreciere! :)

Uite o poza din fata, unde poti vedea distanta dintre bara si sol :)

post-99224-0-34165200-1349812742_thumb.j

Link către comentariu

Mda...deci e mai grav de cat credeam: te-am indus in eroare. :))

Lasa ca o sa fac niste poze clare din lateral, eventual cu un obiect de comparatie intre bara si sol, ca sa iti poti face o idee clara asupra garzii la sol. Asa vad ca nu "ne intelegem" :D

Te asigur ca nu e joasa deloc :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!