Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

astazi am luat un ceas pentru presiune turbo. acum intrebarea este unde trebuie sa leg furtunul? astept un raspuns detaliat

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu T ul care vine alaturi de ceasul de boost, e mult mai simplu. Acuma depinde si de unde ai luat ceasul si ce firma.

Eu mi-am luat de la Raid HP si am avut in cutie tot ce am avut nevoie pentru a monta ceasul.

Il legi la un furtun de vacuum, unde iti pica mai bine. :)

Link către comentariu

tot raid Hp am si am si teul ala si furtunasul. dar asta nu stiu, unde pun teul mai exact?

gata am inteles. ma apuc de treaba sa vedem ce iese

Link către comentariu

Asteptam poze! :)

Te-ai hotarat unde pui ceasul ?

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

il legasem prima data de furtunul de la regulatorul de presiune.si mi-a zis cineva ca nu e bine.acum l-am legat la furtunul care duce in blow-off.ce ziceti e bine asa?

rujjuman spune-mi si mie te rog cat iti arata tie la relanti,cat iti arata turat dar pe loc si cat iti arata in mers

post-78485-0-26015000-1348155181_thumb.j

post-78485-0-89988300-1348155185_thumb.j

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

Arata bine ce ai facut tu pe acolo :)

Eu zic sa nu te iei dupa valorile mele, pentru ca dupa cum sti, eu inca mai am probleme nerezolvate la masina. Maine, poimaine sper sa fie gata si a mea, daca nu mai apar alte complicatii.

Cu toate astea, mie imi arata asa: la relati -0.8, turat pe loc nu urca foarte mult(putin peste 0), iar in sarcina 0.9. Frana de motor il duce in -1.

Nu iti e putin cam incomod pus ceasul acolo ???

Adica trebuie sa cobori prea mult privirea ca sa urmaresti ceasul in toate situatiile, ceea ce te face sa iti pierzi atentia de la drum.

Zic si eu...

Link către comentariu

eu l-am pus orientat spre mine. il vad foarte bine.si pot trage si polita aia si nu se mai vede nimic.mie la relanti imi sta la 0.6 cand accelerez face maxim 0.4 iar in mers 1.4.

Link către comentariu

1.4 ???

Pfff....

Constant sau ala e varful?

la relanti e 0.6 sau -0.6 ?

Modificat de Rujjuman
Link către comentariu

stie cineva cum se prind pragurile? mi-am comandat unele. la capete au suruburi dar la mijloc cu ce sa le prind? ma gandeam la masticul ala cu care se prinde parbrizul

Link către comentariu

Description

  • Machined silver 007 diverter valve for 1.8T engines
  • Polished surface
  • Comes with two different valve springs for tuning match up
  • Hose clamps included
  • Fit for all 1.8T engine

ce stiti despre DV-ul asta?

post-78485-0-28634600-1348520422_thumb.j

Link către comentariu

E mult mai bun decat cel stock.

Eu il am de vreo 2 luni si se comporta foarte bine. De asemenea se aude foarte bine :)

Nu stiu tu cum stai cu boostul, dar daca ai de gand sa iti achizitionezi unul, sa te interesezi ce arc ai tu nevoie.

Stock parca vine cu arcul verde si tare am eu impresia ca tu ai nevoie de unul galben :)

Ceva de genu:

Verde: 0.4 -1 BAR

Galben : 1 - 1,6 BAR

Albastru : 1.6 -2 Bar

Rosu : peste 2 BAR

Link către comentariu

imi poti da un cod de piesa te rog? cat ai dat tu pe el.pe ceas boost-ul ajunge 1.4 maxim

in ce sens ai simtit diferenta?

Link către comentariu

azi au sosit noile presuri dedicate bora.am comandat si DV Forge 007 si il primesc maine.acum mai vreau sa imi iau footrest si pedale metalice

DV-ul l-am comandat cu arc galben ( 1-1,6 BAR )

post-78485-0-73234100-1348659905_thumb.j

post-78485-0-85839700-1348659910_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!